Tym razem Kamilowi Stochowi nie udało się wygrać zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W rozegranym dziś konkursie w Willingen zajął piąte miejsce.

Po pierwszej serii Stoch zajmował czwarte miejsce, ustępując Austriakowi Stefanowi Kraftowi, Niemcowi Andreasowi Wellingerowi i Norwegowi Danielowi Andre Tande. Jan Ziobro był ósmy, Piotr Żyła dziewiąty, Dawid Kubacki dwunasty, a Maciej Kot dwudziesty piąty. Stefanowi Huli nie udało się awansować do drugiej serii.

W drugiej odsłonie Polacy skakali solidnie, jednak nie poprawili swoich lokat, za wyjątkiem Macieja Kota, który awansował na 13 pozycję. Ziobro zakończył zawody na 15 miejscu, a Kubacki na 14. Żyła był 10, a Stoch spadł o jedną lokatę i zajął piąte miejsce.

Zawody zdominowali Austriacy. Aż czterech z nich zameldowało się w pierwszej siódemce, a byli to kolejno - Gregor Schlierenzaurer, Michael Hayboeck, trzeci w konkursie Manuel Fettner i drugi Stefan Kraft. Zawody ostatecznie wygrał Niemiec Andreas Wellinger, a prowadzący po pierwszej serii Daniel Andre Tande spadł na miejsce czwarte.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wciąż prowadzi Stoch, który stracił zaledwie kilka punktów przewagi nad Tande i obecnie wyprzedza Norwega o 125 pkt. Kot utrzymał się na piątym miejscu, choć zbliżyli się do niego Hayboeck i Fettner. Piot Żyła spadł na miejsce 10, po tym jak wyprzedził go Wellinger.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się na skoczni mamuciej w Oberstdorfie.