Polski Alfie Evans? Nie żyje 11 - miesięczny Szymonek - zdjęcie
18.06.19, 10:52(fot. facebook/Szymonkuwalcz.Oficjalna strona)

Polski Alfie Evans? Nie żyje 11 - miesięczny Szymonek

38

11 - miesięczny Szymonek, który trafił w styczniu do Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, decyzją lekarzy został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Chłopczyk nie żyje, a decyzja o jego śmierci była podjęta wbrew woli jego rodziców.

- Szymon jest siedmiomiesięcznym chłopcem. Rozwijał się prawidłowo, dając szczęście swojej rodzinie każdego dnia. Poukładane życie rodziny zamieniło się w wielki koszmar w ciągu jednego dnia.Wieczorem 21.01.2019 około godz. 22.00 Szymonek dostał drgawek i sztywności. Znalazł się w szpitalu. Następnego dnia atak powtórzył się, więc zdecydowano się na wykonanie tomografii komputerowej głowy. Po badaniu zaczęto podejrzewać zapalenie mózgu. - pisali rodzice Szymonka

- Jak pisze ciocia chłopca, pani Alina, lekarze odmówili leczenia dziecka twierdząc, że nastąpiła śmierć mózgu. Gdy zebrała się jednak komisja powołana z powodu protestów rodziców, stwierdzono, że dziecko żyje. Po niej jednak lekarze znowu odmówili leczenia dziecka. Czy powtórzy się historia Alfiego Evansa? - pisała o przypadku Szymonka Wirtualna Polska

16 stycznia chłopiec został zaszczepiony w Radomiu przeciw pneumokokom. Kilka dni później chłopiec dostał gorączki i został przetransportowany drogą lotniczą do szpitala przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.

Jak informuje TVP INFO, "lekarze mieli wtedy stwierdzić, że nastąpiła śmierć mózgu chłopca, a rodzice powinni się z nim pożegnać. Kiedy matka nie zgodziła się na odłączenie go od aparatury, miała usłyszeć od lekarzy, że „nie będą wentylować zwłok”." 

bz/TVP INFO/FB

Komentarze (38):

