Prezydent wręczył nowe nominacje generalskie - zdjęcie
15.08.16, 12:00fot. KPRP

Prezydent wręczył nowe nominacje generalskie

Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie. „To zaszczyt, ale to też oznacza odpowiedzialność”

W trakcie uroczystości przed Belwederem prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie ośmiu oficerom, wręczył też medale. Jak mówił:

„Gratuluje generałom, którzy dziś odebrali swoje awanse. Gratuluje wszystkim wyróżnionym dziś oficerom Wojska Polskiego, dziękuję za dotychczasową służbę. W szczególności dziękuję generałom, którzy odchodzą ze służby czynnej. To zaszczyt służby na wysokim stanowisku dowódczym, ale to oznacza odpowiedzialność: Za Rzeczpospolitą, za bezpieczeństwo jej obywateli, za bezpieczeństwo sojuszników i przede wszystkich podopiecznych: waszych sojuszników. Oni obchodzą dziś wielkie święto. Belweder to miejsce szczególne. Józef Piłsudski to wielki sprawca niepodległości naszego kraju, odzyskania jej i także obronienia w jednym z najtrudniejszych momentów naszej historii. Był uwielbiany przez żołnierzy. Dlaczego? Bo był z nimi. Dlaczego? Bo znał żołnierski trud. Był wspaniałym dowódcą. Chciałbym, aby był dla generałów i oficerów wzorem. Wzorem patrioty i wielkiego człowieka”

Jak dodał: „Proszę, żebyście wzięli udział w tym wielkim zadaniu modernizacji polskich sił zbrojnych. Proszę, byście dobrze zarządzali tym wyposażeniem i tymi ludźmi, którzy będą wam podlegali. To niezwykła odpowiedzialność za ludzkie życie”.

Pożegnano też oficerów przechodzących dziś w stan spoczynku.

bbb/300polityka.pl