Prof. Bogdan Chazan: Lęk odbiera człowiekowi godność - zdjęcie
25.12.14, 18:33Prof. Bogdan Chazan (fot. RazemTV/YouTube)

Prof. Bogdan Chazan: Lęk odbiera człowiekowi godność

9

"Z perspektywy czasu uważam, że zostałem skrzywdzony – że decyzja, która została podjęta w stosunku do mnie była niesprawiedliwa, nieproporcjonalna, niewłaściwa etycznie" - mówi prof. Bogdan Chazan. W rozmowie z Radiem Maryja dodaje, że decyzja ta była podejmowana z dużą dozą agresji. Lekarz ubolewa, że do tej pory nie podziękowano mu za wykonywaną pracę w szpitalu im. Świętej Rodziny. Mimo poczucia skrzywdzenia, prof. Chazan nie żałuje swoich decyzji. 

"Wydaje się, że konsekwencje, których doświadczyłem i których doświadczam, są niczym wobec dobrych stron tej sytuacji. Dobrych nie tylko dla mnie, w sensie umocnienia wewnętrznego, ale też i dla innych ludzi" - przekonuje prof. Chazan. Ma na myśli fakt, że po całej sprawie w głowach i sercach wielu ludzi pozostały cenne refleksje. 

"Tym, którzy uważają, że to walka z wiatrakami radziłbym, by nie tracili ducha. Nie możemy być bierni i grzeczni. Pozwolić się zastraszyć. Tylko na to czekają" - mówi rozmówca Radia Maryja. Prof. Chazan wcale nie uważa swojej decyzji za heroiczną. Nie ubiegał się o specjalizację, nie stał u progu kariery... W pewnym sensie, to była dla niego naturalna decyzja. Prof. Chazan nie ma jednak żadnych wątpliwości, że to, co go spotkało, było prześladowaniem. 

Ale podobny problem spotkał także Agatę Rejman ze szpitala Pro Familia. Zdaniem prof. Chazana, jest to "element zdecydowanej, przemyślanej strategii, która ma na celu zdyskredytowanie tych, dla których życie ludzkie w każdym stadium jest wartością, pozbawienie ich godności, a jeżeli się uda, to także pracy". W opinii rozmówcy Radia Maryja, takie działanie ma na celu "przeoranie świadomości, wychowanie innego społeczeństwa, zbudowanie innego świata: bez Boga, bez wartości".

Aby osiągnąć ten cel, pomysłodawcy takiej wizji posługują się strachem, bo lęk odbiera człowiekowi godność. Dziś wychowuje się kadrę lekarzy i pielęgniarek z osłabionym sumieniem. "Dlatego apeluję o bardziej energiczną obronę tych, którzy „cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości” - mówi prof. Chazan. Całość rozmowy z byłym dyrektorem Szpitala im. Świętej Rodziny można przeczytać TUTAJ

MaR/Radio Maryja

Komentarze (9):

anonim2014.12.25 19:02
Nie, no co za niewdzięczny naród. Nie podziękowano Chazanowi, za robotę. Co za tupet. Niech się doktor cieszy, że nie musi spędzić reszty życia w więzieniu za masowe mordy na niewinnych.
anonim2014.12.25 19:44
ten człowiek ma na sumieniu 500 ludzi. Czy z tego powodu, że wreszcie przestał zabijać to mam oglądać jego facjatę na Frondxie? ???? I to jeszcze w dzień Bożego Narodzenia? ???!!!!!!!
anonim2014.12.25 21:17
Profesor zupełnie innej klasy niż znani nam celebryci z mediów. Miał odwagę zmienić swoje życie i trwać przy przekonaniach, za cenę realnej straty. Ilu z Was, dających upust na forum swojej osobistej frustracji to potrafi?
anonim2014.12.26 8:01
"Lęk odbiera człowiekowi godność". Myślałem że to będzie rozliczenie kogoś kto taśmowo wykonywał aborcje z jakiegoś powodu może lęku. Okazało się to że facet dalej zapatrzony w karierę mający czelność pouczać Jaki Chazan takie Radyjo
anonim2014.12.26 8:46
Przeciw_gender, jeśli sam(a) oddasz własną kasę na potrzebujących, rezygnując z ustawienia siebie i swojej rodziny, to wtedy podyskutujemy o prawach do wymagania tego od innych. Inaczej podobne wypowiedzi brzmią niestety jak prowokacja lub zwykłe pieniactwo. Co do rozliczania innych i przekonania, że popełnione kiedyś błędy dyskwalifikują człowieka na całe życie, przypominam że Mojżesz był np. zabójcą. Człowiek o tak nieskazitelnych zasadach jak Ty powinien chyba stworzyć nową religię na prywatny użytek, bo ludzi którzy nigdy nie zrobili głupot po prostu nie ma.
anonim2014.12.26 9:44
Mhm, strach przed siepaczami prl-u odebrał ci godność, człeku
anonim2014.12.26 11:53
Więcej takich ludzi nam trzeba.
anonim2014.12.26 16:31
MaA, wg Ciebie pieniądze to zadośćuczynienie, wg mnie lepszym zadośćuczynieniem jest ochrona nowego życia. A jeśli ktoś żąda od drugiego wielkiej hojności, niech najpierw sam da dobry przykład. ;)
anonim2014.12.26 18:37
MaA, nie wiedziałam że Wy się znacie :) Nie interesują mnie te prywatne szczegóły. Podoba mi się, że sprzeciwia się aborcji i uważam, że jeśli ktoś postąpi dobrze, należy mu to przyznać. A swoją wiarygodność wzmocnił ryzykując pracę i decydując się zostać medialną zwierzyną łowną dla wszelkiej maści hien medialnych.