Dziś w Parlamencie Europejskim odbyła się debata nad przyjęciem rezolucji dot. ogłoszenia Unii Europejskiej „strefą wolności LGBTIQ”. Inicjatywę PE popiera Komisja Europejska. Do sprawy odniósł się w programie „Minęła 20” na antenie TVP Info minister spraw zagranicznych, prof. Zbigniew Rau. Polityk podkreśla, że w PE mamy do czynienia ze „zbiorowym, ideologicznym mirażem”, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Parlament Europejski chce przyjąć rezolucję, która ogłosi Unię Europejską „strefą wolności LGBT”. Chodzi o nacisk na wszystkie państwa członkowskie w kwestii wprowadzania kolejnych przywilejów dla mniejszości seksualnych. Rezolucja ma m.in. wzywać Komisją Europejską do wywierania większej presji na państwa członkowskie w tym zakresie, wykorzystując również mechanizm warunkowości.

- „Nie ulega wątpliwości, że podejmowana rezolucja i debata prowadząca do jej podjęcia, nie może być inaczej określona, niż zbiorowy ideologiczny miraż. Ani ta debata, ani rezolucja nie mogą mieć nic wspólnego ze stanem faktycznym i prawnym”

- podkreślał na antenie TVP Info prof. Zbigniew Rau.

- „Ta rezolucja nie będzie rodzić żadnych skutków prawnych, ale jednocześnie dokonuje mistyfikacji stanu prawnego w Polsce. Wszyscy obywatele Rzeczypospolitej cieszy się konstytucyjną ochroną wolności i godności. Niezależnie od wszystkich indywidualnych przymiotów, także dotyczących orientacji seksualnej”

- dodał.

kak/TVP Info, niezależna.pl