24.08.19, 10:58(fot. twitter/PiS)

Premier Morawiecki: Polska za PiS jest państwem dla wszystkich, nie tylko dla elit

- To dobry czas dla Polski i chcemy, by on trwał. Chcemy wprowadzać zmiany dla całego społeczeństwa - powiedział na konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu premier Mateusz Morawiecki. W południe ropocznie się druga konwencja partii rządzącej, tym razem w Bydgoszczy.

W konwencjach będą uczestniczyć liderzy Prawa i Sprawiedliwości - prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. - Nasi liderzy będą brać udział w tych konwencjach czasami razem, czasami na zmianę, w zależności od możliwości logistycznych, bo ta kampania jest dość krótka - wyjaśnia zastępca rzecznika prasowego PiS Radosław Fogiel.

- Jest to dobry czas dla Polski, mimo, ze różni komentatorzy, zwłaszcza ze strony opozycji, wskazują na czynnik koniunktury. Tymczasem zagraniczna prasa pisze o małym cudzie gospodarczym w Polsce, pod rządami PiS. Trzeba jasno powiedzieć, że w czasach zmiennej pogody gospodarczej, ważne jest to, kto ma jakie umiejętności. Ku zdumieniu opozycji, jesteśmy w okresie wyjątkowej równowagi, dostrzeganej przez świat. Każdy żeglarz wie, że od jakości łodzi, załogi, żagli, zależy to, jak przez zmienne warunki pogodowe, będziemy mogli przejść. Pojawia się pytanie, czy warto postawić na tych, którzy potrafią zadbać i o finanse publiczne państwa i o najsłabsze grupy, które potrzebują wsparcia? To nasz kierunek działań. To ten rodzaj polityki, opartej na dwóch filarach - na jakości finansów publicznych i polityce społecznej. To znak firmowy PiS — powiedział premier.

- Wielu komentatorów zastanawia się, jak nam się to udało. Jesteśmy rządem patriotycznym Uważamy, że Polskę nie tylko trzeba mieć w sercu, ale także zmieniać ją, by stawała się coraz piękniejsza — dodał.

- Toruń kojarzy się z miastem nietoperzy. To miłe w sumie zwierzątka, ale młodym ludziom kojarzą się z Batmanem. Batman walczył ze złem, miał nowoczesne technologie. Ten Batman, albo VAT-man jak o nas mówiono, zadbał o finanse publiczne. On stoi u źródeł naszego sukcesu — mówił premier.

- Młodzi ludzie są przyszłością RP, dlatego wprowadzamy ułatwienia. Dlatego jest PIT dla młodych. Dlaczego nazywamy te lata dobrym czasem dla Polski? Służymy wszystkim Polakom. Nasza polityka ma służyć wszystkim Polakom. Młodzi mogą być dumni z Polski, która osiąga najlepsze rezultaty gospodarcze — dodał premier.

- Nasza polityka senioralna zmienia życie emerytów, co jest naszym zobowiązaniem, żeby emeryci mogli korzystać z Emerytury+. Chcemy poprawiać los naszym emerytów — mówił premier.

- Zwiększyliśmy Fundusz Dróg Samorządowych. To było możliwe dzięki zmianie systemu finansów publicznych. Nasi konkurenci próbują grać na negatywnych emocjach. Musimy tłumaczyć, że my odpowiadamy za nasze błędy. A za błędy, patologie naszych poprzedników, odpowiadali też oni, ale hamowali rozwój Polski, rozwój milionów Polaków. To nasze wielkie zadanie. Wejść głęboko w dialog z Polakami i tłumaczyć. Można się potykać, ale wstawać i iść dalej. Z drugiej strony mamy patologie, mafie VAT-owskie hulające jak wiatr po polach. Oni nie potrafili traktować państwa jako największego dobra. To stąd biorą się te pieniądze, które w ich czasach miały być gdzieś zakopane. Pokazaliśmy, że w krótkim czasie można wprowadzić zasadnicze zmiany i utrzymać w ryzach finanse. Dług PKB spada, a w czasach PO rósł — podkreślił.

- Chcemy, żeby młodzi mieli jak najlepsze warunki do życia, do pracy. Wiemy, że im więcej jest pracy, tym większe są wynagrodzenia. Naszym programem są zarobki Polaków na poziomie europejskim — dodał szef rządu.

