10.11.15, 20:00

Prawosławni zgorszeni prawosławnym pogrzebem Kiszczaka

Na profilu Facebookowym Prawosławni przeciwko ekumenizmowi znalazł się ciekawy wpis odnośnie do prawosławnego pogrzebu gen. Kiszczaka. Ortodoksi prawosławni piszą m.in. 

Generał Czesław Kiszczak był zdeklarowanym ateistą – jakim więc cudem ten komunistyczny zbrodniarz został pospiesznie pochowany w prawosławnym obrządku? Ile za to wszystko zapłaciła prawosławnej parafii św. Jana Klimaka na warszawskiej Woli żona oprawcy? Jawne kpiny z rzeczy świętych! 

Przypomnijmy, że wszyscy nieprawosławni i jawnogrzesznicy są z zasady pozbawieni cerkiewnego pochówku (potwierdzają to choćby decyzje synodalne Cerkwi Rosyjskiej z lat: 1727, 1730, 1797, 1880 i 1932). Dodatkowo, spopielenie zwłok przeczy tradycji chrześcijańskiej i stanowi przeszkodę do odprawienia nabożeństwa pogrzebowego. Pochówek ciała prawosławnego chrześcijanina, zgodnie z wiarą w przyszły udział w Zmartwychwstaniu Chrystusa, ma miejsce trzeciego dnia od śmierci.

philo

Komentarze

anonim2015.11.9 18:54
Aż tak się bali reakcji społeczeństwa,że odprawili szopkę"prawosławną'. Przecież przyjął judaizm. Oj,żydki,żydki .Jaka wielka wasza przewrotność a strach przed prawdą mrozi wam d...y i serca.
anonim2015.11.9 20:21
Tez nie wiem czemu go wzieli.On i jaruzel zapierali sie Boga cale zycie,mordowali i przesladowali ludzi.Nie ma dla nich miejsca na Polskiej ziemi.Wola Boza czy poszli do piekla czy Milosierdzie Boze zeslalo ich w najnizsze krance czyscca na cale wieki ale tu i teraz mysle ze najlepszym rozwiazaniem byloby wyslac ciala kiszczaka i jaruzela do Moskwy.
anonim2015.11.9 21:51
"W ostatnich dniach mąż szeptał, że umiera i robił znak krzyża" NIE MACIE MIŁOSIERDZIA
anonim2015.11.10 3:07
@Marti A czy "ruski generał" Kiszczak miał jakiekolwiek miłosierdzie dla górników z KWK Wujek, dla Grzegorza Przemyka, dla ks. Jerzego Popiełuszki, dla ks. Sylwestra Zycha, dla ks. Suchowolca?? Czy sie przyznał i czy odprawił publiczną pokutę?? Za grzechy publiczne powinna być pokuta publiczna, - vide Teodozjusz wielki, Canossa itp.
anonim2015.11.10 9:59
Prawosławni duchowni zawsze byli na usługach władzy. Dokładnie odwrotnie niż duchowni katoliccy.
anonim2015.11.11 9:01
No i cóżeś narobiła to głupia, stara krowo małżonko. Twój małżonek, IDEOWY KOMUNISTA, JEDEN Z OSTATNICH, PRAWOWITYCH SYNOW LENINA I MARKSA pochowany jak jakiś ciemnogrodziański moher. Już my ci za to zapłacimy. Nie uratuje cię nawet twoje żydowskie imię. Nawet towarzysz ozjasz szteter nie pożegnał swego wiernego druha ,CZŁOWIEKA HONORU, jednego z ostatnich jaki nam, pogrążonym w bólu pozostał. Jaki wstyd przed międzynarodową klasą robotniczą.
anonim2015.11.11 12:05
Pytanie, czy to był "pogrzeb w obrządku", czy modlitwa nad grobem? Nie znam się. Tak czy owak, Kiszczak do piekła nie trafił, bo piekło jest puste.
anonim2015.11.11 22:07
Najśmieszniejsze, że tego profilu na fb wcale nie prowadzą prawosławni. Ale redakcja Frondy lubi się ośmieszać...
anonim2015.11.13 5:43
Po sprawie chorążego Zbigniewa Kucharskiego kapitan informacji wojskowej 18 dywizji piechoty kapitan Czesław Kiszczak powinien usłyszeć słowa, które sam wyrzekł "na kafelki". Sqrwysyn jeden.
anonim2015.11.15 12:19
MLODYBASIK: Jakie źródło takich doniesień? Ciekawe to, ponieważ mam zupełnie inne dane, podparte kontaktem z tymi ludźmi i nie ma wątpliwości, że są prawosławni. Widać, padłeś ofiarą dezinformacji. Na pewno protest ten jest dość niewygodny dla uwikłanych we współpracę z SB wszystkich biskupów polskiego Kościoła prawosławnego z czasów komunizmu. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby robili wszystko, by pozbyć się niewygodnych im osób. To sowiecka szkoła, więc są w stanie użyć wszelkich środków, by osiągnąć swój cel.