maja2019.06.19 7:30
Premier Morawiecki i minister zdrowia nie wiadomo kto bo tylko szmal ciągnie i liże dooope upadłej BIGFARM i liczy szekle za zrobienie królikami doświadczalnymii polskich dzieci ???!!!!
anonim2019.06.18 19:17
Rakotwórcze wirusy? Medycyna nie zna przyczyn powstawania raka. Jeśli je pozna to będziemy uratowani. Aktualnie mówi się o zatrutej wodzie i żywności, o pewnych rakotwórczych produktach i pokarmach, o stosowaniu chemii w przemyśle spożywczym i obciążeniu genetycznym oraz o wielu innych czynnikach, które mogą powodować raka. Ale to wszystko jest takie gdybanie. Nie wiemy dlaczego zdrowym komórkom nagle coś odbija i zaczynają się rozrastać w sposób niekontrolowany, wbrew komórkowemu kodowi. Jedynym ratunkiem dla chorych na raka jest jego wczesne wykrycie i skalpel. Innego, na razie, nie ma.
Lublinianka2019.06.18 21:58
Poczytaj o wirusie SV40 czyli tzw. małpim wirusie, którym była zainfekowana szczepionka na polio, podana w latach 1955-1963 około 30 milionom Amerykanów. W 2002 roku CDC miało 61 zawiadomien z 49 laboratoriów z całego świata w wykryciu tego wirusa w komórkach wielu ludzkich nowotworów, m in. w międzybłoniaku. Ponadto przeprowadzono badania nad tym wirusem, które dowiodły, że jest on przekazywany przez matkę dziecku w czasie ciąży.
Hi, hi ..2019.06.18 15:27
@Zerro Gdzie, kiedy Pentagon sie do czegos takiego przyznal? Don't be a fuckin' idiot! Zdumiewajacy jest imbecylizm scierwa po-sowieckiego na utrzymaniu polskiego podatnika.
Zerr02019.06.18 15:34
nie twój zassany interes teraz wracaj lizac wymiociny partnera
Zerr02019.06.18 15:24
noo... typowy obraz powikłania poszczepiennego. chciałbym tylko uświadomić, choć pewnie nie uwierzycie, że kilka lat temu Pentagon przyznał się, że w latach 70 i 80-tych szczepionki które kupowała PRL były celowo skażane rakotwórczymi wirusami - po to aby w perspektywie 20 lat wywołac epidemię nowotworów i osłabic potencjał siły zywej Układu Warszawskiego. Z tego co widzimy, plan sie powiódł.
Maria Blaszczyk2019.06.18 17:02
Rzeczywiście, taki typowy, że jak się raz na miliony dawek podanych przypadkowo zdarzył 4 dni po - to sie o tym pisze po całych internetach. Widzisz, ludzie czasem umierają. Czasem dni po podaniu szczepionki, czasem 4 dni po zjedzeniu fasolki po bretońsku, a czasem - 4 dni po tym, jak przegrali 4 robry z rzędu. Pytanie, czy którykolwiek z tych czynników zwiększa ryzyko zgonów - póki co nic na to nie wskazuje.
anonim2019.06.18 17:43
Zerro co za bzdury. Tobie się Pentagon przyznał? Bo nie słyszałam żeby jeszcze komuś. Przez takich jak Ty mamy znowu dzieci chore na polio. Po 30 latach.
Lublinianka2019.06.18 21:29
Polio to mamy zawleczone do Europy przez twoich muslimskich " lekarzy, inżynierów i informatyków " ściągniętych przez Makrele, nieuku. Tak jak odra występująca od 3 lat w Polsce jest tzw. odrą zawleczona przez przyjeżdżających do pracy w Polsce Ukraińców- poczytaj oficjalne raporty PZH i GIS zanim wysmarujesz te swoje agnieszko-marioblaszczykowskie brednie!
ja2019.06.18 17:44
Co ty qwa pier.dolisz? Ręce opadają Skąd masz takie info? Jadłeś jakieś grzyby?
ja2019.06.18 17:51
Dżizus i jakie to są "rakotwórcze wirusy"?? Mleka się napij i czekoladę zjedz. Fazkę redukują ;)
Lublinianka2019.06.18 21:46
Chodzi o wirusa SV40 (tzw. Małpi wirus), którym były zarażone szczepionki przeciw polio. Tę szczepionkę podano w latach 1955-1963 około 30 milionom Amerykanów. W 2002 roku CDC (centra kontroli i prewencji chorób) otrzymały 61 zawiadomien z 49 laboratoriów z całego świata o obecności tego wirusa w wielu różnych typach ludzkich nowotworów.
Zerr02019.06.18 23:16
