Prokuratura składa zażalenie na decyzję sądu ws. Kamila D. Pisze o ,,immunitecie celebryty'' - zdjęcie
04.12.19, 13:35(fot. screen)

Prokuratura składa zażalenie na decyzję sądu ws. Kamila D. Pisze o ,,immunitecie celebryty''

5

Prokuratura Regionalna w Katowicach złoży zażalenie na niezastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach wobec Kamila D.” - czytamy w komunikacie prokuratury.

Jak podkreślono dalej:

Prokurator przedstawił Kamilowi D. zarzuty podrobienia dokumentów umożliwiających uzyskanie kredytu i przedłożenia ich w banku oraz doprowadzenia banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości kwalifikowane z art. 310 § 1 k.k. w zb. z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. w zb. z art. 297 § 1 k.k. w zb. z art. 310 § 2 k.k. w zb. z art. 270 § 1 k.k.”.

Prokuratura przypomina też, że wspomniane czyny te są zbrodnią, która zagrożona jest karą do 25 lat pozbawienia wolności. Dodano:

Wysoka kara grożąca podejrzanemu jest samoistną przesłanką do stosowania tego rodzaju środka zapobiegawczego”.

Prokuratura zauważa także, że w sprawie prowadzonej przez D. wciąż gromadzony jest materiał dowodowy.

W okresie, którego dotyczy śledztwo podpisywanych było szereg innych dokumentów związanych z umową kredytową. Realna obawa matactwa przez podejrzanego związanego z dalszymi czynnościami prokuratury stanowi kolejną samoistną przesłankę do zastosowania tymczasowego aresztowania”

- czytamy.

Na koniec zespół prasowy prokuratury podkreślił:

Praktyka związana ze stosowaniem środków zapobiegawczych dowodzi, że w przypadkach zarzutów tak ciężkich takich jak te postawione Kamilowi D. areszt jest stosowany. Decyzja sądu o niezastosowaniu aresztu jest nieracjonalna i niezrozumiała. Sąd łagodniej potraktował podejrzanego, przyznając mu swoisty <<immunitet celebryty>>, wpływając negatywnie na dalszy tok postępowania”.

dam/katowice.pr.gov.pl

Komentarze (5):

celnik2019.12.4 21:56
Przestępca celebryta przez "apolityczne, uczciwe i niezależne sądy" sądzony jest wg innych kodeksów karnych niż normalny Polak. Na tym polega ta "woność od bezkarności i bezstronności" kolesiów z nadzwyczajnej kasty? Celebrycie wolno wg nich wiecej, może zawsze liczyć na bezkarność bądż wyjątkową laskawość togowych jeśli już wymierzą jakąś karę.
KASTA2019.12.4 21:18
To nie było żadne POdrobienie tylko ROZTARGNIENIE !
Anita2019.12.4 18:19
Jestem zaszokowana. A taki był sympatyczny w Wiadomościach.
Czytelnick2019.12.4 14:13
Kamil podrobił weksle Getin Banku. Kamil pracował w TVN. Kamil miał tam koleżankę Jolę. Koleżanka Jola ma męża. Mąż jest prezesem Getin Banku. Teraz rozumiecie czemu chodzi wolno?
man.of.Stagira2019.12.4 13:48
Zażalenie na Decyzję Specjalnej Kasy? - to jak pisać skargę do Złodziei, że rower ukradli. 'Ich Sądy'. Wstręt