Belgia. Policjantka bawi się w najlepsze, kiedy w celi umiera mężczyzna [WIDEO] - zdjęcie
22.08.20, 08:34Fot. screenshot - Twitter (News Special 24)

Belgia. Policjantka bawi się w najlepsze, kiedy w celi umiera mężczyzna [WIDEO]

7

Belgijskie media ujawniły nagranie z brutalnej interwencji policji na lotnisku Charleroi w 2018 r. W celi zamknięto Słowaka, którego funkcjonariusze przez kilkanaście minut przyduszali. Jedna z policjantek w tym czasie udawała Hitlera, wykonując gest nazistowskiego pozdrowienia i robiąc wąsik z palców.

Chodzi o Józefa Chovaneca, którego policja zatrzymała dwa lata temu na lotnisku Charleroi, ponieważ nie chciał okazać biletu i niewłaściwie się zachowywał. Na ujawnionym w ub. tygodniu nagraniu z przemysłowej kamery widać jak mężczyzna zamknięty sam w celi uderza głową w ścianę. Nie wiadomo, co było przyczyną jego zachowania. Chwilę później jednak na nagraniu pojawiają się policjanci, chcący powstrzymać mężczyznę przed samookaleczaniem. Jednak sposób ich interwencji poraża.

Policjanci kładą mężczyznę na łóżku, krępują mu ruchy i zarzucają koc na głowę. Jeden z funkcjonariuszy siada na Słowaku i przyciska kolanem jego plecy. W tym samym czasie w najlepsze bawi się jedna z policjantek. W geście hitlerowskiego pozdrowienia podnosi rękę i przykłada sobie do nosa dwa palce, udając w ten sposób Hitlera. Mężczyzna zmarł kilka dni później w wyniku zatrzymania akcji serca.

W czwartek, po opublikowaniu nagrania, ze stanowiska ustąpił odpowiedzialny za jednostki lotnicze wiceszef policji federalnej Andre Desenfants. Podkreślił jednak, że usuwa się jedynie do czasu przeprowadzenia śledztwa.

kak/PAP, HLN.be, Twitter, tvp.info.pl

Komentarze (7):

Marek2020.08.22 19:15
Na Rynku w Katowicach patrioci też tak pozdrawiali. Policjanci stali.
Wojtek Polak2020.08.22 15:13
tak wygląda lewacka władza w Belgii z resztą tak wygląda władza wszędzie gdzie idioci lewaccy dojdą do władzy. tak samo się zachowywała niemiecka (ale nie tylko pamiętamy kto jeszcze kolaborował z niemcami) brunatna bolszewia tak samo zachowywała się sowiecka czerwona bolszewia i tak samo zachowuje się czerfono-tęczofa bolszewia.
kiego lemingi - przecież o 13.00 wyszedł na balkon2020.08.22 12:39
zachowała się jak królowa Margot
Toni2020.08.22 10:01
Popaprana zaraza zachodnia stwierdza,że trzeba by było poddać eutanazji wszystkich ludzi po 75 roku życia, bo już są nikomu niepotrzebni.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.22 9:12
Stachowiaka PiSowski omon załatwił w podobny sposób!
gdzie protest dwóch rabinów2020.08.22 8:55
?????????
Waffen SS belgijski i holenderski2020.08.22 8:54
to najdzielniejsze oddziały Niemieckie - wyróżnione przy odwrocie spod Moskwy