Prof. Kieżun: Balcerowicz powinien siedzieć!!! Wykonywał plan Sorosa - zdjęcie
27.11.17, 17:30Screenshot YouTube - PROGRAM7 - TV / TVP

Prof. Kieżun: Balcerowicz powinien siedzieć!!! Wykonywał plan Sorosa

„To, że Balcerowicz nie dostał 10 lat więzienia, to jego szczęście. On wykonywał plan Sorosa, przecież przedstawiciel Sorosa cały czas był przy nim, a Balcerowicz na wszystko się zgadzał” - mówi prof. Witold Kieżun zapytany o to, co sądzi o słowach Leszka Balcerowicza, który stwierdził, że PiS zadłuża Polskę coraz bardziej, a budżet jest w złej kondycji.

W rozmowie z portalem wpolityce.pl profesor podkreśla również, że Polska przez politykę Balcerowicza straciła 594 przedsiębiorstwa – sprzedano je niemal za darmo i opanował je kapitał zagraniczny lub zostały zlikwidowane. Prof. Kieżun podkreśla, że to potworna klęska, której efektem było olbrzymie bezrobocie oraz ruina gospodarcza. Zaznaczył ostro:

Balcerowicz powinien być oskarżony i siedzieć 10 lat w więzieniu za to, że był wykonawcą planu Sorosa, który w dalszym ciągu niszczy Polskę”.

Dopytywany o to, w jaki sposób Polska jest niszczona przypomina, że Soros 8 maja 1988 roku przyjechał do Polski i:

[…] ustalił, że przejdziemy na system kapitalistyczny, a średniej wielkości przedsiębiorstwa przejmą aktywiści PZPR”.

Dodaje, że 62 proc. wspomnianych przedsiębiorstw jest własnością dawnych aktywistów PZPR. Teraz z kolei Soros w Polsce czy na Węgrzech finansuje idee bez narodowości, granic państwowych itd.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl