Posłowie zagłosowali nad ,,Piątką dla zwierząt’’ - zdjęcie
16.09.20, 20:00Fot. Łukasz Błasikiewicz, via: Flickr CC 2.0

Posłowie zagłosowali nad ,,Piątką dla zwierząt’’

29

W Sejmie odbyła się dziś niezwykle burzliwa dyskusja nad nowym projektem Prawa i Sprawiedliwości dot. ochrony zwierząt. Decyzją 339 posłów „Piątka dla zwierząt” trafi do komisji rolnictwa i wsi. Przeciwko dalszemu procedowaniu ustawy opowiedziało się 63 deputowanych, a 18 wstrzymało się od głosu.

Przeciwko nowelizacji było aż 35 posłów z klubu Prawa i Sprawiedliwości. „Piątki dla zwierząt” nie poparł m.in. lider Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro czy wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Większość posłów Porozumienia, w tym Jarosław Gowin i Jadwiga Emilewicz, wstrzymało się natomiast od głosu.

Za odrzuceniem ustawy w pierwszym czytaniu głosowała także część posłów PSL i niemal wszyscy posłowie Konfederacji.

Teraz projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt trafi do sejmowej komisji rolnictwa i wsi. Drugie czytanie zaplanowano już na jutro, na godz. 13:00.

kak/wp.pl

Komentarze (29):