Wszystko super, ale dlaczego jesteście tacy dziecinnie naiwni? Tak, chodzi m.in. o SV40. Skażone nim szczepionki na Polio były - świadomie i celowo - wysyłane wiele lat do krajów Bloku Wschodniego, główne do PRL. W USA po wykryciu skażenia szczepionka ta została wycofana w 63. W PRLu dostawaliśmy ją wszyscy do 1981. Dostawaliśmy ją, bo tak obmyślono w Pentagonie - sprawe ujawniła Anna Jacobsen w książce "The Pentagon's Brain: An Uncensored History of DARPA" Przypomne tylko, że Pentagon w ramach Strategii Elastycznego Reagowania, na wypadek wojny z CCCP, planował walnąc nie w Rosję, nie w NRD, tylko w Polskę. 400 ładunków jądrowych o mocy 150 do 300 kt, czyli w przeliczeniu ponad 5000 Hiroshim. Naprawdę uważacie, że Ludzie planujący takie rzeczy nie byli w stanie planowac innych, żeby nam dowalić?
VIVA GEN. FRANCO !!!2019.06.18 12:47
Krotka lekcja historii oraz "what if"... Zwyciestwo bolszewizmu w Hiszpanii spowodowaloby, ze Stalin mialby tam swoje bazy wypadowe na cala Europe poludniowa, Po Hiszpanii przyszlaby kolej na Portugalie i oczywiscie ich kolonie. Stalin uwielbial kolonie i niewolnikow. A teraz popatrzmy na mape. Bolszewizmu w tej czesci Europy Hitler by nie tolerowal, to sa jego "tyly". Bylaby inwazja Hiszpanii rownoczesna z atakiem na Francje. Gibraltar bylby w kompletnej izolacji i podobnie jak np. Singapur by sie poddal. Hitler mialby wejscie na Morze Srodziemne pod kontrola, tym samym Afryke Pln. i ME. Rommel by podal reke Meinsteinowi w Iranie. Gen. Franco, nie tylko uratowal Hiszpanie przed bolszewizmem ale i przed inwazja Hitlera, bo takowa by niewatpliwie nastapila, gdyby byl tam bolszewicki "rzad". Hitler ze wzgledow czysto strategicznych nie moglby pozwolic sobie aby miec na "tylach" bolszewikow. Ale tego wy barany w wikipedia nie znajdziecie, ale znajdziecie w ksiegarniach, bibliotekach, napewno nie u was w Leningradzie. A jak u was Maryska z jez. obcymi i wy towariszcz durak?
Olej2019.06.18 11:59
Wykluczyli winę szczepionki ??? Fakt, że po zaszczepieniu dziecka nastąpiło nagłe pogorszenie stanu zdrowia nie jest dostatecznym dowodem. Teraz potrzeba jest kilku najlepszych adwokatów, dobrego prokuratora i międzynarodowo nagłośniony proces przeciw firmie farmaceutycznej, która tę szczepionkę wyprodukowała, puściła na rynek, poza tym śledztwo dotyczące środowiska lekarskiego które tą szczepionkę opiniowało. Teraz odpowiedzialni powinni beknąć odszkodowanie idące w miliony dolarów, za tym zdarzeniem powinni odezwać się rodzice wszystkich dzieci z podobnych przypadków i uderzyć w kałmuków z tytułami, przeświadczonych o swojej nad wiedzy i nieomylności.
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.18 12:01
Hahaha!!! Frondodebil zna się bardziej na medycynie niż lekarz. Hahaha!!! Pęknę ze śmiechu :D
Max Fiend2019.06.18 11:43
Ciężko jest leczyć kogoś z nieodwracalnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. To się nie uda i lekarze o tym dobrze wiedzą.
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.18 11:44
Ale do frondojełopów to nie dociera.
VIVA GEN. FRANCO !2019.06.18 11:39
VIVA GEN. FRANCO ! Uchronil Hiszpanie od bolszewizmu! Zatrzymal stalinowskie zbrodnie! Dzieki niemu zyje miliony Hiszpanow i Hiszpanek. VIVA GEN. FRANCO !
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.18 11:43
Je.bnij się, faszystowskie ścierwo! Frankizm pochłonął około miliona niewinnych ofiar. Zniszczył życie kilkudziesięciu milionom.
Maria Blaszczyk2019.06.18 11:51
Co takiego zrobił? Skąd bierzesz te bzdury? Przecież było wręcz przeciwnie. Franco komunizm do Hiszpanii sprowadził. W wyborach do Kortezów, po których nasz bohater dokonał zamachu stanu, na 473 mandatów komuniści uzyskali mandatów…17. Wpływ komunistyczny był tam żaden, zwłaszcza w obliczu istnienia bardzo silnego anarchizmu. To była garstka radykałów, bez żadnego znaczenia. Ale potem... potem, to co innego... W Hiszpanii komuniści zdobyli tylko raz. W momencie, gdy Republika, w zamian za rezerwy złota zmuszona była skorzystać z pomocy ZSRR do walki z Franco. I tam nie było żadnych stalinowskich zbrodni. To zatrzymanie zbrodni” przez Franco doprowadziło