Powstanie komisja ds. pedofilii. Sejm wyraził zgodę - zdjęcie
31.08.19, 09:40fot. MSZ

Powstanie komisja ds. pedofilii. Sejm wyraził zgodę

10

Polski Sejm wyraził zgodę na powołanie państwowej komisji ds. wyjaśnienia przypadków pedofilii. Przygotowaną ustawę poparło 401 posłów, sześciu było przeciw, czterech wstrzymało się od głosu. Komisja będzie wydawać polecenia o wpisie do Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz zawiadamiać organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa pedofilskiego.

"Państwo musi reagować w takich sytuacjach, z jakimi mamy do czynienia i również zmierzyć się ze spuścizną przeszłości. Spuścizną, w której wiele przestępstw pedofilskich nie było we właściwy sposób ścigane. Nie możemy pozwolić, żeby ci przestępcy, którzy się tego dopuścili, kryli się za instytucją przedawnienia" - powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Komisja ma informować organy ścigania także o przypadku niepowiadomienia o przestępstwie pedofilskim. Ma wyjaśniać zaniedbania i zaniechania w wyjaśnianiu tej horrendalnej patologii.

Badane będą przestępstwa popełniane zarówno przez księży, jak i przez przedstawicieli wszystkich innych instytucji - nauczycieli, trenerów etc.

W skład komisji wejdzie siedmiu członków. Trzech powoła Sejm większością 3/5 głosów, jednego wskaże w ten sposób Senat; po jednym wybiorą prezydent, premier oraz rzecznik praw dziecka. Nie mogą być członkami komisji posłowie, senatorowie, europosłowie oraz osoby na kierowniczych stanowiskach państwowych.

bsw/tvn24

Komentarze (10):

Karolina2019.09.1 15:41
P" ! Super! Mogę być nawiedzona! Mi to lata ! Tak sobie to tłumacz!!!!!!!!!!!! ZABOLAŁO ? TO OK? Doskonale wiesz, że to wszystko prawda, nie jest wyssane z "palca" ! Widzisz przecież, że tylko ci wykrzykniki przeszkadzały. Nic więcej poza tym.?! Nie możesz sie przyczepić, mogę więcej napisać, z tego co czytałam! Jakoś nie podważasz?? Bo tego nie da się podważyć! Tak jak tego, że dumny g..."- Kech Keller, jest w rejestrze IPN pod Nr. BU 0604/854 18660/V akta osobowe. Możesz sprawdzić i poczytać, zobaczysz ko tu nawiedzony!
Karolina2019.09.1 15:43
W. być :Lech, nie Kech !
Karolina2019.09.1 3:23
Brawo ! Nareszcie wezmą się za takich " dumnych g" i im podobnych ! Dzielnicowy, wiesz że to będą twoje ostatnie poddrygi ! Już teraz nie ujdzie ci na sucho ! Nareszcie nie będziesz swojego jadu pedalskiego tu wylewał! Poprostu zgłosi się was do Prokuratury o zamiarze popełnienia przestępstwa ! W wielu przypadkach sam o swoich wyczynach pisałeś ! A poza tym byłes już kilka razy karany za pedofilię ! W internecie dużo jest o tobie, z wiarygodnych źródeł ! Doskonale o tym wiesz ! My też!
P2019.09.1 7:25
Więcej wykrzykników! Nawiedzona babo :)
Tomasz2019.08.31 14:07
sześciu pedofilów było przeciw
MYMŁON2019.08.31 11:21
Zwalczaniem wszelkiej przestępczości, a więc i zgwałceń pedofilskich - na całym świecie zajmują się organy ścigania. Komisje powołuje się tam, gdzie organy państwa przymykają oko na jakąś kategorię przestępstwa, bądź na grupę która ich dokonuje. Na świecie tą grupą - był katolicki kościół. Wyniki prac komisji - porażające. U nas tą grupą będą murarze - więc wyniki będą zerowe.
anonim2019.08.31 10:17
Komisja musi pracować pod przewodnictwem prok. Piotrowicza! Tylko on zagwarantuje bezstronność i skuteczność. Niech skoncentrują się na początek na cyklistach,którzy całą swoją energię przenoszą wiadomo na co... Bo patrząc na to co wyprawia ziobro i PiS to ta pseudo komisja będzie walczyła z pedofilią wśród wszystkich oprócz kk!
Urszula2019.08.31 11:25
Dla Piotrowicza całowanie w usta dziewczynki przez obleśnego, starego klechę to tylko niewinne "ciumki".
Cogito ergo sum2019.08.31 9:58
W środowisku bananowej inteligencji zapanuje strach aż skórki same opadną. Nie taka była intencja Wielgusa i innych działaczy.
anonim2019.08.31 9:54
Bardzo dobrze brać się za wszystkich pedofilow .