11.07.19, 11:05Fot. Jakub Szymczuk (KPRP) via prezydent.pl

Prezydent oddał hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej. Padły ważne i mocne słowa na temat ekshumacji

Warunkiem upamiętnienia zbrodni na Wołyniu jest to, żeby strona ukraińska zgodziła się na przeprowadzenie ekshumacji – żeby można było oznaczyć groby, żeby potomkowie znali miejsca, w które mogą pojechać, gdzie mogą zapalić znicz – mówił Prezydent Andrzej Duda po tym, jak upamiętnił ofiary Rzezi Wołyńskiej.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Rzezi Wołyńskiej w Warszawie.

Jeżeli dzisiaj mówimy o budowaniu relacji pomiędzy naszymi narodami, pomiędzy narodem polskim a ukraińskim (…) to jedna rzecz jest pewna: potrzebujemy pamięci po to, żeby coś takiego, co wtedy się zdarzyło, nigdy więcej nie powtórzyło się pomiędzy naszymi państwami – mówił Prezydent. Jak podkreślał, warunkiem upamiętnienia jest to, żeby strona ukraińska zgodziła się na przeprowadzenie ekshumacji.

Prezydent przypomniał również, że rok temu oddał hołd ofiarom Rzezi Wołyńskiej w symbolicznym miejscu nieistniejącej dziś polskiej wsi na Ukrainie.

Prezydent.pl

Komentarze

violencja2019.07.12 0:30
Prezydent ma teścia żyda , który pisze złe wiersze o nas , Polakach.I Duduś je cytuje publicznie.
z Brzeskiej2019.07.11 11:25
Szkoda, że po drodze nie wstąpił do Jedwabnego oddać hołd tamtejszym ofiarom z okazji wczorajszej 78 rocznicy tragicznych wydarzeń.