Prof. Górski: KE nie ma ŻADNEGO mechanizmu, aby wyegzekwować wygłupy TSUE - zdjęcie
31.10.21, 13:27

Prof. Górski: KE nie ma ŻADNEGO mechanizmu, aby wyegzekwować wygłupy TSUE

28

Komentując kolejną karę nałożoną przez TSUE na Polskę, prof. Grzegorz Górski zwraca uwagę na fakt, że „KE nie ma żadnego, skutecznego mechanizmu aby wyegzekwować wygłupy sędziów TSUE”. Zdaniem prawnika jedynym celem tych przedsięwzięć jest zabezpieczenie przed działaniami, jakie Polska może podjąć w związku z bezprawnym wstrzymywaniem wypłaty środków z Funduszu Odbudowy.

W środę TSUE nałożył na Polskę karę miliona euro dziennie za rzekome niewykonanie postanowienia dot. Izby Dyscyplinarnej. Decyzję tę podjął wiceprezes luksemburskiego sądu, Lars Bay Larsen, były urzędnik duńskiego ministerstwa sprawiedliwości. Do sprawy odniósł się za pośrednictwem Facebooka prof. Grzegorz Górski.

- „Warto na marginesie kolejnej, pozatraktatowej decyzji funkcjonariusza duńskiej administracji, oddelegowanego na odcinek TSUE, jeszcze raz przypomnieć. W istniejącym systemie prawnym Komisja Europejska nie ma żadnego, skutecznego mechanizmu aby wyegzekwować wygłupy sędziów TSUE. Żadnego”

- podkreśla prawnik.

Jaki jest więc cel działań unijnych instytucji? Zdaniem autora w ten sposób Komisja zabezpiecza się przed ewentualnymi działaniami Polski, która może naliczyć odsetki za bezprawne wstrzymywanie wypłaty środków z Funduszu Odbudowy.

- „Mam przekonanie, że jedynym celem tych działań jest zabezpieczenie się KE na wypadek podjęcia przez Polskę działań, w kierunku naliczania odsetek za bezprawne wstrzymywanie przez KE rozpoznania polskiego Planu Odbudowy i wypłacania nam z niego należnych zaliczek”

- przekonuje prof. Górski.

- „KE ma świadomość, że rażąco narusza zarówno treść wiążących ją konkluzji Rady Europejskiej z 10 - 11 grudnia 2020 roku, jak i wydanego na ich podstawie rozporządzenia regulującego funkcjonowanie Funduszu Odbudowy. Ponieważ należne nam z tytułu tych działań odsetki i kary, są znacznie wyższe niż owe kary nakładane przez TSUE, to obecnie próbują oni stworzyć jakieś należności względem KE po to, aby finalnie dokonać jakiejś formy potrącenia z naszymi uprawnionymi roszczeniami”

- wyjaśnia prawnik.

Działania unijnych instytucji jego zdaniem mogą prowadzić wyłącznie do kompromitacji.

- „Innymi słowy - wojna wytoczona Polsce przez KE i TSUE prowadzi w prostej linii do kompromitacji obu ciał. Poszli na wojnę, nie mając żadnych narzędzi i instrumentów, bo byli przekonani, ze wykorzystując międzynarodowy nacisk i wewnętrzną irredentę opposiontsführera, zepchną polski rząd do kąta. Twarda postawa premiera Morawieckiego była wstrząsem, a owa niemoc bije już dzisiaj po oczach w całej Europie. To dlatego i przywódcy europejscy i mainstreamowe media krzyczą już wręcz o kompromis. Oni dobrze wiedzą, że żadną presją do niczego nas nie zmuszą. Tylko te błazeńskie, neo-bolszewickie sekty okupujące jeszcze parlament europejski nie załapały mądrości etapu i wydaje im się, że coś znaczą. Nie ma powodu, abyśmy traktowali ich z najmniejszą choćby powagą”

- podkreśla.

Jedynym niebezpieczeństwem, w ocenie prof. Górskiego, jest spoczęcie na laurach polskiego rządu i niedoprowadzenie tej bitwy do końca.

