Premier Morawiecki: Czerwony alert dla Europy. Wciąż jest czas, by zapobiec katastrofie - zdjęcie
22.11.21, 07:30Fot. Adam Guz (KPRM)

Premier Morawiecki: Czerwony alert dla Europy. Wciąż jest czas, by zapobiec katastrofie

33

Niezwykle mocny wpis opublikował wczoraj premier Mateusz Morawiecki, który tego dnia spotkał się z premierami Estonii, Litwy oraz Łotwy. Rozmowy dotyczyły oczywiście kryzysu na granicy polsko-białoruskiej oraz zagrożeniach geopolitycznych. „Europa stoi w obliczu nowych zagrożeń. Kryzys migracyjny, cyberataki i manipulowanie cenami gazu to tylko przykłady wojny hybrydowej rozpoczętej przez Mińsk i Moskwę” – zaczyna swój wpis szef polskiego rządu.

Dalej podkreślił, że obecnie Polska, Litwa, Łotwa oraz Estonia są na linii frontu wspomnianego ataku, ale pozostają zjednoczone oraz solidarne. Zaznaczył, że jest to jedyna droga dla Europy, a rosyjskie oddziały przy granicy z Ukrainą oraz szantażowanie Mołdawii jeśli chodzi o gaz, są „czerwonym alertem dla Europy”.

Dodał, że w ten sposób Rosja obecnie usiłuje dokonywać zmiany porządku jeśli chodzi o dziedzinę bezpieczeństwa. Dziękując premierom wspomnianych krajów podkreślił, że nadal jest czas na to, by zapobiec katastrofie.

dam/Twitter,PAP

Komentarze (33):

