Premier po rozmowie z Cichanouską: Dziś znów potrzebujemy solidarności  - zdjęcie
17.08.20, 19:07

Premier po rozmowie z Cichanouską: Dziś znów potrzebujemy solidarności

2

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał dziś z kontrkandydatką Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich na Białorusi, Swiatłaną Cichanouską. Relacjonując rozmowę na Twitterze, szef rządu przekazał, że zapewnił białoruską opozycjonistkę o wsparciu Polski w dążeniu Białorusi do wolności.

- „Rozmawiałem telefonicznie ze Swiatłaną Cichanouską. Zapewniłem, że Białorusini mają pełne wsparcie Polski zarówno w swoim dążeniu do wolności ojczyzny, jak i codziennym życiu w Polsce. Dziś, 40 lat po porozumieniach sierpniowych, ta solidarność jest nam znów potrzebna” – napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Według oficjalnych danych wybory prezydenckie na Białorusi wygrał Aleksander Łukaszenka, zdobywając 80 proc. poparcia. Z wynikiem tym nie zgadzają się jednak Białorusini i sama kontrkandydatka Łukaszenki, która obecnie przebywa na Litwie. Po wyborach wybuchły na Białorusi protesty, w których biorą udział setki tysięcy ludzi. W czasie protestów zatrzymano już ok. 7 tys. osób. Zatrzymani mają być brutalnie torturowani.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (2):

Bolo2020.08.18 6:29
No i po co zagranica wsadza nos do Białorusi. Ta Białoruś pod żadnym względem nie jest zacofana względem "Zachodu". "Zachód" już w Libii zaprowadził "demokrację", a tam za Kadafiego ludziom żyło się spokojnie i dostatnio (wszystkim, a nie tylko cwaniakom).
Elwira2020.08.18 6:15
Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05