Posłowie Zjednoczonej Prawicy przeciw ,,segregacji sanitarnej’’! Powstał specjalny zespół parlamentarny  - zdjęcie
17.05.21, 20:45Fot. screenshot - YouTube (Telewizja wPolsce)

Posłowie Zjednoczonej Prawicy przeciw ,,segregacji sanitarnej’’! Powstał specjalny zespół parlamentarny

14

Poseł PiS Anna Maria Siarkowska poinformowała dziś w mediach społecznościowych o powołaniu Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu. „Sanitaryzmem” poza Siarkowską mają się w Sejmie zająć Mariusz Kałużny, Małgorzata Janowska, Janusz Kowalski, Agnieszka Górska i Sławomir Zawiślak.

- „Powstał Parlamentarny Zespół ds. Sanitaryzmu. Wśród zadań-monitorowanie i analizowanie problemów zw.z poszanowaniem i ochroną konstytucyjnie gwarantowanych praw i wolności obywatelskich w obliczu wyzwań dot. bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego i podejmowanie interwencji”

- napisała na Twitterze poseł Anna Maria Siarkowska.

Termin „sanitaryzm”, jak zwraca uwagę portal wPolityce.pl, funkcjonuje w przestrzeni medialnej również jako „filozofia lockdownu”. Politycy należący do nowo powstałego zespołu dali się poznać jako przeciwnicy tej „filozofii”, prezentując sceptyczne podejście do niektórych obostrzeń i rozwiązań związanych ze zwalczaniem pandemii koronawirusa.

Poseł Anna Maria Siarkowska krytykowała tzw. „segregację sanitarną” i paszporty covidowe.

- „Troska o bezpieczeństwo zdrowotne nigdy nie może przekreślać praw i wolności obywatelskich. One przynależą każdemu człowiekowi bez względu na jego stan zdrowia czy poglądy”

- wyjaśniała parlamentarzystka w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

- „Publicznie sprzeciwiam się segregacji sanitarnej, dzieleniu obywateli na zaszczepionych i niezaszczepionych oraz reglamentowaniu praw i wolności obywatelskich w zależności od statusu szczepiennego. Jest to sytuacja nie do pomyślenia, aby możliwość korzystania z praw i wolności obywatelskich warunkować spełnieniem wymagania związanego z przyjęciem nieobowiązkowej szczepionki”

- podkreślała.

kak/DoRzeczy.pl, wPolityce.pl, Twitter

Komentarze (14):

MaxFiend2021.05.19 8:36
To kiedy wolność i likwidacja zakazów dla palaczy?
ELA2021.05.19 8:34
Z racji zawodu podróżowałam nieco po świecie. Zdarzyło mi się, że na lotnisku w Luandzie Angola zostałam przetrzymana w Komisariacie Policji z powodu braku możliwości udowodnienia, iż przeszłam szczepienie na Żółtą Febrę. Nie uważam tego za SEGREGACJĘ sanitarną. Segregacja jest słowem nie adekwatnym do opisania problemu. Słowo SANITARYZM jest zdecydowanie lepsze , lub wymogi sanitarne. Nigdy SEGREGACJA.
"Komorowsky class" jakby to ujęli w USA2021.05.18 15:23
Zasłynęła przed kamerami zasłanianiem maską swojego potrójnego podbródka.
Rena2021.05.18 14:08
Jeśli ktoś nie chce się szczepić to jego wybór ale niech nie ma pretensji, że gdzieś go nie wpuszczą. Dlaczego ma narażać zdrowie innych.
Aga2021.05.18 20:26
Narażać zdrowie innych???! Jeśli wydaje Ci się, że zaszczepieni nie będą innych narażać, to jesteś w błędzie. Zaszczepiony może jedynie chronić siebie, bo sam będzie tak samo, a może nawet bardziej zarażał, będąc bezobjawowym nosicielem wirusa.
Grześ2021.05.18 10:48
Na razie to tylko oświadczenie, ale jak ten zespół będzie podejmował konkretne działania przeciw segregacji sanitarnej to będę go wspierał.
St.2021.05.18 10:16
Powinni zająć się zmuszaniem do szczepienia w wojsku
Jacuś2021.05.18 8:15
Brawo pani poseł Siarkowska popieram w pełni działania. Gratuluję odwagi i życzę wiele sił w działaniu dla całego zespołu. Nie dajcie sobie połamać kręgosłupów.
Grizzly2021.05.18 10:14
Oni od dawna nie mają kręgosłupów, trzymają się koryta.
Winetou2021.05.18 0:19
Brawo ! Tylko sie nie dajcie zakrzyczec przez polityczna poprawnosc i polityczne posluszenstwo. Niestety, tak rzad PO jak i PIS jest posluszny polityce Unii, a ona ma swoje prerogatywy.
Ciekawy2021.05.17 23:11
Ciekawe czy dadzą radę olbrzymim pieniądzom zainwestowanym przez " mądrych" banksterów w histerię covidową? Czarno to widzę. Za ponad roczne "walenie" po uszach w TV ludzi wszechobecną śmiercią covidową i przekonywanie że jedynie szczepienie może nas uratować, ktoś przecież zapłacił. Wieloletni biznes nie może upaść z powodu jakiś tam szeregowych posłów. Przecież decydenci, figuranci już od roku mają odmienne zdanie w tej materii i realizują scenariusz "mądrych". Scenariusz napisany 2010 roku przez analityków Fundacji Rockefellera musi być wdrożony w całości. Biznes jest biznes.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.17 21:17
obłudna Złajdaczona Prawica nie tak dawno przyznawała gminom nagrody za segregację seksualną za tzw. strefy wolne od LGBT!
won2021.05.18 8:17
lewacki kretynie z katolickiego portalu.
matis892021.05.17 21:16
Ciekawe, lewacki PIS będzie wprowadzał ''sanitaryzm'' i będzie go zwalczał. I żaden ''sanitaryzm'' tylko komunizm, upadlanie, zniewalanie na narodzie przez władzę w państwie.