Premier o chrześcijańskich korzeniach UE. ,,Europa jest wielka, gdy jest Europą ojczyzn'' - zdjęcie
20.11.20, 11:15Screenshot Facebook

Premier o chrześcijańskich korzeniach UE. ,,Europa jest wielka, gdy jest Europą ojczyzn''

15

Europa ojczyzn - TAK! Europa równych i równiejszych – NIE!” - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku przypominając jednocześnie o tym, jakie są korzenie Unii Europejskiej.

Europa jest wielka, gdy jest Europą ojczyzn” – podkreśla polski premier.

Dalej dodaje:

To jest Europa, którą tworzyli jej chrześcijańscy ojcowie założyciele”.

Podkreślił również:

Unia Europejska to równość państw wobec prawa, wartości przestrzegania traktatów - a nie tworzenie rozporządzeń, które obchodzą traktaty”.

Na koniec szef polskiego rządu dodał:

Nie może być unią podwójnych standardów, unią równych i równiejszych”.

dam/Facebook,Fronda.pl

Komentarze (15):

Eleonora Rogalik2020.11.20 14:39
Warto przypomnieć tychkatolickich ojców Unii Europejskiej bo elity brukselskie proponują Nam zupełni inną wspólnotę. Schuman , Adenauer i de Gaspari to właśnie ci katolicy sa ojcami EU !!!
Kuba2020.11.20 14:05
Precz z Europą! Polska od wieków była ostoją normalności, nie możemy pozwolić żeby tęczowo lewacka zaraza zniszczyła to co stanowi o polskości i naszej tożsamości. Powszechne nadużywanie alkoholu, katolicyzm, przemoc domowa (oczywiście wyłącznie w heteroseksualnych, sakramentalnych małżeństwach) cwaniactwo i złodziejstwo to nasz kod kulturowy. Wara innym od tego.
jle_ffm2020.11.20 14:49
Proponuję zatem wyjazd do Azji, tam się odnajdziesz....
AAAtomek & Göwno z Nilu Hatred Co.,2020.11.20 13:01
Monitorują media, blogi, szerzenie skürwysyństwa antypolskiego, antykatolickiego na zamówienie ADL - Anti Defamation League oraz Wiesenthal Fuckyou Christians Foundation za $$ samego Spielberga, Laudera i innych parchów uratowanych przez frajerów, głównie z Polski. Delegatura na Polin - Jasiu i Tadziu Hertrich-Woleński.
ladychapel2020.11.20 12:36
Gdy przyjrzeć się mapie Europy oraz wyznawanym konfesjom w krajach, okazuje się, że Polacy emigrują do krajów protestanckich, które są najbogatsze i oferują najprzyjaźniejsze warunki do życia. Dominujące wyznanie w krajach europejskich. Niebieski=katolicyzm. Fioletowy= protestantyzm. Czerwony=prawosławie. Zielony=Islam. Żółty=Judaizm. Pomarańczowy= Buddyzm: https://westciv2.umwblogs.org/files/2010/01/Europe_religion_map_en6-1024x833.png
Marian2020.11.20 12:10
Problemem jest to, że w Europie zbyt duże wpływy mają mniejszości, które nie wywodzą się z Europy.
ladychapel2020.11.20 12:49
To problem jakiś? Równie dobrze Anglicy mogliby powiedzieć, że zła jest tak duża ilość Polaków na wyspach - największa liczebnie mniejszość narodowa...
Marian2020.11.20 13:20
Anglicy nie tylko mogą powiedzieć ale mówią, rasistowskimi atakami na Polaków, których antypolskie rządy wypędziły kiedyś z ojczyzny.
List otwarty do JK2020.11.20 12:04
https://www.youtube.com/watch?v=J1cQiRWFzX4
Anonim2020.11.20 11:47
Byłoby mi żal Premiera Morawieckiego gdyby nie to co mówią jego oczy . Na pewno jest o niebo lepszym premierem od Tuska. Dba o interesy Polski w miarę swoich możliwości , ale nie zawsze rozumie to co byłoby dla Polski najlepsze . A UE na pewno nie jest dla Polski dobra ze względu przede wszystkim na Niemcy i Francję . Polski się nie szanuje . Polskę się wykorzystuje . Widać to już bardzo wyraźnie . A więc nie widzę większego sensu w staraniu się dogadzania jej . Nie przekonuję do poleksitu , gdyż trochę plusów z tej przynależności są . Ale też nie martwiłoby mnie odejście Polski z UE . Sytuacja na świecie jest bardzo dynamiczna , Azja się gospodarczo jednoczy . Warto wziąć na przeczekanie . A sądząc po wrzasku jaki się rozlega - UE bardzo na Polsce zależy . To dlatego subwencje dla niej były wcześniej wyższe niż dla innych . Polska powinna wykorzystać swoją pozycję na linii wschód--zachód .
jle_ffm2020.11.20 11:37
Tak, Europa Ojczyzn -piękna idea zaiste, tylko co z tego wynikało poprzez stulecia dla naszej historii ? NIe będę wspominał tych wszystkich dat czy wydarzeń z historii tylko przepomnę dwa z XX w.: rok 1914 i 1939. Europa ojczyzn, czyli lokalnych egoizmów, interesów, braku zrozumienia innych, wiadomo do czego doprowadziły. Dopiero na gruzach tych idei i bolesnych wydarzeń kilku mądrych ludzi poszło po rozum do głowy i tak powstała Wspólnonat Węgla i Stali (EWG) i potem rozszczerzona na inne kraje jako Unia Eurpoejska. Mamy 75 lat bez wojny na kontynencie, przestrzeń gdzie ludzie mogą swobodnie się przemieszczą, pracować i jeszcze korzyści finansowe na rozwój. Marzenie mojego pokolenia, bajka po prostu... I przychodzi PIS , Kaczynski, Orban, Le Pen, inni 'zbawcy' i znowu zaczynają mówić o Europie Ojczyzn. Czy naprawdę niczego się nie nauczyliśmy z historii panie Morawiecki (historyku nota bene)???
Anonim2020.11.20 11:54
Jesteś młody i jeszcze niewiele widzisz . Przeszłość już nie jest żadnym odnośnikiem do obecnej dynamicznej sytuacji na świecie . Teraz trzeba w bardzo wyważonym i pełnym wyobraźni wzrokiem patrzeć w przyszłość . Przeszłość minęła i nie powróci a przyszłość nie zapowiada się dobrze i trzeba się do niej przygotować
jle_ffm2020.11.20 12:16
Tak, ale warto uczyć się na doświadczeniu tego co było bolesne i nie popełniać tych samych błędów. Jak powiedziła kiedyś ktoś mądry: "Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
verizanus2020.11.20 11:27
E tam na pejsbuku czy tam czymś takim. To w OFICJALNYCH NOTACH DYPLOMATYCZNYCH trza deklarować, a nie tam jakichś tam....;).
Anonim2020.11.20 11:24
Pinokio, ty się z tym nosem to już chyba nawet do autobusu nie mieścisz.