- „Podsumowując - jedyne czego się boję, to że tak jak nasi przodkowie w XV, XVI i XVII wieku, którzy spektakularnie wygrywali kolejne bitwy i wojny, nie doprowadzili praktycznie żadnej z nich do końca. Spoczywali na laurach, zamiast dociskać pokonanych, aby zapewnić sobie spokój na dłuższą metę Oby teraz było inaczej”

- kończy swój wpis.

kak/Facebook – Grzegorz Gorski

Komentarze (28):

Foster2021.11.1 17:11
Tych profesorow to nam sie ostatnio wysypało: prof. Legutko, prof. Nowak, prof. Górski, prof. Przyłębska, prof. Pawlowicz, prof. Terlecki, prof. Czarnek. Wszyscy nienawidzą Unii Europejskiej. Skąd sie tacy biorą ?
Filip2021.11.1 13:06
Wrogość Kaczyńskiego wobec UE jest naturalną konsekwencją jego poglądów i jego zachłanności na władzę. Unia nakłada ograniczenia polityczne i prawne, które utrudniają Kaczyńskiemu osobiste rządy nad Polską. Prezes nie godzi się na to, by Bruksela wiązała mu ręce, dlatego podsyca konflikt z Unią. Kaczyński zawsze był, jest i będzie politykiem antyniemieckim. Dlatego każdy projekt polityczny, w którym Niemcy odgrywają zasadniczą rolę — a tak jest w Unii, choćby ze względu na siłę gospodarczą Berlina — jest przez niego traktowany wrogo. Choć współtworzona przez Czcigodnego Sługę Bożego Roberta Schumana, jest dziś Unia Europejska organizacją na wskroś laicką. W tym sensie nie spełnia oczekiwań PiS jako partii religijnej, w której nawet niewierzący liderzy maskują swój ateizm. Laicyzacja związana jest z innym zjawiskiem, którego nośnikiem jest Unia. Chodzi o prawa osób LGBT, które stały się w ostatnich latach dla UE priorytetem, a dla Kaczyńskiego — zagrożeniem tradycyjnego modelu rodziny. Polityczno-prawnej walce PiS z Brukselą towarzyszy zakrojona na szeroką skalę operacja zohydzania Unii. W historii stosunków zagranicznych Polski nigdy żadna władza nie mówiła tak źle o żadnej organizacji międzynarodowej, jak PiS mówi o Unii. Jedno jest pewne — władza w sprawie polexitu nie mówi szczerze o tym, co myśli, co rozważa i co bierze pod uwagę. Bo o polexicie myśli, rozważa go i bierze pod uwagę.
Filip2021.11.1 12:35
Mamy się zakochać w polexicie. Wyjście z Unii Europejskiej staje się naturalnym kierunkiem polityki PiS. Wojna władzy z Unią nie jest przypadkiem, jest absolutnie logicznym starciem z organizacją, której ideały Jarosław Kaczyński uważa za niebezpieczne i wrogie. PiS nie pasuje do Unii, a Unia do PiS. Do polexitu może dojść w następnej kadencji rządów PiS, gdy nowy budżet unijny przestanie być tak hojny dla Polski. Ale Kaczyński i całe tabuny oddanych mu separatystów już teraz uruchomili rozpisaną na lata operację zmiany świadomości Polaków. Mamy pokochać polexit.
Art2021.10.31 22:57
Profesor Górski i jego wiedza. Wszyscy działają nielegalnie tylko on jeden o tym wie i informuje świat szeroki. Komedia. Jego studenci musza ryczeć ze śmiechu. Politolog bez elementarza. Macie autorytet nie ma co :)
Mateusza dni już policzone...2021.10.31 18:34
Jak zrelacjonował to oficjalny serwis internetowy miasta i gminy, samorządowiec prosił głowę Kościoła katolickiego o modlitwę między innymi w sprawach związanych z kopalnią Turów. - XXI wiek kpina jakaś, czy co ?
Od ponad roku liczysz i co?2021.10.31 20:18
G...... !
Anonim2021.10.31 18:28
Czyli PiS może nadal prowadzić idee Owsiaka:Róbta co chceta.
AAAtomek2021.10.31 18:27
Słuchanie wywodu profesora Górskiego ma taki znaczenie, jak Bąkiewicza o patriotyzmie! Buhahaha.
Anonim2021.10.31 18:12
Teraz zaczyna do co poniektórych docierać skąd Brexit i że był dawno planowany
Anonim2021.10.31 18:10
Obostrzenia covidowe mają jeden główny cel: pozbawić nas własności, to znaczy możliwości rozporządzania mieniem, które do nas należy. Jeżeli na przykład właściciel hotelu lub restauracji musi przebywać w domu na kwarantannie i nie może przyjmować gości, to NIE JEST WŁAŚCICIELEM nieruchomości. Właścicielem jest w tym momencie organ, który ROZPORZĄDZA tym mieniem. Oczywiście inflacja też jest naruszeniem własności poprzez obniżenie wartości posiadanych przez nas środków płatniczych, finansowych. Lichwa jest zakazana przez Kościół właśnie z tego powodu, bo nie można mnożyć własności w sztuczny sposób, z niczego, poprzez oprocentowanie pożyczek lub druk pustego pieniądza.