Jakub2021.11.23 5:28
Taki M. Morawiecki. Do 2015 roku pies z kulawą nogą nie wiedział kto zacz. Facet dobrze zarabiał, spokojnie żył na zapleczu polityki. Zachciało mu się jednak władzy. I od 2015 roku miliony Polaków już wiedzą, że gość to mitoman, oszust, pozbawiony empatii kaczysta. Warto było?
Kabaret....2021.11.23 4:08
Patriotyczna Narodowa Drabinka Eskalacyjna w Cieniu Mgły....
tak to ja, "katolik" matis89 - JAN HARTMAN2021.11.23 2:18
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina.Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłym chüjem żydowskim, kürwą, która włazi w dupsko Putinowi i nienawidzi wszystkich. Najlepiej, żeby mnie auto przejechało, bo sam widzę, jaką beznadziejną kürwą jestem, nie do życia. Kto by takiemu chüjowi jak ja rękę podał. Mam nadzieje, że mnie chüj strzeli w sam łeb wkrótce! ,,,,
katolik2021.11.22 22:31
Pewnie słyszycie, że są ciągłe groźby ze strony tych dzikich polityków i przywódców Polski: zamkną granicę, zamkną kolejowe przejście graniczne” - powiedział Łukaszenka cytowany przez państwową agencję BiełTA i dodał: „Powinni się dwa razy zastanowić”. ---------TO SĄ BARDZO MĄDRE SŁOwA ŁUKaSZENKI, natomiast padalce z SSPIS chcą otwartej wojny !!!!!!--- dlaczego, bo już dawno sprzedali Polskę i teraz chcą zakamuflować sprzedaz i wyprzedaż
matis892021.11.22 16:32
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Anonim2021.11.22 13:06
Pytanie jest, dlaczego włączył Pan Premier Polskę do wewnętrznych rozgrywek politycznych po wyborczych na Białorusi? I może ktoś mi zarzuci narrację Łukaszenki, czy też Putina, ale to pytanie nie nurtuje? Takie są fakty? Wybrał się Pan przeciw Łukaszence z szabelką? Nie miał Pan legitymacji polskiego Narodu aby ingerować w wewnętrzne sprawy Białorusi? Dał Pan argumenty do ręki Łukaszence i Putinowi? Białoruś nie przybliżyła się do Polski, a wyraźnie oddaliła od Polski na całe pokolenia?
Anonim2021.11.22 12:50
Pytanie jest, dlaczego włączył Pan Premier Polskę do wewnętrznych rozgrywek politycznych po wyborczych na Białorusi? I może ktoś mi zarzuci narrację Łukaszenki, czy też Putina, ale to pytanie nie nurtuje? Takie są fakty? Wybrał się Pan przeciw Łukaszence z szabelką? Nie miał Pan legitymacji polskiego Narodu aby ingerować w wewnętrzne sprawy Białorusi? Dał Pan argumenty do ręki Łukaszence i Putinowi? Białoruś nie przybliżyła się do Polski, a wyraźnie oddaliła od Polski na całe pokolenia?
Bidet wycofuje USA z Europy2021.11.22 11:56
...na żądanie żydów, którzy chcą przejąć Europę. Jak dawniej, będą nadzorcami gojów na zlecenie albo ruSSkich albo hitlerowców. Nic nowego. Skutki już są, ale to dopiero początek.
Na pierwszy rzut oka - bez sensu2021.11.22 11:34
Ale jeśli założyć, że jewro-kołchoz się sypie i szkopy wraz z ruSSkimi układają sobie Europę na czasy "po UE", to wtedy ich wspólne działania są bardzo logiczne: Podział Europy na strefy wpływów.
Maciej Piwowar2021.11.22 10:42
tzw,,premier"to mie--------------
XYZ2021.11.22 9:54
Mały człowiek na śmierci brata doszedł do władzy i dzięki śmierci chorych chcę tą władzę utrzymać.
tak wasza ruska tradycja2021.11.22 10:17
twój pułkownik kgb doszedł do władzy za pomocą morderstw, kłamstw i trucizn
Jarosław ŚMIERĆ Kaczynski2021.11.22 9:52
Na śmierci ofiar tupolewa doszedł do władzy,na śmierci ofiar pandemii chce tą władzę utrzymać.
Anonim2021.11.22 9:51
Nie wspomniał o agenturze kremlowskiej, być może dlatego, że sam jest jej członkiem....😁😁😁
Józef Bonkzdupytuska2021.11.22 10:41
skąd synuś czerpiesz wiedzę
Przecież to WSPÓLNY ATAK2021.11.22 9:42
...ruSSkich i hiterowców. Jak w 1939. Na razie narzędzia są inne, ale oczekiwany skutek jest dokładnie taki sam.
esensja pisowskiejgłupoty2021.11.22 10:03
"Mateuszku" nie rozpędzaj się w tym pisowskim obłędzie, na te brednie nabiera się jeszcze "żelazny" (ci przy korycie i ogłupieni emeryci) elektorat bo ci myślący i tak wiedzą, że kłamiesz
Jewropa nic nie zrobi2021.11.22 9:14
Jewropa to część problemu, a nie rozwiązanie. Putin jest jak diler narkotyków. Nauczył jewro-lewiznę, że można łatwo zarabiać kasę u ruSSkich. Oczywiście kosztem zwykłych Rosjan. Więc teraz spora część tych pseudo-biznesmenów jewropejskich nie potrafi już żyć bez kasy kradzionej Rosjanom.
ak2021.11.22 9:13
Straszonko. Strach, operowanie strachem jest jak kroplówka dla pisu - odwraca uwagę elektoratu od inflacji, słabnących notowań pisu, sytuacji w szpitalach itp. A jeżeli jest groźnie - to jest to skutek polityki pisu. Polityki wobec wschodu i unii. Skutek zabójczej polityki izolacjonizmu - bo kogo my mamy jako sojusznika ? Już nawet nie Węgry, bo Orban nadaje na jednej fali z Putinem. Reszta Europy patrzy na nasz kraj jak na dziwoląg albo przyjmuje wręcz wrogą postawę. Tak że nie dziwię się że niektórzy mądrzejsi i myślący w pisie mają pełne pory.
Powtórka z historii2021.11.22 9:03
II WŚ została rozpoczęta przez szkopskich nazioli w ścisłej współpracy z SSowiecką żydokomuną. Teraz mamy post-SSowiecką żydokomunę, która rozpoczyna kolejne wojny w ścisłej współpracy z żydokomuną ze szkopskiego jewro-kibuca.
PiS z Łukaszenką: długa i ciepła historia2021.11.22 9:03
