Problemy opozycji.Nawet marszałka Senatu nie potrafią wybrać! - zdjęcie
29.10.19, 19:13Zdj. Senat RP, CC BY SA 2.0, Flickr

Problemy opozycji.Nawet marszałka Senatu nie potrafią wybrać!

20

Mimo iż opozycja zdobyła większość w Senacie, wciąż ma problem ze wskazaniem kandydata na marszałka. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", kandydat opozycji na marszałka Senatu zostanie zaaprobowany 8 listopada, czyli cztery dni przed inauguracyjnym posiedzeniem Izby Wyższej polskiego parlamentu. 

Dziennik opisuje ustalenia, które miały zapaść podczas spotkania liderów KO, SLD i PSL. Politycy rozmawiali na temat układu sił w Senacie. Pierwsze tego typu spotkanie miało miejsce w poniedziałek, zaś kolejne planowane jest na przyszły tydzień. Jak ujawnia "GW", nie pojawiła się dotychczas żadna wiążąca kandydatura na marszałka Senatu. 

"Wcześniej dużo mówiło się o senatorze KO Sławomirze Rybickim, który miał być kompromisowym kandydatem akceptowalnym dla wszystkich frakcji w Koalicji oraz osobą do przyjęcia dla SLD i PSL. Czarzasty twierdzi, że w ostatnich rozmowach ta kandydatura w ogóle nie padła. Sam Rybicki wstrzemięźliwie wypowiada się na temat tej propozycji"-czytamy na łamach dziennika.

Jak się okazuje, zarówno PSL, jak i SLD zależy na utrzymaniu "paktu senackiego" na okres po wyborach. W związku z tym oba ugrupowania zapewniają, że gotowe sią zaakceptować kandydata ze strony Koalicji Obywatelskiej. Tyle że... konkretnej kandydatury dotychczas brak, co podkreślił w rozmowie z "GW" jeden z polityków PSL. 

 Jeśli chodzi o wicemarszałków, kandydatką ze strony Lewicy jest najprawdopodobniej Gabriela Morawska-Stanecka, natomiast ze strony PSL w grę wchodzi głównie Jan Filip Libicki. Z kolei w Koalicji Obywatelskiej ruszyła "giełda" kandydatów na marszałka. Według doniesień "GW", KO jest w tej sprawie podzielona: "frakcja buntowników widziałaby na fotelu marszałka Bogdana Zdrojewskiego. Młodzi chcieliby, by to Krzysztof Brejza był marszałkiem lub przynajmniej wicemarszałkiem, a partyjny mainstream uznaje, że najlepszym kandydatem byłby Borusewicz"-czytamy.

yenn/Wyborcza.pl, Fronda.pl

Komentarze (20):

