Premier Morawiecki na spotkaniu BSF: Europa Środkowa jest obwiniana, bo się rozwija, bo stajemy się bardziej konkurencyjni  - zdjęcie
31.08.20, 14:08fot. tt/kprm

Premier Morawiecki na spotkaniu BSF: Europa Środkowa jest obwiniana, bo się rozwija, bo stajemy się bardziej konkurencyjni

9

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczy w spotkaniu Bled Strategic Forum, które odbywa się w słowackim mieście Bled. W trakcie spotkania premierzy Polski, Słowenii, Chorwacji, Węgier, Czech, Włoch, Serbii i Bułgarii dyskutowali głównie na temat przyszłości Europy po Brexicie i pandemii Covid-19.

W odniesieniu do prawdziwego tła zarzutów, jakie kraje Europy Zachodniej coraz częściej stawiają krajom Europy Środkowej premier Morawiecki stwierdził:

- Co się tyczy demokracji, Europa Środkowa jest obwiniana, bo się rozwija, bo stajemy się bardziej konkurencyjni

Dodał też:

- Wszystkim naszym przyjaciołom, którzy mówią, że powinniśmy być stłamszeni, mówię: konkurencja jest dobra

Morawiecki przypomniał, że u podstaw tworzenia Unii Europejskiej leżał swobodny przepływ towarów i usług oraz wezwał kraj Unii do dalszej realizacji tej zasady.

Premier został też zapytany o wybory prezydenckie, które niedawno odbywały się w Polsce. W odpowiedzi szef polskiego rządu stwierdził, że prezydent Andrzej Duda wygrał te wybory „wbrew zagranicznym mediom i zagranicznym ośrodkom władzy, wbrew wszelkim przewidywaniom". Dodał także, że w Polsce media "w 80 procentach są w rękach opozycji". Mimo to demonstracje w Warszawie, Pradze, czy Budapeszcie odbywają się s sposób pokojowy, podczas gdy w niektórych krajach zachodnich "policja brutalnie bije protestujących".

mp/pap/twitter/kprm

Komentarze (9):

Apel2020.08.31 20:52
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
abcd2020.08.31 15:32
Podstawową wartością UE jest podział na kolonie i właścicieli kolonii.
Marian2020.08.31 14:52
Nie po to kraje naszego regionu przyjmowano tak chętnie do UE by były konkurencją dla krajów starej Unii. To mialy być tylko rynki zbytu. Dokładnie tak pojmował też te sprawy wychowanek Geremka min. Czaputowicz, którym po ostatnim wywiadzie, powinien się zająć prokurator.
Suweren2020.08.31 14:37
To jakie są te zarzuty gospodarcze pod adresem Polski, Pinokio, bo póki co to nawet dziury budżetowej na poziomie >60% PKB nikt się nie czepia, choć można było oszczędzać, kiedy była kasa a nie na ura wszystko przeżerać.
What's up Adaś?2020.08.31 14:56
"Polityka' is a boring place, same shit over and over again. And the self censorship bullshit like in the good old days.
MaxFiend2020.08.31 14:35
Jak możemy być w czymkolwiek konkurencyjni gdy mamy kilka razy mniejszą wydajność i niską jakość pracy? Chyba tylko głodowymi pensjami możemy cokolwiek "ugrać" :-D
Anonim2020.08.31 14:24
"Europa Środkowa jest obwiniana, bo się rozwija, bo stajemy się bardziej konkurencyjni",Aleś ty długonosy jest głupi, więcej niż policja pozwala.
Szybka Randka2020.08.31 14:24
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Ale tam syf.....! co ty polecasz!?2020.08.31 21:27
Byłem na tej "szybkiej randce"... To nic nie warte ! Nie polecam!...