Porwanie 15-latki na oczach świadków - zdjęcie
23.03.17, 13:14fot. policja.gov.pl

Porwanie 15-latki na oczach świadków

Nastolatkę wciągnięto do samochodu na oczach mieszkańców. Po poszukiwaniach, dziewczynę i sprawców porwania znaleziono w lesie. Piętnastolatka trafiła do szpitala. Porywacze trzeźwieją w areszcie. Informację o zdarzeniu przekazał serwis tvp.info, który otrzymał doniesienie w tej sprawie. 

Dramat rozegrał się w środę po południu w miejscowości Jabłonka Kościelna (woj. podlaskie). Piętnastoletnia dziewczyna została wciągnięta przez dwóch mężczyzn do auta i wywieziona w nieznanym kierunku. Sytuację widzieli mieszkańcy, którzy zaalarmowali policję.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Okazało się, że mężczyźni wywieźli dziewczynę do lasu. Na poszukiwany samochód natknął się myśliwy. Porywacze chcieli uciec i próbowali potrącić mężczyznę. Wtedy myśliwy oddał strzały w opony auta.

Nie mogąc kontynuować jazdy samochodem, porywacze rozpoczęli ucieczkę pieszo. Wkrótce obaj zostali zatrzymani przez policję.

– Zatrzymani mają 30 i 24 lata. Jeden z nich był już znany policji. W chwili zatrzymania mężczyźni byli nietrzeźwi – poinformował Tomasz Krupa z KWP w Białymstoku. Prawdopodobnie doszło do zgwałcenia dziewczyny. Nastolatka przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy.

Policja ustala okoliczności zdarzenia. Sprawą prawdopodobnie zajmie się prokuratura.

emde/tvp.info