Premier Mateusz Morawiecki wystąpił do władz Białorusi z apelem o uwolnienie opozycjonistów - zdjęcie
28.08.20, 21:30

Premier Mateusz Morawiecki wystąpił do władz Białorusi z apelem o uwolnienie opozycjonistów

7

- „Apeluję do władz Białorusi o uwolnienie bezprawnie przetrzymywanych i przesłuchiwanych przedstawicieli opozycji” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki zaapelował do władz Białorusi o uwolnienie bezprawnie więzionych i przesłuchiwanych opozycjonistów, zatrzymanych w czasie pokojowych manifestacji.

- „Normą powinien być dialog, a nie dyktat” – pisze szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki podkreśla również, że powołana przez opozycję Rada Koordynacyjna „jest właściwym partnerem do rozmowy dla władz w Mińsku”.

Rada Koordynacyjna została na Białorusi utworzona z inicjatywy Swiatłany Cichanouskiej, głównej rywalki Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich, które zarówno społeczeństwo Białorusi jak i społeczność międzynarodowa uznają za sfałszowane. Rada ma na drodze dialogu z władzą Białorusi przygotować kraj do ponownych, wolnych, demokratycznych i nadzorowanych przez międzynarodowe instytucje wyborów prezydenckich.

kak/Twitter

Komentarze (7):

a na pisowskiej Frondzie cisza2020.08.29 16:28
Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji, została mianowana prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Roczne wynagrodzenie zarządu wynosi 175 tys zł.
Jarosław K.2020.08.29 12:41
Kto się zwróci do Kaczyńskiego z apelem o uwolnienie opozycjonistów?
PiS2020.08.29 9:15
Jakie to wszystko śmieszne, jeszcze niedawno mówili o wtrącaniu się w politykę innych krajów.
Anonim2020.08.29 8:20
Matko Boska Królowo Polski, prosimy, spraw aby gady z nieba nie sypały (chemtrails) na nas trucizny, i koronawirusa, bo na rządzących w Twoim Królestwie nie możemy liczyć.
ladychapel2020.08.29 5:30
- Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
Możesz sobie apelować, banksterze2020.08.28 23:43
j.w.
ty masońki pachole gorszy od Lukaszenki2020.08.28 21:39
zamykasz ludzi na miesiące w domach zamordysto!ogłupiasz polaków,niszczysz polskie małe firmy tarczamia https://www.youtube.com/watch?v=Mps2yU7dHX0