Janek2019.10.29 23:57
Cóż za niezwykle prymitywna manipulacja! Czyżby wstęp do dyskredytowania Senatu który sprzeciwi się mono władzy Jednie Słusznej Partii ???
XYZ2019.10.29 23:00
Najważniejsze że opozycja dogadała się przed wyborami i PIS w senacie ma problem.Oby ten scenariusz sprawdził się w wyborach prezydenckich.
bezlitosny internauta2019.10.29 21:43
Zadzwońcie do Banasia i będziecie mieli większość.
ogar2019.10.29 20:20
Złodziej Morawiecki premierem.... Przestępca Banaś ministrem... a oni o wyborze senatora piszą....
Zyg2019.10.29 20:15
Mafia PO ma się dobrze po wygranych wyborach parlamentarnych 2019: Pierwszy mafiozo PO Gawłowski, z prokuratorskimi zarzutami korupcji i prania brudnych pieniędzy rozdał karty w (innej) restauracji. Oto jego kandydatury: Zdrojewski na szefa partii, Gawłowski na sekretarza generalnego, Mucha i Nitras na zastępców PO, Budka na przew. Klubu parl. PO Kidawa na prezydenta Tusk na szefa partii EPP, A Schetyna ..... ja pie-rdolę na śnietnik historii ?!!!!! Dlaczego ?! Przecież tak ochoczo krytykował PIS i zajmował się PIS-em, kłamiąc wszem i wobec co się dało ! A ile nawymyślał, nawet porównał PIS-owców do szarańczy – i na śmietnik ? Nie może być ! Pytanie: a gdzie jest szef troli z Inowrocławia, jak on się tam wabi .....acha, Brejza ?!! Taką wspaniałą kampanię pt. SilniRazem zrobił i co ?! Też na śmietnik ?! To nie przystoi ! Krzysiu wracaj ! Podobnie Bartuś, to znaczy Bartosz Arłukowicz zniknął ?! A przecież tak trafnie przepowiedział przyszłość jego politycznej mafii: Oto ona: Bartosz Arłukowicz, PO, europoseł: Mamy szansę wygrać nestępne wybory i zmienić to wszystko, co PIS wprowadził. Odwrócimy dobrą zmianę i skasujemy wszystkie ustawy. Nie będziemy finansować żadnego programu 500+, mieszkania+, za życiem, bezpłatne lekarstwa, itp. Nie ma na to naszej zgody, aby Polacy otrzymywali od państwa takie duże zapomogi. Sami muszą zarobić, by utrzymać rodzinę. Od tego są kredyty i zobowiązania. Jeżeli taki Polak zarabia mniej niż 2100 zł to jest gówno wartym człowiekiem .
Bizon2019.10.29 20:14
Jeden z reporterów pyta Sketynę, aby wymienił 3 - 4 największe sukcesy PO i co ta partia zrobiła dobrego dla Polski i Polaków w czasie ich 8 lat rządów ? Sketyna zamilkł, a potem ze spuszczoną głową długo się zastanawiał, ale nic nie wymyślił ! Obok stojący członkowie PO mieli miny sra-jącego kota na pustyni. A przecież to takie łatwe panie Sketyna: - podwyższenie wieku emerytalnego wszystkim do 67 lat, -tylko w ciągu 3 dni ukradliśmy Polakom 153 MLD zł z OFE beszczeszcząc Konstytucję, - pozwoliliśmy mafiom watowskim wykraść 260 MLD zł z budżetu państwa, - ok. 42 afery korupcyjne i złodziejskie na wiele MLD zł. Podnoszenie podatków, wyrzucanie Polaków z mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), ograbianie Polaków z ich oszczędności (Amber Gold, GetBack), itd, itp, itd. https://dorzeczy.pl/kraj/62353/Schetyna-uslyszal-pytanie-o-sukcesy-rzadow-PO-i-zaniemowil-To-nagranie-podbija-siec.html
Marzena2019.10.30 0:57
Bizon! Napisałeś tzw. " świętą prawdę" ! Racja ! Tylko to nie wszystko ! Afer ich jest znacznie więcej i znacznie więcej zmarnowali naszego Majątku Narodowego ! Czytałam ostatnio: " 500 afer i przekrętów POPSL ! " Dopiero tu można zobaczyć, co nam zrobili te dranie przez 8 lat ! A teraz mają czelność jeszcze na Polskę kłamstwa donosić do Unii ! Przecież nie można ich inaczej określić , jak Zdrajcy !
Topek2019.10.29 20:13
Bylibyśmy wspaniałym narodem gdyby nie 20% lemingów popierających sitwę złodziei z PO, 10% lewackich gnid popierających postkomuchów z SLD, 5% pachołków popierających zieloną szajkę z ZSL. Taka jest prawda obecnie o wspaniałym polskim narodzie ! Narodzie, który pozwolił sobie zabić Prezydenta i uwierzył w pancerną brzozę, a współmorderców wybrał do władzy nawet na 2 kadencje. Dla tej grupy należy porzucić narracje normalnego człowieka troszczącego się o wspólne dobro jakim jest Polska i mówić do nich jak do idiotów. Płaczę nad wami - zwolennicy PO, bo jak ktoś nie ma w głowie, to choć twardy tyłek mieć musi. Sam Schetyna mówi, że rząd i sejm PO podnieśli wam wiek emerytalny, kradną i pozwalają kraść miliardy z waszych podatków, żrą i piją w Sowa i Przyjaciele na wasz koszt, ludzi wyrzucają z kamienic na ulicę a sądy i komornicy śmieją się im w oczy, piorą pieniądze pochodzące z korupcji – a wy i tak na nich głosujecie ! Dlaczego ?! Czym oni wam imponują ? Czy wy nie chcecie własnego normalnego państwa ? Czy wy naprawdę jesteście tacy głupi jak oni ? Łzy rzewne wylewam strumieniami nad tymi, którzy stają się bezrozumni i bezwolni, którzy z jakąś premedytacją niszczą swoją tożsamość i robią wszystko , żeby Polska nie posiadała suwerenności.
SamSięWybrałDoBurdeluIZostałGodzinę2019.10.29 20:13
Kryształowy Sutener Banaś jednogłośnie wybrany na Honorowego Marszałka Najwyższej Izby Gwałtu i Grabieży Kombatantury AKowskiej.
Zyg2019.10.29 20:16
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
JONASIK2019.10.29 20:12
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub POKO musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
KKK2019.10.29 20:10
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
XYZ2019.10.29 22:57
KKK,ilu was jest i kim jesteście?
anonim2019.10.29 20:08
Czy to prawda, że ksiądz Tymoteusz bierze 500+ dwa razy: jedno na swoje nowonarodzone dziecko, a drugie na szesnastoletnią mamę tego dziecka?
orgi2019.10.29 20:28
czy prawda jest , że ty karlsson robisz laskę biedroniowi ?
Polak Ateista Dumny Gej2019.10.29 20:06
kaczor siedzi w domu i ze złości drapie kota
orgi2019.10.29 20:26
a ty ze złości marszczysz freda .....
z byka go2019.10.29 20:05
jak tam Banaś ?
JS2019.10.29 20:11
Ooooo, ten wam dokopie - jeszcze go nie raz popamiętacie lewackie szczochy !
Suweren2019.10.29 21:08
A kopoał będzie na godziny czy na akord? Sam czy komuś nogę podnajmie? Paragony będą?