Premier Morawiecki: Liczę, że prezes NIK poda się do dymisji. Jeśli nie, mamy plan ,,B'' - zdjęcie
29.11.19, 11:10Fot. Adam Guz (KPRM)

Premier Morawiecki: Liczę, że prezes NIK poda się do dymisji. Jeśli nie, mamy plan ,,B''

15

Premier Mateusz Morawiecki zabrał dziś głos w sprawie szefa NIK Mariana Banasia. Wygląda na to, że sprawa jest przesądzona.

W trakcie konferencji prasowej szef polskiego rządu poinformował:

Liczę, że pan prezes NIK Marian Banaś poda się do dymisji”.

Dodał również:

Jeśli nie, to mamy <<plan B>>”.

 

Premier poinformował też:

 

Zapoznałem się z raportem CBA w sprawie pana Mariana Banasia i doszedłem do przekonania, że wnioski z tego raportu powinny skłonić pana Banasia do podania się do dymisji”.

Wczoraj z szefem NIK spotkali się prezes Jarosław Kaczyński i szef MSWiA Mariusz Kamiński. Po spotkaniu wicerzecznik PiS Radosłw Fogiel napisał na twitterze:

Przed chwilą zakończyło się spotkanie Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego z prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Władze partii wyraziły wobec prezesa Banasia oczekiwanie złożenia dymisji z zajmowanej funkcji”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (15):

Max Fiend2019.11.29 14:13
Morawiecki ma plan! Klawo jak cholera, Egon! :-D
B522019.11.29 12:46
a co to POganin żeby się nie podał
Janek2019.11.29 12:20
Miałbym do pan Banasia jedną jedyną prośbę, jeżeli ostanie się na stanowisku szefa NIK, to proszę o podjęcie kontroli zagranicznych kont polskich polityków! Ta jedna jedyna sprawa oczyści z szubrawców Polskę. Wówczas będzie Pan nazywany nie tylko Pancerny ale i Wielki.
Urszula2019.11.29 12:42
Nawet gdyby tak się stało to to nie przejdzie. Za dużo wpływowych osób z lewa i z prawa ma zagraniczne konta.
Janek2019.11.29 12:48
@Urszula, to te restrykcyjnie składane przez urzędników oświadczenia majątkowe, i co istotne, ich kontrola, to kpina z polskiego Narodu. Śmiech na sali. Stąd i szubrawców coraz więcej, a Polski coraz mniej.
m2019.11.29 12:11
Podobno NIK pod kierownictwem Banasia zamierza skontrolowac majatki wplywowych politykow na czele z premierem.
Antonim2019.11.29 11:57
Drogi Panie Morawiecki, powołujesz się pan na tajne papiery, które tylko Pan znasz i dochodzisz Pan do przekonania. Drogi Panie, przedstaw te papiery publicznie, aby każdy mógł dojść do swojego przekonania, bo tak test to jedynie znana ubecka metoda grania teczkami. Nie będę bronił Banasia, bo nie znam sprawy, ale nie będę wspierać też Pana ubeckich metod - nie mam wiary już w jakąkolwiek dobrą zmianę - wygląda, że globalnie jest to wciąż zmiana na gorsze - być może nieco opóźniona, ale na gorsze - oczekuję Pana dymisji!!!
Janek2019.11.29 12:14
Polska zawsze jakimiś papierami, świstkami, podsłuchaniami, nagraniami stoi, tylko jest jedno pytanie, kto za tymi "usłużnymi" na każdy moment stoi?
kira2019.11.29 11:48
Ja też liczę .... na lepsze jutro ha , ha ha !!!!
Janek2019.11.29 11:48
Jeśli PiS wymusi dymisję p. Banasia, to czekają nas ponowne wybory na stanowisko szefa NIK, a w Senacie wiedzie prym lewactwo, i kilku, jak sami o sobie twierdzą, niezależnych senatorów. Zatem, będzie gorąco. Już lewactwo szaleje w Sejmie, zajadle atakując p. Banasia. Czy PiS po raz kolejny strzelił sobie w stopę? Zastanawiam się, co tym razem PiS odda w obce ręce, lub kogo, aby mieć na tym ważnym stanowisku, jeśli nie swojego, to przynajmniej odpowiedzialnego człowieka o wrażliwości chrześcijańskiej (łacińskiej)? Czy NIK podzieli los MSZ? Jak się wydaje, PiS zafunduje nam podobne turbulencje przy majstrowaniu przy NIK, jak przy reformie sądów. Pierwsze nerwowe ruch już widać. Ważne jest również i to, że odpowiedzialne służby ochrony państwa, delikatnie mówiąc, nie działają tak, jak by się należało. Sprawa p. Banasia nie powinna ujrzeć światła dziennego w takiej odsłonie. Finał powinien być zupełnie inny. A sprawa dopiero się rozkręca. Pancerny Banaś, jak mówią, pomimo różnych życiowych zawirowań, może być całkiem a całkiem, dobrym szefem NIK. P. Banaś, jako szef NIK, stał się osobą niewygodną. Jak pies zerwany ze smyczy. I ten szczegół dostrzegły wszystkie siły polityczne w Polsce, i obce służby, stąd ten bezkompromisowy atak i próby zmiany szefa NIK. Bądź co bądź, NIK to instytucja kontrolująca Państwo, i jest tu co kontrolować, a i zmiany szykują nam Amerykanie i żydowski przemysł holokaust nieprzeciętne. Pancerny Banaś jest Polakiem, a to może mieć dziś kolosalne znaczenie przy obsadzie stanowiska szefa NIK.
Urszula2019.11.29 11:43
Ciekawy co powiedziałby pan Morawiecki gdyby Kaczyński nie stwierdził, że Banaś musi odejść. Ten człowiek zawsze czeka na reakcję prezesa, a potem dopiero niby podejmuje decyzję.
Janek2019.11.29 12:43
Naczelnik jest jeden
702019.11.29 11:28
zlotousty jest g warty ,on nic nie moze , pancerny marian ma haki ,jest nie do ruszenia
B522019.11.29 14:49
ale na tych hakach wiszą sami POganie
anonim2019.11.29 11:18
A więc jest deal. Kryształowy Marian poda się do dymisji, a w zamian prokuratura Zera będzie umarzać śledztwa przeciwko niemu. Państwo prawa. Acha, prawa i sprawiedliwości. xD