Premier Morawiecki odbył odprawę z wojewodami ws. powodzi - zdjęcie
16.02.21, 17:11fot. tt/kprm

Premier Morawiecki odbył odprawę z wojewodami ws. powodzi

4

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już w tym tygodniu po okresie intensywnych mrozów należy się spodziewać sporego ocieplenia, co może skutkować powodziami. Temperatura w ten weekend ma osiągnąć 13 stopni Celsjusza.

Jak ustalił portal TVP Info, premier Mateusz Morawiecki z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przeprowadził naradę w formie wideokonferencji wspólnie z wojewodami, ministrem spraw wewnętrznych i administracji oraz przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Wojsk Obrony Terytorialnej. Mają na niej zostać podjęte decyzje dotyczące przeciwdziałania spodziewanej po silnych mrozach powodzi.

Rząd chce przeciwdziałać możliwym zagrożeniom ludności oraz niszczenia dobytku obywateli. Jak informuje portal TVP Info, spotkania takie mają mieć obecnie charakter regularny.


mp/portal tvp info

Komentarze (4):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.02.16 18:41
fala dojdzie do warszawy to znowu reżimowe tvp będzie ujadać że to wina Trzaskowskiego
Foster2021.02.16 17:54
Jak można z kimkolwiek odbyć odprawę ?. Kogo Fronda zatrudnia do pisania artykułów ?
Mosze, Jak to kogoo nas2021.02.16 19:31
Czeba mane tekel fares.
PiachChińskiNajlepiejImportujeSerwisantProdiżów2021.02.16 17:23
Powódź? To doskonała wiadomość dla aparatczyków PiSocjalizmu katolickiego. Na interwencyjnych, pilnych dostawach piasku i worków z Chin będzie można zdefraudować jakieś 5-10 miliardów złotych. MILIARDÓW powtarzam. Już nikt z ministrów nie powtórzy tego żenującego błędu, że z maseczek z papieru toaletowego i respiratorów z dykty poprzednicy wycisnęli ledwie z 500 milionów lewizny. To się nie może powtórzyć!