Prof. Pawłowicz chce ukarania posłów Nowoczesnej - zdjęcie
04.12.18, 17:06Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Prof. Pawłowicz chce ukarania posłów Nowoczesnej

"Złożyłam w Komisji Etyki poselskiej wnioski o ukaranie posłów Moniki Rosy i Adama Szłapki za publiczne znieważenie radnego Wojciecha Kałuży"- poinformowała na Twitterze posłanka PiS, prof. Krystyna Pawłowicz. 

Radny sejmiku śląskiego, Wojciech Kałuża niespodziewanie przeszedł z Nowoczesnej do PiS, umożliwiając w ten sposób sprawowanie władzy w tym sejmiku partii Jarosława Kaczyńskiego. Spotkało się to z ogromną falą hejtu ze strony nie tylko sympatyków, ale i- co gorsza- polityków i różnego rodzaju "autorytetów" Koalicji Obywatelskiej. 

W proteście wymierzonym w radnego wzięła udział m.in. posłanka Nowoczesnej, Monika Rosa. "Kałuża, ty ciulu, ty zdrajco!"- wykrzykiwała pod adresem samorządowca. 

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz domaga się ukarania parlamentarzystów Nowoczesnej, którzy znieważyli radnego Kałużę. Jak zwróciła uwagę polityk, słowo "ciul" jest na Śląsku najcięższą obelgą. Profesor Pawłowicz dodała, że posłowie podżegali do agresji wobec samorządowca oraz jego najbliższych. 

yenn/Twitter, Fronda.pl