bodekyoga2020.09.17 4:14
To co PIS wyrabia jest bardzo bolesne dla wielu wyborców. Powinniśmy to zapamiętać za 3 lata i ciągle im o tym przypominać.
Jan Radziszewski2020.09.17 2:20
, My, Trójca Święta, podjęliśmy zgodnie decyzję, że nadszedł już stosowny czas, aby udzielić całej ludzkości wielkiego Światła Bożej Sprawiedliwości, jako wielkiej, szczególnej Łaski Bożej. + To światło oświetli dusze całej ludzkości, żyjącej na całej planecie ziemi. ++ Zdecydowaliśmy również, że to zdarzenie nastąpi niedługo, nawet licząc po ziemsku. +++ Siła Światła Bożej Sprawiedliwości będzie na tyle wielka i ogromna, aby zniwelować na ten czas wszelkie skutki działania upadłych Aniołów i ukazać ludzkości faktyczny stan ich serc, ich dusz, ukazać im ich grzech, każdemu człowiekowi na całej ziemi, gdziekolwiek by się nie znajdował. ++ Każdy człowiek pozna także, jaki jest bezwzględny wyrok w tym czasie osądzenia, gdyby właśnie w tym czasie przyszło zakończyć mu swoje życie. Każda osoba otrzyma dostatecznie dużo czasu na zastanowienie się co dalej i jaką decyzję podejmie. Demon na ten czas będzie całkowicie zablokowany, dlatego każdy człowiek będzie mógł podjąć swoją niezależną od nikogo, a zwłaszcza od działania szatana decyzję i będzie miał szansę ją zrealizować. + Zapewniam was, dla każdego człowieka, dla każdej duszy zdarzenie to wywoła silny wstrząs duchowy, którego nigdy nie zdoła zapomnieć. +++ Po kilku tygodniach, na krótko uwolniony będzie demon. + Zacznie on z wściekłością działać, widząc jak wiele dusz mu się wymknęło przez działanie specjalnej Łaski Bożej. + Ponownie będzie działać na ludzi, siłą swoich „darów”, które ponownie zaciemnią ludzkie umysły i dusze na tyle, że część ludzkości ponownie odwróci się od Boga, oszukana działaniem złego, ale jednak część pozostanie wierna Bogu. +++ W tym czasie świat ludzi podzieli się na dwa obozy, ludzi Boga i ludzi upadłego Anioła. + W tym czasie nawróci się bardzo wiele żydów, muzułmanów, a także buddystów. + W tym czasie Małego Sądu Bożego, wielu ludzi zakończy swoje życie, gdyż nie wytrzyma obciążenia sumienia, które pokaże całą prawdę o nim samym. +++ Część ludzi, która jest oddana diabłu będzie jemu wierna, a część się nawróci, jednak wielu ogarniętych działaniem demona, zgładzi działanie Aniołów Bożej Sprawiedliwości. Ludzi zatwardziałym w złu, w tym wielu Chazarów, tj żydów z B'nai B'rith mój dopisek) zostanie wtrącona do piekła. + Część z tych, która umarła z wrażenia, nawróci się nim umrze, tych Święty Michał Archanioł zaprowadzi do miejsca czasowej pokuty, do czyśćca. +
JANEK2020.09.17 1:20
Nie wiem dlaczego ale Prezes i duża część PiS chyba konkretniej martwi się losem futrzaków niż tych tysięcy nienarodzonych - mordowanych, przerabianych na medykamenty, kremy itp. I nie chodzi tu tu tylko o jakieś bardziej lub mniej skuteczne zakazy nakazy. Nie ma w mediach rządowych żadnej dyskusji, edukacji, jakiejkolwiek narracji w temacie. Drażliwa i kontrowersyjna sprawa. A futrzaki kochają wszyscy. A dzieci z problemami? Na co nam problemy? Druga sprawa że ta całą akcja jest po prostu głupia albo głupio robiona. Zabrali się najpierw za myśliwych, teraz za hodowców, później za rolników. W końcu zabiorą się za wielbicieli kotów bowiem kolczykowanie kotów to anihilacja kotów itd. Jakby chcieli aby pokochali ich bardziej lub mniej Anonimowi postępowcy którzy i tak ich nie pokochają a nawet nie polubią. Śmiesznie i strasznie.
TwojaStara2020.09.17 1:44
A co z dziećmi niepoczętymi? Miliardy istnień ludzkich trafia codziennie na śmietnik czy do kibla. Tak być nie może! Ja się nie zgadzam!
JANEK2020.09.17 11:13
Dzieci to dzieci. Poczęte nie poczęte. Bez przymiotników. Nie rozumiem jaka jest dokładnie intencja tego wpisu. Ale myślę że gdybyś widziała tzw aborcję główkową to chyba okazałoby się że odnalazłabyś pokłady człowieczeństwa i sprzeciwu których teraz nawet nie przeczuwasz. A może nawet zrezygnowałabyś z takich wpisów? A jak ci się podoba wolność wypowiedzi w tej sprawie np. w Kanadzie?
Anonim2020.09.16 23:28
Polski racja to Konfederacja? Solidarna Polska? wszyscy pozostali won?
Clint2020.09.17 0:53
Dokładnie tak. Reszta won.
Jawa2020.09.17 1:26
I kto by podatki płacił, jakbyśmy wszyscy poszli "won", oszołomie? Matki Polki na zasiłkach czy babcie, która muszą wpłacić na Święte Radio?
Anonim2020.09.16 22:58
A to se babcia kupi szyneczki? oj, cieniutki, cieniutki plasterek? i przez plasterek TVPis obejrzy? i Prezesa zobaczy?
Anonim2020.09.16 22:49
No gdyby to jeszcze chodziło o fermy kotów, to może i bym zrozumiał Prezesa? Ale fermy norek? Kur? Bydła? Hodowli indyków do Izraela? Co Prezes ma przeciw Żydom w Izraelu? Prezes antysemita?
Anonim2020.09.16 22:34
To jest coś niebywałego? w wolnej Polsce? to za Niemca było lżej rolnikom? Niemiec nie likwidował całej hodowli? Niemiec pomagał rolnikowi?
