Popierany niegdyś przez PO były prezydent Tarnowa idzie za kratki - zdjęcie
16.05.18, 19:10screenshot Youtube - RadniMiastaTarnowa.pl

Popierany niegdyś przez PO były prezydent Tarnowa idzie za kratki

Nie ma zgody Sądu Okręgowego w Tarnowie na odroczenie wykonania kary byłemu prezydentowi Tarnowa Ryszardowi Ścigale. Został on skazany prawomocnie na 3 lata więzienia za przyjęcie 70 tys. złotych łapówki.

O decyzji sądu poinformował dziś jego rzecznik, sędzia Tomasz Kozioł. Decyzja ta oznacza, że Ścigała będzie wezwany lub doprowadzony do zakładu karnego w celu odbywania kary.

Wcześniej na początku lutego odrodzenia wykonania kary odmówił Sąd Rejonowy w Brzesku. Nie zgodził się z argumentacją Ścigały, który bronił się koniecznością opieki nad najbliższymi mu osobami, których stan zdrowia jest bardzo zły. Sąd argumentował, że nie tylko na Ścigale ciąży obowiązek zajmowania się wymienionymi we wniosku najbliższymi.

Podkreślono też, że skazany może zapewnić byt najbliższym na czas odbywania kary ze względu na spory majątek i dysponowanie częścią kwoty ze zwolnionego zabezpieczenia majątkowego.

Dziś Sąd Okręgowy w Tarnowie podjął taką samą decyzję po tym, jak Ścigała poprzednie postanowienie zaskarżył. Zostało ono jednak utrzymane w mocy.

Ścigała skazany został za przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki od firmy Strabag. Zakazano mu też na 8 lat zajmowania stanowisk kierowniczych w instytucja publicznych i zasądzono grzywnę w wysokości 12,5 tys. złotych.

Obrona złożyła wniosek o kasację do Sądu Najwyższego. To jednak nie wstrzymuje wykonania kary.

dam/PAP,Fronda.pl