Prezydent prosi o pomoc harcerzy - zdjęcie
12.03.20, 17:35Fot. fb.kancelariaprezydenta

Prezydent prosi o pomoc harcerzy

9

Prezydent Andrzej Duda skierował swoją prośbę do organizacji harcerskich, aby harcerze wsparli osoby starsze. O pomoc, jak podkreśla prezydent, będą proszeni wyłącznie pełnoletni harcerze, którzy wykazują się rozsądkiem i będą potrafili zachować wszelkie konieczne zasady.

Prezydent z władzami organizacji harcerskich i Głównym Inspektorem Sanitarnym spotkał się dzisiaj w pałacu prezydenckim. Spotkanie dotyczyło rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa. Prosił, aby harcerze w obecnej sytuacji bardziej wsparli starsze osoby.

– „Ustaliliśmy, że (...) młodzież harcerska i dzieci nie powinny być bezpośrednio zaangażowane w akcję pomagania. Prośba będzie skierowana wyłącznie do harcerzy pełnoletnich, którzy działają rozsądnie i będą umieli zachować wszelkie zasady” – wyjaśnił Andrzej Duda.

Nowy koronawirus wywołuje chorobę COVID-19, która może prowadzić do ostrego zapalenia płuc, a w konsekwencji do śmierci. Szczególnie narażone na skutki jego działania są osoby starsze i przewlekle chore. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby nie musiały one wychodzić z domu, a w obowiązkach, które tego wymagają, byli wyręczani przez innych.

kak/ tvp.info.pl

Komentarze (9):

Polak2020.03.13 6:49
PiSowskie państwo z papieru jak zwykle nie daje rady, więc partia skamle o pomoc.
anonim2020.03.12 23:02
Jeżeli to prawda , że Prezydent Duda prosi o pomoc harcerzy , to świadczy to tylko o bardzo złym stanie państwa , które nie ma wypracowanych systemów w zakresie obrony terytorialnej , w tym stanów zagrożenia wewnętrznego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli to państwo zabiera ogromne daniny ( także lokalne) ,ogranicza działalność , kradnie (podatkami w majestacie prawa -bez względu na opcję polityczną , bo tak łatwo im się żyje od 30 lat,niektórym od II Wojny), a narzucając rozwiązania typu : kwarantanna , to za nasze pieniądze powinno mieć opracowane procedury systemowe , co do działania w zakresie zaopatrzenia tych których ograniczyli , serwisu medycznego itd... i działania prewencyjnego ...... Dla mnie to dno.......... Co będzie , jeżeli wybuchnie wojna , albo położy się 30 % społeczeństwa . Obsłużą nas harcerze !??????? Idiotyzm PS Przylecieliśmy dwa tygodnie temu z Egiptu po kontakcie z Włochami z Mediolanu . Daliśmy info pilotowi , potem sanepidowi , a oni odpowiedzieli : procedury nie obejmują Egiptu ! Czekajcie , czy będą symptomy choroby.. Zamiast sprawdzić wyrywkowo kogoś z grupy na obecność wirusa i wykluczyć . Na lotnisku nie było żadnej kontroli sanitarnej... Dno .... Tylko gadają i leci propaganda ... Wstyd.........., rządzą nadal nieudacznicy....
Klapaucjusz2020.03.12 22:15
No proszę, Pan Prezydent harcerzy na pomoc woła. A Harcmistrz Maciarewicz nie zaofiaruje pomocy dzielnych Wojsk Obrony Terytorialnej? Czyżby chłopcy-terytorialsi byli zbyt zajęci ganianiem po lasach i bawieniem się w partyzantkę?
czekista2020.03.12 22:00
Odwal sie od harcerzy!
Katolicka Kretynizacja Polski 2020.03.12 19:50
córeczkę se wyślij PADalcu! a nie cudze dzieci będziesz na koronawirusa narażał!
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.12 19:38
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Atheisten sind dumm - besagt Einstein.2020.03.12 19:37
"Polski Episkopat działa ospale, a największe środki bezpieczeństwa powziął wobec siebie - nie wobec milionów katolików. Szef KEP abp Stanisław Gądecki podjął bowiem decyzję, by przełożył Zebranie Plenarne Episkopatu, które miało się odbyć w dniach 12-13 marca" - pisze dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek,komentując brak zakazu uczęszczania na msze.
Ogladaj hity online2020.03.12 19:13
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Grzegorz z Domaradza2020.03.12 18:30
Wspaniała inicjatywa. Trzeba za wszelką cenę uratować te nasze babcie i dziadków. Niech nie odchodzą za wcześnie. Piszę to z Anglii i tutaj nie słychać o takich incjatywach. Wydaje mi się że chyba najlepiej radzimy sobie z tym wirusem. Trzeba też wziąć pod uwagę że jesteśmy narodem najbardziej mobilnym w Europie a mimo to wirus u nas nie szarżuje. Oby się udało go przed Wielkanocą uciszyć.