Protestantyzacja Kościoła. Synod Amazoński i Niemcy - zdjęcie
08.11.19, 12:30

Protestantyzacja Kościoła. Synod Amazoński i Niemcy

22

"To co się dzieje w Niemczech od 1968 roku, jest tak naprawdę zerwaniem z depozytem wiary, odrzuceniem wielu praw katolickiego nauczania. Zaczęło się przed 50 laty od odrzucenia papieskiego nauczania o antykoncepcji. Niemcy chcą przeprowadzić w Kościele pewną reformę, pewien plan, który jest tak naprawdę wzorowany na tym, co zrobili już protestanci" - mówił Paweł Chmielewski, publicysta związany z fronda.pl i pch24.pl, w programie "O co chodzi" Bronisława Wildsteina w TVP Info.

Rozmowa dotyczyła Synodu Amazońskiego. "Skutki tego synodu będą dotyczyły katolików także w Polsce, Europie i na całym świecie" - wskazywał ks. prof. Andrzej Kobyliński, filozof i etyk z UKSW w Warszawie.

"Mamy do czynienia w tej chwili z ruchem progresywnym, który dąży do dostosowania Kościoła katolickiego do współczesnego świata. Rezygnuje się z uznawanych do tej pory za niewzruszalne prawd wiary. To jest fakt, tak się już dzieje" - wskazywał red. Chmielewski.
"Przypominam że w wielu krajach świata, za zgodą papieża Franciszka rozwodnicy w nowych związkach od 2017 roku przystępują do Komunii świętej, co również jest niezgodne z nauczaniem świętego Jana Pawła II. Również od 2017 roku w Niemczech do Komunii świętej przystępują protestanci, co w ogóle jest już jawnym zerwaniem z tradycją Kościoła, z nauczaniem nie tylko Jana Pawła II, ale i wielu poprzednich papieży. Na to też papież Franciszek się zgodził" - dodawał.

Ks. prof. Andrzej Kobyliński zwracał uwagę, że prawdziwa rewolucja czeka nas od 1 grudnia, gdy w Niemczech obradować zacznie swoisty synod, tak zwana Droga Synodalna.

"To będzie dopiero wielkie wydarzenie w sensie konsekwencji. To co dokonało się w Rzymie gdy chodzi o synod amazoński był taki aperitiff, natomiast potężna, zorganizowana, niemiecka dywizja pancerna wjedzie niebawem. Główne dania są dopiero przed nami" - wskazał.

Jak dodawał, wielu uważa, że Kościół katolicki winien stać się de facto wspólnotą quasi protestancką. 

Program można obejrzeć na stroni TVP Info - TUTAJ

bsw/pch24.pl

Komentarze (22):

