Prof. Chazan: Jeśli nie będzie klauzuli sumienia, młodzi nie będą chcieli być ginekologami - zdjęcie
04.11.14, 11:49Prof. Bogdan Chazan (fot. Razem TV/You Tube)

Prof. Chazan: Jeśli nie będzie klauzuli sumienia, młodzi nie będą chcieli być ginekologami

6

„Stałem się symbolem mimo woli” - mówił prof. Bogdan Chazan podczas spotkania zorganizowanego przez szczeciński oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Lekarz krytykował liberalne media, które pisały, że skazał na cierpienie kobietę, której odmówił wykonania aborcji. Wypomniał dziennikarzom, że nie zastanawiali się nad cierpieniem zabijanego dziecka czy matki, która przeżywa zespół poaborcyjny.

Prof. Chazan zauważył, że dziś wiele mówi się o cierpieniach niepełnosprawnych, ale jednocześnie „trwa polowanie na dzieci w diagnostyce prenatalnej”. Na pytanie od uczestnika spotkania, czy należy kobiety zgwałcone zmuszać do porodu, odpowiedział, że to trudna sprawa, ale czy należy dokładać do jednej tragedii następną, jaką jest zabicie dziecka.

Były dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny skrytykował też biznes in vitro. Zapewnił też, że zamierza wrócić do działalności dydaktycznej i eksperckiej. Wykłada na uczelni w Kielcach, ma też propozycję z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

MaR/Wiadomosci.gazeta.pl 

Komentarze (6):

anonim2014.11.4 13:50
Fronda dalej promuje tego abortera, a słowem się nie zająknie że ktoś najprawdopodobniej sfałszował podpisy lekarzy pod deklaracją wiary!
anonim2014.11.4 14:04
Mam pytanie do katolików. Skoro uważacie aborcję za morderstwo, to chyba powinniście żądać skazania Chazana jako seryjnego mordercy? Rozumiem, że on chce odkupić swoje winy, ale chyba powinien robić to zza krat, skoro według was jest mordercą?
anonim2014.11.4 18:13
Chazan buduje swój wizerunek polityczny z poparciem Kościoła, który nie dostrzega dwuznaczności w popieraniu rozwodnika w drugim związku, i seryjnego mordercy nienarodzonych. Nie wierzę w jego nawrócenie. Ten człowiek po prostu zbija kapitał wyborczy. Zdaje się że jeszcze tylko na Frondzie można napisać coś niepochlebnego o Chazanie (ze jest rozwodnikiem w drugim związku). Spróbujcie napisać coś takiego na portalu Wiara, to nigdy nie ukaże się taki komentarz. Aż boli ta kościelna obłuda w wybielaniu Chazana.
anonim2014.11.4 18:51
@GenesisX Czekam na moment w którym napiszesz ze prawdziwych katolików jest w Polsce mniej niż pedałów.Skąd wy durne lewaki bierzecie te procenty. Jak wam potrzeba to katolików jest 93%, a jak nie to do tej pory było 30% katolików wsród Polaków. A teraz widzę że "prawdziwych katolików" jest 15%. Skąd te liczby i po czym rozpoznajesz "prawdziwych katolików"? Ha, ha ha, jak ty jesteś taki obeznany w tych liczbach to może zdradzisz ogółowi ilu mieszka w Polsce "prawdziwych" Żydów i po czy można ich rozpoznać?
anonim2014.11.4 20:53
@GenesisX Może cos pomyliłeś z liczbą osób przystępujących do komunii. Masz jakieś źródło? Z tego co ja słyszałem to ok 40% regularnie uczęszcza na mszę św. Patrząc na osiedle na którym mieszkam też by to tak wygłądało, oczywiście +-. Przy jakiejś dyskusji tutaj na temat nietolerancji Polaków, twierdzono że tak jest bo 93% Polaków to katolicy. Ta liczba katolików u lewicowców zależna jest od tego co chce się udowodnić. I tak sobie pływa między 90 a 30%, no a ty teraz 15%.
anonim2014.11.5 12:03
To kiedy ważne ile jest katolików w Polsce. Ważne jest ze oni wszyscy zapominają ze w myśl prawa kanonicznego Chazan jest ekskomunikowany. Ale na siłę robi się z niego bohatera. Tzn nie ważne ile dzieci wyskrobal wcześniej. Ważne ze nie chciał tego jednego wyskrobac. Poza tym jako rozwodnik jest wykluczony z kościoła.