Polski obywatel zmarł na komisariacie w Belgii - zdjęcie
26.08.20, 18:23Fot. Raf24, via: Wikipedia CC 3.0

Polski obywatel zmarł na komisariacie w Belgii

10

Jak informuje RMF FM, na komisariacie policji w miejscowości Bree w Belgii zmarł 39. letni Polak. Zostało już wszczęte dochodzenie, które ma wyjaśnić, co było przyczyną śmierci mężczyzny.

Wedle informacji rozgłośni mężczyzna zmarł we wtorek. Policja została poinformowana o jego dziwnym zachowaniu i po podjęciu interwencji Polak został przewieziony na komisariat w Bree. Umieszczony w celi źle się poczuł. Wezwano karetkę, jednak mężczyzna zmarł przed jej przyjazdem.

Cała sprawa jest o tyle bardziej niepokojąca, że w ub. tygodniu do mediów trafił film z brutalnej interwencji belgijskiej policji wobec obywatela Słowacji. Józef Chovanec zmarł dwa lata temu po tym, jak został umieszczony przez funkcjonariuszy policji lotniczej w celi i tam siłą zmuszany do położenia się na łóżku. Jeden z oficerów usiadł na jego plecach, a w tym samym czasie inna policjantka bawiła się, naśladując Hitlera. O sprawie pisaliśmy [TUTAJ].

kak/RMF FM, onet.pl, fronda.pl

Komentarze (10):

tago2020.08.27 12:27
Macie poniżej swoich idoli twierdzących, że w Polsce nie ma demokracji, łamana jest konstytucja. Czy nie za łatwo przedstawicielom tych narodów przychodzi wyzywanie Prawdziwych Polaków od nazistów, homofobów, antysemitów ?!
tago2020.08.27 12:11
15 osób w Szwecji pobiera niemieckie emerytury. Co najmniej dwie to byli esesmani – informuje portal TVP Info, powołując się na szwedzkie media. Gazeta "Dagens Nyheter" ujawniła, że w Szwecji mieszka 15 osób, które otrzymują niemieckie emerytury wojenne. Wysokość tych świadczeń wynosi od 140 do 950 euro. Po doniesieniach szwedzkich mediów Berlin zapewniał, że wśród tych emerytów nie ma byłych członków Waffen-SS. Jednak "Dagens Nyheter" odkrył, że co najmniej 2 z 15 osób służyło w tej zbrodniczej organizacji kierowanej przez Heinricha Himmlera. Według różnych szacunków w 5. oraz 11. dywizjach pancernych SS "Wiking" i "Nordland" służyło ok. 100 – 130 Szwedów. TVP Info zwraca uwagę, że żołnierze SS "Wiking" brali udział w tłumieniu powstania warszawskiego, a sama Szwecja miała podczas wojny status państwa neutralnego. Według danych ministerstwa pracy Niemiec, które upubliczniono w lutym, 2033 osoby na całym świecie wciąż pobiera wojenne emerytury. Są wśród nich m.in. byli pracownicy przymusowi, w tym 573 osoby mieszkające w Polsce. Wcześniej media ujawniły, że niemieckie emerytury pobiera 27 belgijskich członków SS.
tago2020.08.27 12:07
Centralna Rada Żydów w Niemczech domaga się od rządu w Berlinie sprawdzenia rent inwalidzkich dla byłych członków Waffen-SS oraz wyciągnięcia konsekwencji. Deutsche Welle przytacza dane niemieckiego rządu, według których świadczenia na mocy ustawy o zaopatrzeniu ofiar wojny z grudnia 1950 r. (Bundesversorgingsgesetz BVG) pobiera wciąż ponad 2 tys. osób poza granicami Niemiec. Są wśród nich byli kolaboranci III Rzeszy z krajów okupowanych oraz byli członkowie Waffen-SS, którzy zostali ranni w czasie wojny. Dziennik "Neue Osnabrücker Zeitung" podkreśla z kolei, że rząd Niemiec oprócz renty inwalidzkiej pokrywa tym osobom także koszty leczenia i kuracji. Za wypłacanie świadczeń w krajach Beneluksu odpowiedzialne jest stowarzyszenie Landschaftsverband Rheinland (LVR). Organizacja wypłaca w Belgii rentę inwalidzką byłemu członkowi Waffen-SS posiadającemu belgijskie obywatelstwo. Wśród beneficjentów tych świadczeń w Holandii jest – obok Niemców, którzy wyemigrowali – także pięciu Hollendrów oraz Łotysz, którzy walczyli w szeregach SS. Ich miesięczna renta wynosi 330 euro. Zdaniem Josefa Schustera, szefa Centralnej Rady Żydów w Niemczech, "to sytuacja nie do przyjęcia", by byli nazistowscy zbrodniarze i esesmani pobierali do tej pory rentę inwalidzką. – Jesteśmy to winni ofiarom, by władze stanowczo sprawdziły żyjącą niewielką grupę osób pobierających świadczenia rentowe oraz wyciągnęły z tego konsekwencje – oświadczył. DW zwraca uwagę, że nowelizacja ustawy BVG z 1998 r. wykluczyła renty i świadczenia tym "ofiarom wojny", które działały wbrew "zasadom humanitaryzmu oraz zasadom państwa prawa".
Polacy2020.08.27 10:28
Wracajcie to Polski.
Wojtek Polak2020.08.27 8:52
w Belgii to jest policja czy ss ? a z reszt "zachód" to już lewackie dno moralno-obyczajowe.
Cool2020.08.27 8:20
Zachód toleruje i szanuje tylko "ludzi" LGBT i terrorystów ... ale to właściwie to samo.
Jest nas mniej coraz!2020.08.26 23:24
Polaków!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.26 20:06
to tylko następna ofiara koronawirusa...
Lekrem2020.08.26 18:45
Belgia, niewielki Europejski kraj szczycący się szeroko pojętą tolerancją i otwartością.Pod rządami Leopolda w latach 1885-1908 zmarło z głodu, chorób lub w wyniku prześladowań ok. 10 milionów osób. W wyniku braku dokumentacji liczba wymordowanych może wzrosnąć nawet do 15 milionów. Przed przekazaniem Belgii Wolnego Państwa Kongo, Leopold II spalił całą dokumentację obrazującą, co działo się w jego prywatnej kolonii. Na łożu śmierci zdążył poślubić jeszcze swoją kochankę.
Cool2020.08.27 8:33
Wraz z Holendrami (i nie tylko!) dumnie szerzyli zachodnią cywilizację u boku swoich niemieckich bratanków w czasie ostatniej wojny ... Mistrzostwem empatii i tolerancji natomiast, była postawa Holendrów podczas rzezi w Srebrenicy .... Ta Zachodnia Europa ... oni tacy są ucywilizowani, że ho! ho! (???):-(