 

bz/wpolityce.pl

Komentarze

Max Fiend2019.08.24 16:11
Także dla tych ponad 2 milionów żyjących w ubóstwie? To za PiS ich liczba się powiększyła :-D
emeryt2019.08.24 13:22
Zacząłem grzebać w archiwach Frondy. Kim jest ten: dzielnicowy, Urszula, JPIII, kalinka, nikt, Daria_Danilczyk, Agnieszka Dz. itp. Język jednoznacznie wskazuje, że to jeden i ten sam osobnik. No i znalazłem. Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami":𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Wszystko jest jak byk jest w archiwach Frondy. Niespodzianka? Podejrzewałem, że to sowiecki Żyd homosekualista.
monopole2019.08.24 13:05
Tylko te obciążenia dla polskich małych przedsiębiorców... Najważniejsze są masońskie ponadnarodowe korporacje i wielkie biznesy... Banki...
avanturnik2019.08.24 12:58
Frondziarze kłamczuchy razem z Mateuszem.
Sariel2019.08.24 12:46
"Polska za PiS jest państwem dla wszystkich, nie tylko dla elit" Powiedział premier Morawiecki, przedstawiciel partii, która stworzyła nową kastę polityków ponad społeczeństwem, która pławi się w luksusach i śmieje się obywatelom w twarz
Sariel2019.08.24 12:45
Dla wszystkich. Oprócz -Gejów -Lesbijek -innych mniejszości seksualnych -Osób o liberalnych poglądach -Ateistów -prawicy gospodarczej -Przedsiębiorców
Sebastian Lorenc2019.08.24 13:35
...niepełnosprawnych, nauczyciei, feministek, uchodźcow, lekarzy rezydentów, ekologów, wegetarian, cyklistów
Urszula2019.08.24 12:40
" Polska za PiS jest państwem dla wszystkich, nie tylko dla elit" - zażartował Morawiecki zwany premierem.
Jarek2019.08.24 12:10
"Polska za PiS jest państwem dla wszystkich, nie tylko dla elit" Widać i słychać. "Elity" kupiły "suwerena" i "suweren" zadowolony. Ja z punktu prowadzącego działalność gospodarczą odbieram rządy PIS negatywnie. Pozorne ułatwienia, pod płaszczykiem, których zabierają pieniądze. ZUS rośnie - a KRUS? Obecna składka miesięczna = 1316,97, a rolnik prowadzący pozarolniczą działalność i gospodarstwo rolne powyżej 100 ha do 150 ha kwartalnie 1 365,00 Oczywiście - państwo "równych szans". A "minister" Czerwińska chce mi jeszcze podnieść składkę na ZUS, bo bidulka martwi się o moją przyszła emeryturę. A o emeryturę rolnika się nie martwi. Takie dyrdymały mogą łykać Ci co się sprzedali. Ja muszę na te PISowskie dodatki dla "suwerena", bo one są z podatków, które uczciwie płacę. A kłamczuszek Mateuszek z Terenią wymyślają mi coraz nowsze daniny.
Bulii2019.08.24 12:08
Że jeszcze PIS nie wpadł na pomysł wyświetlania i powrotu Polskiej Kroniki Filmowej w której poznaliśmy ludzi, zakłady pracy którzy od 4 lat żyją w dobrobycie, wcześniej oczywiście głód i bida. Jak Mateuszek i Jareczek nie śpią po nocach jak tu tylko Polakom pomóc.
mlody2019.08.24 12:05
ten nagłówek to zwyczajne kłamstwo. tyle.
Reduta Dobrego Imienia Kota Alika2019.08.24 11:33
Mnie Toruń kojarzy się ze znanym oszustem i złodziejem w koloratce który za pomocą radia i tv wyłudza pieniądze od starszych ludzi metodą "na Boga"!
JS2019.08.24 11:22
Niech się lepiej nie przechwalają tylko mają na baczności, bo PO-PSL-SLD-LGBT+Kukiz krążą jak lwy ryczące, żeby pożreć Prawicę tak aby nic z niej nie pozostało ! Pozdr.
cyborg 22/32019.08.24 12:58
od kiedy to scierwo jest prawica , frodka wyprala ci mozg to scierwo jest socjalistyczne , patrze na ryjek waszego naczelnka ,kiepsko musi byc z nim , skoro przyspieszylisie wybory
Reduta Dobrego Imienia Kota Alika2019.08.24 11:13
Jak można glosować na PiSdzaków? Partia żoliborskiego pokurcza to oszuści! rozdają pieniądze a przy zakupach płacimy 200 procent a nawet więcej! Ale idioci nie umieją liczyć i dlatego glosują na PiSdzielców dostając pińcet a oddając tysiąc...
cyborg 22/32019.08.24 12:54
spytaj to frondziarska holote ktora propaguja tego pasozyta co r33j otworzy to klamie