Prezes PiS pozwał Wałęsę - w grudniu stanie przed sądem - zdjęcie
12.11.17, 13:10Screenshot YouTube / Fot. MEDEF via Wikipedia, CC 2.0

Prezes PiS pozwał Wałęsę - w grudniu stanie przed sądem

Pierwsze posiedzenie Sądu Okręgowego w Gdańsku w sprawie pozwu Jarosława Kaczyńskiego przeciw Lechowi Wałęsie zaplanowano na 4 grudnia. Chodzi o słowa Wałęsy o rzekomej odpowiedzialności PiS za katastrofę smoleńską. Prezes PiS pozwał byłego prezydenta ws. ochrony dóbr osobistych.

Posiedzenie będzie miało charakter niejawny. W trakcie jego trwania przewodniczący składu sędziowskiego może zobowiązać tak stronę powodową jak i pozwaną do złożenia dalszych pism przygotowawczych w określonym terminie wraz ze wskazaniem okoliczności, które należy wyjaśnić – informował rzecznik prasowy sądu Tomasz Adamski. Dodał, że na każdym z etapów postępowania sąd może zwrócić się do stron o polubowne zakończenie sporu.

Jarosław Kaczyński od Wałęsy domaga się przeprosin za jego wpisy na Facebooku od czerwca do września 2016 roku. Były prezydent zarzucał Kaczyńskiemu m.in.:

Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r”.

Prezes PiS chce też, aby Wałęsa przeprosił za mówienie o rzekomym braku zdrowia i równowagi psychicznej Kaczyńskiego i zarzucanie „wrabiania” byłego prezydenta poprzez przypisywanie mu współpracy z bezpieką. 

dam/PAP,Fronda.pl