Portal NaTemat ma problem: W Polskim Radiu...modli się! - zdjęcie
02.07.16, 21:18

Portal NaTemat ma problem: W Polskim Radiu...modli się!

Biedny portal NaTemat. Odkryli - za informacją z press.pl - że w Polskim Radiu zainaugurowano nową tradycję. Chodzi o każdy pierwszy piątek miesiąca, w którym pracownicy spotkają się w kaplicy na nabożeństwie katolickim.

NaTemat cytuje press.pl„Piątek, godzina 16. Tak zwani pracownicy mediów (czytaj: niedziennikarze) kończą pracę w publicznym radiu. Godzinę mszy dobrano tak, by mogli uczestniczyć. Reszta, jeśli chce, musi wyjść z pracy”. 

Wczoraj odbyła się msza dla pracowników Polskiego Radia.W intencji pomyślności pracowników radia, udział wzięło 35 osób. W większości były to osoby związane z Programem I, redakcją katolicką i Informacyjną Agencją Radiową. Prowadził ks. Ołdakowski, szef Naczelnej Redakcji Programów Katolickich w Polskim Radiu. Ks. Ołdakowski wyjaśnił również, że na pomysł organizowania mszy wpadli sami pracownicy. Według duchownego obrzędów religijnych nie organizowano wcześniej, ponieważ „świadomość duchowa i potrzeba Bożej opieki rośnie” dopiero teraz. Msze będą odbywały się w każdy pierwszy piątek miesiąca.

I portal NaTemat wiadomość opatrzył zdjęciem Twitta pani Rogali, która napisała o klerykalizacji Polskiego Radia: Odnowiona Jedynka. Nie jesteśmy godni i już" - napisała. 

Cóż, wszyscy są zaproszeni do uczestnictwa we Mszy św. Kościół katolicki zawsze ma otwarte drzwi dla WSZYSTKICH. Ale to człowiek albo skorzysta z zaproszenia, albo je odrzuca. Mówiąc o klerykalizacji polskiego Radia do katofobia - osoby nie rozumieją misji ewangelizacyjnej Kościoła. A on pokazuje jedynie, że jeśli jest potrzeba, wola i chęć, to zawsze się znajdzie miejsce i czas na Mszę św. Więc w czym problem? Skąd ta nienawiść?

philo