Prezydent przyjmie przeciwników polityki historycznej - zdjęcie
13.11.15, 19:41

Prezydent przyjmie przeciwników polityki historycznej

2

We wtorek Andrzej Duda spotka się z ludźmi zajmującymi się polityką historyczną. Zaproszeni są także ci, których zdaniem takiej polityki w ogóle nie powinno się prowadzić.

Jak informuje minister Wojciech Kolarski, na spotkaniu z prezydentem w Belwederze będzie uzgadniana strategia polityki historycznej państwa.

– W debacie wezmą udział przedstawiciele instytucji państwowych, świata akademickiego, organizacji społecznych, pism, które zajmują się polityką historyczną oraz piszący na ten temat publicyści – zapowiedział minister Kolarski.

Grono będzie dosyć szerokie i niejednorodne środowiskowo. Będą – jeśli przyjmą zaproszenie – także przedstawiciele środowisk, które w latach 90. podawały w wątpliwość wartość polityki historycznej jako takiej – podkreślił polityk.

Jak zaznaczał minister, obecnie działa kilkadziesiąt instytucji publicznych i wiele środowisk zajmujących się szeroko rozumianą polityką historyczną. – Wydaje się, że nadszedł moment, w którym należy sformułować zręby strategii państwa polskiego w prowadzeniu polityki historycznej, a Kancelaria Prezydenta jest do tego znakomitym miejscem – uznał.

Minister Kolarski powiedział, że będzie to pierwsze spotkanie, które rozpocznie prace nad opracowaniem strategii

 

KJ/telewizjarepublika.pl

Komentarze (2):

anonim2015.11.14 8:10
Dziękujemy i czekamy dobra strategia na początek.
anonim2015.11.14 8:57
Jak Kaczyńscy dom na Żoliborzu zdobyli. To jet wątek na pierwszą lekcję polityki historycznej.