GrizzlyTC2019.11.9 14:12
Niemcy już raz dokonali rewolucji w Kościele Katolickim. To była Reformacja - a tak na prawdę skok możnowładców na kasę kościoła. Dziwne że do dnia dzisiejszego nie wspomina się ilu księży, zakonników, wyrżnięto z premedytacją. Ofiary św. inkwizycji przy tym to kropelka w oceanie. No i jaki efekt mamy z tej reformacji, biskupice lesbijki i w dodatku Luteranki, a gdzie Biblia i Stary Testament i losy Sodomy i Gomory. Podobno protestanci też z Bibli korzystają? .... A może czytanie ze zrozumieniem to przywilej jednostek. Podsumowując odpowiedź znajdziemy w Księdze Apokalipsy św. Jana, ale może biskupi niemieccy i inni lewaccy hierarchowie Kościoła, zapomnieli o nieustającej lekturze Biblii, może czas najwyższy na refleksję i gruntowny rachunek sumienia. Dlatego módlmy się do naszej ukochanej Matki, która nie raz odwróciła bieg historii o odnowę moralną w Kościele i na całym świecie. Wystarczy wspomnieć: Potop Szwedzki, Odsiecz Wiedeńską, czy 1920 - Cud nad Wisłą.
anonim2019.11.8 21:18
musicie przestać modlić się do maryi ,zlikwidować różaniec przestać modlić się do świętych bo jak nie koniec wasz bliski,zacząć modlić się do Boga Ojca przez Jezusa Chrystusa innej drogi niema i chrzest przez całkowite zanurzenie
Nina2019.11.8 21:38
Świadkowie jehowi to sekta która dotarła z USA. Zanurzeni w mrocznych kłamstwach jakie im podsunęli twórcy tej sekty. Tylko wyznawcy katoliccy są na właściwej drodze.Wiara w Boga w Trójcy Jedyny Prawdziwy i w Maryję Zawsze Dziewicę.
anonim2019.11.8 22:17
czy musisz iść z nurtem czyli z religią sprubuj odnaleść Jezusa Chrystusa sam na sam i za nim iść będą mówić oto tu jestem oto tam nie wierzcie nie idzcie w kk ile się mówi o Jezusie nic a o maryi całe wywody jehowcy to zło i protestanty mamoniarze
ktoś tam2019.11.9 7:20
Mowo polsko trudno jezd. A poza tym... Np. taki Mahomet też szukał Boga na własną rękę. Nie on jeden zresztą bo i założyciel Świadków Jehowy, mason i Żyd z pochodzenia, takie 2w1... no i wszyscy ci "oświeceni" założyciele różnych "jedynie prawdziwych wyznań chrześcijańskich", z których każde oczywiście jest najprawdziwsze z prawdziwych. Zwłaszcza na początku, dopóki jakiś kolejny "prawdziwy wyznawca" nie stwierdzi, że to on głosi wreszcie "czystą wiarę".
Nina2019.11.8 19:37
Przepowiednie mówili o tym, ze do Watykanu wtargnie działanie szatanai skończy się to tragicznie dla losów swiata, Niemcy znikną jako państwo z mapy, a ich obszar będzie pokrywać morze.Ludzie którzy przeżyją będą szukać sladów drugiego człowieka. Nasz papież polski czesto mówił,że żyjemy w czasach ostatecznych.
zatroskany2019.11.8 16:57
Niemcy dadzą z sobą wszystko zrobić, od bardzo dawna " ktoś " nad światem " pracuje " ma rozczytaną mentalność narodów. Niemcami najłatwiej manipulować... wykonują wszystko co się im powie i to z nawiązką
Marek2019.11.8 15:57
Słuchałem,tego programu,trochę w chodząc i wychodząc z pokoju i coś usłyszałem od ks Kobylińskiego takie słowa,że to co pisał św Paweł w Piśmie Świętym to jedno a to czym się kieruje Kościół to drugie,nie wiem czy to zdanie księdza? czy tylko przytaczał to do czego dąży hierarchia kościelna?(na synodzie),jeśli to prawda to na prawdę wchodzimy w czasy jakiejś strasznej herezji ,gdzie się ,po prostu.kwestionuje to co napisane jest w Piśmie Świętym i to osoba czy organ który powinien stać na straży tego co zapisane jest w Piśmie
Troll Hunter2019.11.8 22:43
Oczywiście przytaczał opinię progresywnej części Kościoła. Z pozdrowieniem, F.
KATOLIK2019.11.8 15:44
źle się dzieje w Kościele od soboru watykańskiego II. Nie od synodu amazońskiego i nie od rewolucji seksualnej z 1968 roku. A jeśli chodzi o same Niemcy to u nich rewolucja zaczęła się od Lutra i nadal trwa.
Matwiej Łagodny2019.11.8 15:06
Niemiecki Kościół powraca do Religi przodków.Czyli powrót do Arianizmu.I oto CAŁA Prawda. Popieram ten pomysł. Bo nie można ZAPOMINAĆ ,że Pierwszy Kościół to Ebionici ,i na nim jest oparta wiara Arian.
Reytan2019.11.8 15:45
Szkoda ,ze w glowie masz szambo,i jestes prowokatorem. Inaczej moglbys zostac szatniarzem.
Matwiej Łagodny2019.11.8 17:38
@Reytan--Szczawiku POCZYTAJ Historii Wizygotów ,Germanów,Jakuba Sprawiedliwego ( brat Jezusa),Ebionitów.A może Twa wiedza opiera się tylko na bluzgach??????
ktoń tam2019.11.9 7:26
Taaa... "brat Jezusa"... He, he, he... a do dzisiaj w Chinach używa się słowa "brat", "siostra" w stosunku do osób niespokrewnionych a będących np. w jednej organizacji. Zresztą w Piśmie Świętym mamy określenie "bracia" stosowane w stosunku do wyznawców Chrystusa. Tak samo było w Judaizmie. A ci "Ebionici" to nie przypadkiem prekursorzy wyznawców Allaha...
Rozbawiony 2019.11.8 14:29
Bo protestanci reprezentują moralność na najwyższym poziomie nie to co polski katolicyzm złodziejstwo pycha i pedofilia
Jana2019.11.8 15:14
Rzeczywiście zabawne.Psychika komunistycznego nauczyciela klasa A same zuchy,klasa B piecuchy.
Reytan2019.11.8 15:43
Protestanci zabili od XVI wieku kilka milionow Polakow,jest wiec czym sie pochwalic,prawda ? Moralnosc protestancka to po prostu moralnosc zydowska,a Zydzi sa przeciez z tego znani,prawda ?
rozbawiony głupotą lewaka2019.11.8 19:46
w twoim zakutym lewackim łbie tak jest - ale dlatego belkot takich debili jak ty się olewa
JANOSIK2019.11.8 13:11
W 2018 roku przybylo ponad piec milionow katolikow a ze nie w Europie to juz inna sprawa,ale wcale tak zle nie jest jak by wszyscy chcieli
ANTEK2019.11.8 12:54
A może tędy droga nie brak powołań, przejmowane seminaria, tworzone zakony ciagły rozwój ? https://trzecizakonfsspx.blogspot.com/; https://www.piusx.org.pl/; https://fsspx.org/en/mass-locator
Reytan2019.11.8 15:39
Jestes pewnie komunista i prowokatorem ?
manager2019.11.9 8:44
Kościół to NIE przedsiębiorstwo. To jest żywa świątynia Boga.