Anonim2021.10.31 17:31
Wygłupy urzędasów unijnych, którzy walczą o dominację z Niemcami, używając do tego Polski. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.
Wania gdzie się ukrywasz - prowadzący ze Stasi2021.10.31 16:58
ja się nie wygłupiam - ja pracuję
POgłupy i wygłupy Tsue2021.10.31 16:57
są do doooooooopy - kij im w oka
notka bene2021.10.31 16:51
UE zaprzestanie swojej agresywnej, represyjnej polityki wobec Polski dopiero wtedy, kiedy przestanie jej się to opłacać. Kiedy nakłady na dyscyplinowanie Polski będą wielokrotnie przekraczać spodziewane z tego korzyści. Czego boi się UE? Unia boi się prawdy, że zamast umożliwiać rozwój państw członkowskich według ich własnych planów, zgodnie z Traktatami, stała się narzędziem niemieckiego ekspansjonizmu zarówno gospodarczego, politycznego jak i kulturowego. To Unia ma służyć państwom członkowskim, a nie odwrotnie, nie tak jak to wymuszał czerwony Absurdistan (CCCP). Tego trzeba się ciągle domagać. Nie wchodziliśmy do UE po to, by nas tam cepem poganiano. Trzeba głośno obnażać (Unia boi konfrontacji z faktami) rosnącą przepaść między duchem i literą Traktatów, a coraz bardziej wybiórczą i despotyczną praktyką unijnych instytucji. Nie może być miejsca na dyskryminujące stosowanie prawa, na podwójne standardy, na ideologicznie motywowane decyzje, na urzędników z władzą, ale bez odpowiedzialności za swoje czyny oraz na utopijne dyrektywy pełne pustych frazesów i ogólników. Polska ma prawo weta, a prawo jest po to, by je stosować. Hamulec bezpieczeństwa też nie jest dla dekoracji.
kasikas2021.10.31 14:31
chcą nas zastraszyć na wszelkie sposoby ale my się nie damy,,nie będzie nam niemiec mówił jak mamy żyć
korespondent wojenny2021.10.31 14:17
od tygodnia trwa III woja światowa, w dalszym ciągu uczestniczą w niej tylko Polacy
Kiki2021.10.31 14:46
Raczej d u p e k dzwący, żaden korespondent.
korespondent wojenny2021.10.31 14:50
poprawka, uczestniczą w niej tylko obłąkańcy pisowscy
Alojzy Cedzidło2021.10.31 15:12
cześć gorylico Kiki ;-)
Anonim2021.10.31 17:33
Można też patrzeć na to, jak na drugą Bitwę Warszawską - wcześniej walczyliśmy z bolszewikami ze wschodu, teraz z neobolszewikami z zachodu.
Krzysztof2021.10.31 14:07
Jeździć po tych katabaach jewropejczykach od siedmiu boleści i polskich szujach im tutaj slużących, jak po starej kobyle. To jedyne skuteczne lekarstwo. Wstrzymać 30 miliardów składki, dowalić podatek wyrównaczy ichnim molochom. Dobrze przetrzepać skórę katabasom.
JANOSIK2021.10.31 15:03
I to mi sie podoba,tak powinno byc a kolaborantow wywalic z Polski i sruuuu do mocodawcow w jedna strone.Pozdrawiam
Hitler Kaczyński to zdrajca2021.10.31 14:05
Niestety zapłacimy my. Jeśli powstanie nowy rząd, choćby opozycyjny, kary naliczone raczej nikt nie umorzy. Kolejne miliony w plecy. Im dłużej będzie trwało to nasze "wstawanie z kolan", tym gorzej dla nas. Mamy w Unii coraz więcej wrogów. I to jest "polityka zagraniczna" Zjednoczonej Prawicy. - Powstać z kolan". Samotni, ze zrujnowaną opinią i pokłóceni z wszystkimi sąsiadami. Hitler ogłaszając "wstawanie z kolan" miał w zapasie nowoczesną dobrze wyszkoloną armię; my mamy przestarzały sprzęt i źle wyszkolonych żołnierzy. Atak hakerski ze strony np. Rosji sparaliżuje kraj. A później przejadą na czołgi. Chyba że sami skoczymy sobie do gardeł. I to jest dramat.
swondak2021.10.31 14:53
a żydzi nie zrezygnowali ze swoich nienależnych im 300 mld dolarów
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.31 14:03
klerykalno-PiSdowata Targowica A.D. 2021 działa na szkodę Polski i polaków!
bogdanus2021.10.31 14:01
Co z Polskim sędziom w TSUE który w ewidentny sposób działa na szkodę polskich obywateli. Czy nie powinno mu się odebrać obywatelstwa polskiego. Zatem żeby to uczynić, należy ustanowić prawo wobec tych, którzy dla własnych korzyści zdradzają Polskę.
Ho puto2021.10.31 15:14
Bogusiu: * co z polskim sędzią
JOXP2021.10.31 13:55
Oby miękiszon nam trwale stwardniał i niech się tego trzyma.