Andruszkiewicz i białoruscy „spece od migrantów". Gdy obserwujemykontakty PiS z białoruskim reżimem, jedno nazwisko powraca nieustannie: AdamAndruszkiewicz. Andruszkiewicz,obecnie poseł PiS i sekretarz stanu w kancelariipremiera Morawieckiego, wszedł do Sejmu w 2015 r. z listy wyborczej ruchuKukiz’15. Uchodził wtedy za podopiecznego i ucznia Kornela Morawieckiego(nieżyjący ojciec premiera, jawny zwolennik współpracy z Kremlem). Jako działaczKukiz’15 poseł Andruszkiewicz twierdził publicznie, że „powinniśmy sięzbliżać kulturowo i cywilizacyjnie z Białorusią". Po wejściu do Sejmuzostał współprzewodniczącym Polsko-Białoruskiej Grupy Parlamentarnej i szefemZespołu Parlamentarnego ds. Współpracy Polsko-Białoruskiej.
PiS z Łukaszenką: długa i ciepła historia2021.11.22 9:03
Ale nie tylkoMorawiecki i Karczewski działali na rzecz zbliżenia z Łukaszenką. Polskie mediawskazują wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego jako jednego zgłównych zwolenników takiej bliskości. A co wicemarszałek Terlecki mówił wPolsce o Białorusi? Wypowiadał się w sposób korzystny dla reżimu Łukaszenki i niekorzystnydla jego przeciwników. Nawet wtedy, gdy białoruski dyktator sfałszował wyboryprezydenckie i wybuchły masowe protesty, głośne na cały świat. Wicemarszałek oznajmił:„Niewiele możemy zrobić (...), nie wiemy,co się tam stanie,w tej chwili w Mińsku jest spokojnie,nie ma żadnychdemonstracji". Rok później, gdy liderka Wolnej Białorusi SwiatłanaCichanouska spotkała się z polskimi działaczami opozycji, Terlecki napisał naTwitterze: „Jeżeli Cichanouska chce reklamować anty demokratyczną opozycję wPolsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie,a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszychprzeciwników".
PiS z Łukaszenką: długa i ciepła historia2021.11.22 9:02
Dwa miesiące wcześniej, w październiku 2016r. Łukaszenkę odwiedził Mateusz Morawiecki (wówczas wicepremier odpowiedzialny za gospodarkę). Kontrolowane przez PiS media państwowe nie wstydziły się tej wizyty. Między innymi informowało o niej obszernie Polskie Radio: „Rozmawiano o gospodarce(...). Polski wicepremier podkreślił, że jego wizyta w Mińsku, w czasie której spotkał się także z Aleksandrem Łukaszenką i premierem Andriejem Kabiakouem,była »pełna nie tylko gościnności, ale też konkretów«. (...)
PiS z Łukaszenką: długa i ciepła historia2021.11.22 9:02
PiS z Łukaszenką: długa i ciepła historia Można odnieść wrażenie, że z Łukaszenką i postsowieckim Wschodem więcej PiS łączy, niż dzieli. Oto lista spotkań i przyjaznych oświadczeń z ostatnich lat. Największym sojusznikiem Putina i Kaczyńskiego w Europie są Orban, Salvini i Le Pen. Putin finansuje swoich sojuszników, a przeciwko Kaczyńskiemu organizuje ruch migrantów, który przypadkowo wzmacnia sondaże PiS. W grudniu 2016 r. głośnym echem odbiła się wypowiedź ówczesnego marszałka Senatu z PiS, Stanisława Karczewskiego. Po wizycie w Mińsku marszałek Karczewski oznajmił w Radiu ZET, że dyktator Łukaszenka „jest człowiekiem ciepłym (...). To polityk, któremu bardzo zależy na Białorusi. Gołym okiem widać, że Białoruś się zmienia, rozwija". Karczewski powiedział też, że jego rozmowa z Łukaszenką była „bardzo interesująca, długa".
Skrzypek na dachu2021.11.22 7:52
Najlepsza polityka wschodnia dla RP III wobec agresora moskala to ta Panow Jerzego Giedrojca i Juliusza Mieroszewskiego , wspieranie kazde ruchy odsrodkowe od dyktatury kremlowskich zamordystow postsowieckich .
To jest utopia. Bardzo fajna. Ale utopia.2021.11.22 8:30
Taki model nie działał w przeszłości na dłuższą metę i nie zadziała, ani teraz, ani w przyszłości.
Anonim2021.11.22 7:47
wiec przestańcie nas szczepić preparatem ! kogo chcesz ratować jak zaraz pozdychamy?
Skrzypek na dachu2021.11.22 8:04
Zastrzyk Pfajzera nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana biotrucizna mRNA retrowirusowa nanotoksyna ktora niszczy odpornosc czlowieka ale nie chroni przed niczym tylko uzaleznia od nastepnej dawki , bo zdrowym ludziom powoduje powazne skutki uboczne .
Wielmożny Pan2021.11.22 8:51
Szczepionka jest pożyteczna i wielofunkcyjna. Cezary Gmyz po przyjęciu trzeciego czipa nabył umiejętność przewracania kart książek ruchem gałek ocznych. Słyszałem też o przypadku samoistnego podnoszenia się deski sedesowej po zbliżeniu się zaszczepieńca płci męskiej...
RNA wirus2021.11.22 7:45
Jedynie real;ny konflikt istnieje na ukraińsko-rosyjskiej granicy. Ale to akurat nie powinno nas martwić bo to konflikt dwóch naszych wrogów-a mądrość ludowa mówi gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.
Wielmożny Pan2021.11.22 8:54
Dużo ci płacą za antypolską propagandę?
RNA wirus2021.11.22 9:15
A dlaczego antypolską .Chcesz nas wysłać na wojnę w obronie banderowców którzy nie przeprosili za Wołyń i dutkają nas na każdym kroku .
zakiwany pis2021.11.22 10:10
on by z chęcią ciebie wysłał do okupów na Ukrainie abyś walczył za banderolandię a sam siedząc w ciepłym pokoju przy komputerze gorliwie ciebie zachęcał do walki w imieniu 1,3 miliona Ukraińców, którzy są w Polsce i nie mają zamiaru umierać za banderolandię, za którą chce umierać Morawiecki i Duda