Halina Stopa2020.09.17 8:17
zastanów się co piszesz i nie wypisuj bzdur, za Niemca pracowałbyś niewolniczo od świtu do nocy za miskę wodnistej zupy i pajdkę czarnego, ziemistego chleba
Anonim2020.09.16 22:22
lewacka swołocz?
Sherith2020.09.16 21:42
Człowiek jest powołany przez Boga do panowania nad zwierzętami: hodowcom wolno hodować zwierzęta, myśliwym wolno przeznaczać zwierzęta na pokarm i odzienie a medycynie wolno eksperymentować na zwierzętach – zawsze i wszędzie dla dobra człowieka. Psalm 8 opiewa panowanie człowieka, nadane mu przez Stwórcę: ’Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk Twoich; złożyłeś wszystko pod jego stopy: owce i bydło wszelakie, a nadto i polne stada, ptactwo powietrzne oraz ryby morskie, wszystko, co szlaki mórz przemierza’ (Ps 8,7-9)”. To oznacza, że każdy człowiek, jeżeli tylko pragnie hodować zwierzęta, to ma do tego nietykalne przez żadnego prawodawcę prawo. Jeżeli z ideologicznych powodów prawodawca odmawia człowiekowi tego panowania, m.in. nad zwierzętami, stawia siebie w opozycji do Pana Boga i Jego Boskiego ładu. Jeżeli dodatkowo uzurpuje sobie prawo zakazu dla człowieka w kwestii hodowli zwierząt , czy to futerkowych czy innych, staje się wrogiem Narodu i przede wszystkim wrogiem samego Stwórcy. Zwierzęta są dosłownie dla „dobra” człowieka, a nie dla nich samych Już Arystoteles wyraża prawdę o służebnym charakterze zwierząt i roślin względem człowieka: „Rośliny istnieją dla zwierząt, zwierzęta zaś dla człowieka, a mianowicie oswojone ze względu na usługi i pożywienie, spośród dzikich zaś, jeśli nie wszystkie, to przecież największa część, ze względu na pożywienie i pewną pomoc, by można mieć z nich i odzież, i inne rzeczy użyteczne. Jeśli więc natura nic nie stwarza bezcelowo i bezużytecznie, to musiała wszystko stworzyć dla ludzi”. Także Cyceron w swoim nauczaniu twierdzi to samo: „Musimy zatem przyznać, że wszystkie te zasoby istnieją dla dobra człowieka. A może jednak zrodzą się w nas wątpliwości, czy tylko dla ludzi przeznaczyła natura tak wielką obfitość najrozmaitszych płodów o tak przyjemnym smaku, zapachu i wyglądzie? Lecz pogląd, iż te rzeczy zostały stworzone także ze względu na zwierzęta, odrzucimy jak najdalej, jeśli uświadomimy sobie, że same zwierzęta istnieją dla dobra ludzkiego”. Między innymi dlatego żądanie zakazu zabijania zwierząt dla dobra człowieka jest zamachem na wyższość osoby ludzkiej nad zwierzęciem, co jest de facto drogą do unicestwienia świata.
Anonim2020.09.16 22:30
@Sherith, proszę, litości, co ty czytasz żydom Biblię? poszukaj coś w Torze? o zwierzętach? o bydle?
Po 11 ...2020.09.17 0:31
To jest piękne: "zwierzęta istnieją dla dobra ludzkiego. Między innymi dlatego żądanie zakazu zabijania zwierząt dla dobra człowieka jest zamachem na wyższość osoby ludzkiej nad zwierzęciem". Już czytałem podobne bzdury. Szło to coś tak:" ludy słowiańskie istnieją dla dobra III Rzeszy”. Między innymi dlatego żądanie zakazu zabijania polaków dla dobra Rzeszy jest zamachem na wyższość osoby aryjskiej nad zwierzęciem słowiańskim"
ApostołMatołstoł2020.09.17 1:29
Aaaa potem się obudziłeś.
Mirek2020.09.16 21:18
Skandal ! W ekspresowym tempie w czasie kryzysu niszczą polskich hodowców.
Anonim2020.09.16 22:54
trzeba mieć tupet? aby napluć w twarz tym Polakom co na nich głosują?
lala2020.09.16 21:18
dlaczego faworyzuje się tylko futrzaki? zaczyna być jak w Korei...szef bąknął: futrzak i wszystkie futrzaki wypuszczone na wolność...powinna być ochrona wszystkich zwierząt...widzieliście jak płaczą świnie w ubojni? albo jak ptaki powieszone za nogi szarpią się i kwękają?...ja widziałam
Anonim2020.09.16 22:41
Futrzaki to tylko wyciskacz łez dla ogłupiałego społeczeństwa? Likwidacja kurników? Stad ydła? Ubojni? Przemysłu mięsnego? Drożyzna u rzeźnika? Ale to chyba nie jest już istotne bowiem za chwilę zabronią jeść mięsa, bo dzieciom się zęby psują?
Clint2020.09.17 0:58
W rzeczy samej, tak będzie.
Anonim2020.09.16 21:06
Szybkie procedowanie i glosowanie toszybkie odejscie PiS w niebyt.
Anonim2020.09.16 20:22
Arystokraci potrafili doprowadzić sposób obchodzenia się ze zwierzętami do bardzo wysokiego poziomu cywilizacji, szkoda że ich sztuka uległa zapomnieniu. A co do futer, to tylko ktoś kto nie musiał pracować kilka godzin dziennie na wielostopniowym mrozie, może pleść bzdury o ich nieprzydatności!, ,
Norka2020.09.17 1:30
Zmień pracę, weź kredyt.
Marian2020.09.16 20:16
Konfederacja głosowała za odrzuceniem bo ustawa nie jest zgodna z ruską konstytucją.
Michał Jan2020.09.16 20:33
Za to zakaz hodowli jest zgodny z ruskim interesem.
Anonim2020.09.16 22:45
oj durny, ty durny, Marian?
Karaś2020.09.17 1:27
Piękny Krzyś z ciepłym uśmiechem nie miałby na następną kampanię.