Prawie 5 mln papierosów przejęte przez CBŚP i KAS - zdjęcie
19.03.21, 15:43fot. policja.pl

Prawie 5 mln papierosów przejęte przez CBŚP i KAS

8

Funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami CBŚP zlikwidowali magazyn z nielegalnymi papierosami i tytoniem pod Oświęcimiem. Przejęli 4,8 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i zatrzymali 3 osoby podejrzane. Wartość przejętych towarów to 3,7 mln zł, natomiast gdyby nieopodatkowane towary trafiły na rynek Skarb Państwa mógłby stracić 5,8 mln zł. Papierosy miały prawdopodobnie trafić na teren Śląska i Małopolski.

W ostatnim czasie na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili działania wymierzone w przestępczość akcyzową. Mundurowi ustalili, że na jednej z posesji znajduje się magazyn z wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.

W ramach działań funkcjonariusze zatrzymali 3 mieszkańców województwa małopolskiego, w wieku od 31 do 39 lat, a następnie przeszukali pomieszczenia gospodarcze, garaż i samochody. Zabezpieczyli łącznie ponad 4,8 mln sztuk papierosów oraz tytoń. Wartość nielegalnych wyrobów akcyzowych to blisko 3,7 mln złotych. Wszystko na to wskazuje, że część papierosów pochodziła z przemytu, a ponadto była oznaczona banderolami państw zza wschodniej granicy Polski.

Z ustaleń śledczych wynika, że papierosy przechowywane w tym magazynie, wprowadzano następnie na rynek Małopolski i Śląska. Mundurowi oszacowali, że gdyby te wyroby trafiły do nielegalnego obrotu na terenie Polski to Skarb Państwa mógłby stracić ponad 5,8 miliona złotych.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych, za które grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy obecnie wyjaśniają wszystkie jej okoliczności oraz ustalają inne osoby mogące mieć z nią związek.

 

mp/policja.pl

Komentarze (8):

Po11...prof.dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 16:01
CYT.: "Niemcy są jednym z najbogatszych krajów świata, a Polska jest biedna jak mysz kościelna, katolicka mysz pod miotłą księdza." - - - - TA WIECZNA i BEZWARUNKOWA MIŁOŚĆ GUDŁAJA do NIEMCA. ODRZUCONA, WRZUCONA DO PIECA.... Chcesz rodaku etniczny Polaku aby Żyd cię kochał? Nauka idzie znad Szprewy i Renu.
Po11...prof. dr Hertrich-Woleński pisze2021.03.19 15:59
CYT.: "Rosja to wielka Cywilizacja. Okiełznała moc atomu i wysłała ludzi w bajeczny Kosmos przynosząc Ziemi wiedzę i nowe technologie. Dzisiaj udowodniła, że również przemysł biochemiczny i farmaceutyka funkcjonują w Rosji na najwyższym, można śmiało powiedzieć, rosyjskim poziomie! A gdzie jest polska szczepionka na COVID-19? Czy będzie działać jak ten przysłowiowy GROT? Polską szczepionką powinna być Rosja! Jak dobrze jest mieć tak wielkiego i mądrego sąsiada, dobrze jest się wtulić w ciepłe futro syberyjskiej niedźwiedzicy!" - - - - - MIŁOŚĆ GUDŁAJA JEST RZECZYWIŚCIE ŚLEPA! - - - OD TWÓRCY GUŁAGÓW do Umschlagplatz!
Tadziu Hateprick-Woleński2021.03.19 16:02
dymam twoją starą.
Szabes dzisiaj parchu,2021.03.19 16:06
pamiętaj abyś dzień święty święcił! Kończ te koszerne gówna, jakie ci salowa podała!
Anonim2021.03.19 16:11
Nie zazdrość mały fajfusku, z samego mojego napletka to byś mógł sobie płaszcz skórzany uszyć, i może jeszcze na kamizelke by ci starczyło.
A główki werbelek!2021.03.19 17:06
Gdybyś miał tatuaże to i abażur!
Po 11 ...2021.03.19 15:52
To zamach na naszą tradycję!!! Początki tytoniu w Polsce sięgają końca XVI wieku. Wtedy to starosta drohobycki, Paweł Uchański przyjechał z wizyty w tureckim Konstantynopolu i przesłał nasiona tego ziela Annie Jagiellonce. Od tego momentu, niemal w tempie natychmiastowym, tytoń zyskał olbrzymią popularność. Tytoniu używali biedni i bogaci, żołnierze i możnowładcy. Jan III Sobieski palił namiętnie. A teraz co? Papierosy Marlboro red 18 zł za paczkę. To skandal. A jak ktoś produkuje tańsze to CBŚP wkracza ... To zamach na tradycję i wartości narodowe.
Anonim2021.03.19 15:50
A tego machera od respiratorów już zamknęliście, czy dalej z PiSdusiem na nartach jeździ?