Dziś wieczorem zakończyło się posiedzenie Komitetu Politycznego PiS w nowym składzie, wybranym na początku miesiąca na kongresie partii. O podjętych dziś decyzjach opowiedziała na konferencji prasowej rzeczniczka PiS, poseł Anita Czerwińska.

Poseł Anita Czerwińska przekazała, że na dzisiejszym posiedzeniu Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości podjął kilka uchwał. Zaakceptowano dotychczasowy regulamin partii. Podjęto też uchwały dotyczące wyboru organów i funkcji statutowych.

- „Jeśli chodzi o reprezentację finansową, czyli o te osoby, które mają pełnomocnictwa do składania oświadczeń woli, to tutaj się nic nie zmieniło”

- przekazała rzeczniczka partii.

- „Jeśli chodzi o rzeczników dyscyplinarnych, to tutaj zostały trzy osoby: senator Maria Koc, poseł Karol Karski oraz poseł Leonard Krasulski. Jeśli chodzi o funkcje rzecznika i zastępcy, to tutaj również nic się nie zmieniło. A sekretarzem Komitetu Politycznego został pan Piotr Milowański”

- dodała.

Powołano też nową funkcję – sekretarza do spraw międzynarodowych. Wybrany na to stanowisko został poseł Radosław Fogiel.

W czasie dzisiejszego posiedzenia, jak przekazała Czerwińska, „toczyła się bardzo interesująca dyskusja, która dotyczyła kwestii, które już poruszaliśmy podczas kongresu, także tych kwestii statutowych”.

kak/PAP