do czystek etnicznych i wymordowania od 150 tys. do 200 tys. ludzi przez faszystów i od 38 tys. do 60 tys. przez lewicę. Franco tak ochronił rzekomo komunistyczną Hiszpanię, że zamiast 207 (w rekordowym roku 1936; dla porównania we Włoszech w 1921 roku było takich morderstw 201, takie to były czasy) trupów zbrodni politycznych rocznie dostała ich Hiszpania ćwierć miliona w prawie trzy lata. Do tego odchodzą całe lata prześladowań politycznych, przy których Bierut to chudy szczeniak. To nie on porwał 30 tys. dzieci swoim politycznym przeciwnikom i rozdawał je jak cukierki swoim koleżkom.
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.18 12:01
TO FRANCO STWORZYŁ W HISZPANII STALINA! TOTALITARYZM SPROWADZA TOTALITARYZM! NA SZCZĘŚCIE ANARCHIŚCI WALCZYLI Z JEDNYM I Z DRUGIEM, CHOCIAŻ TEJ WOJNY NA DWA FRONTY WYGRAĆ NIE MOGLI! Niestety wojna domowa w Hiszpanii to najbardziej zakłamany temat w tym kraju. Franco ma w Polsce większe poważanie niż w Hiszpanii. To tylko pokazuje szkodliwość rzymskiego katolicyzmu, dla którego nie powinno być miejsca w społeczeństwie.
Zerr02019.06.18 15:32
chyba jestes na bakier z historią a co do "30 tysięcy" dzieci odebranych komuszkom... Obecne państwo Niemieckie odbiera połowe tego rok w rok normalnym ludziom i oddaje zboczeńcom na "wychowanie", jak cukiereczki do wyciumkania. Potem taki dzieciak, jak juz zostanie zużyty, dostaje kopa w dee i kończy na ulicy. PS. Oczywiście sprytnie zapominasz, że komuniści tworzyli scisłą koalicję z Anarchistami i posłami kontrolowanymi przez masonerię, jak Ortega (udający konserwatystę)
Maria B\305\202aszczyk2019.06.18 18:14
O matko... Po pierwsze - tam, jak napisałam, NIE BYŁO KOMUNISTÓW. A nawet dgyby byli - upodobanie do sprawiedliwości społecznej, progresji podatkowej a nawet uspołecznienia środków produkcji nie jest powodem, do odbierania dzieci. Po drugie - dawałam Ci już tę tabelkę,Z niej wynika, że ponad 2/3 tych "odebranych" dzieci to nastolatki, w większości dlatego, że się na terytorium Niemiec znaleźli bez opieki, na własną prośbę albo w związku z popełnianymi przez nie przestępswami. Rzeczywiscie, to ta grupa o którą ludzie będą się zabijać. Ok. 20% nastolatków wymagała stałej opieki medycznej i dlatego nie wracała do domów. 26% z nich znajdowało sie w mieszkaniu chronionym. https://www-genesis.destatis.de/genesis/online/link/tabelleErgebnis/22523-0001 Ręce opadają. Kto jak kto, ale Ty możesz to sprawdzić. Tylko nie chcesz. Wolisz opowiadać żałosne łgarstwa. A komunisci w Hiszpanii nie byli bynajmniej sprzymierzeni z anarchistami, tylko - tak przynajmniej twierdzi książka mojego tescia-nieboszczyka, z Frontem Ludowym. Czyli lewicą REPUBLIKAŃSKĄ.
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.18 11:28
I jeszcze do tego antyszczepionkowa histeria! Brawo, frondziarze! Katolik, wasz brat w wierze, Goebbels byłby z was dumny.
J.P2019.06.18 11:27
Manipulacja frondy i granie na uczuciach. " Jak pisze ciocia chłopca, pani Alina, lekarze odmówili leczenia dziecka twierdząc, że nastąpiła śmierć mózgu. Gdy zebrała się jednak komisja powołana z powodu protestów rodziców, stwierdzono, że dziecko żyje. Po niej jednak lekarze znowu odmówili leczenia dziecka. Czy powtórzy się historia Alfiego Evansa? - pisała o przypadku Szymonka Wirtualna Polska' Tak ciociu, doszli do wniosku, że dziecko żyje... żyło lecz nie same z siebie tylko dzięki sztucznemu podtrzymywaniu tego życia bez udziału mózgu. Można zatem uznać, że żyje.
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.18 11:29
Fronda to propaganda godna Goebbelsa.
Ted2019.06.18 11:27
Przecież szczepienia miały być zbawieniem, a tu okazuje się, że stają się morderstwem.
Maria Blaszczyk2019.06.18 11:42
A jakieś podstawy do tego twierdzenia? Czy przypadkiem nie popełniasz bęłdu post hoc ergo propter hoc? Jakby umarł wskutek tego, że 4 dni po szczepieniu spadł ze schodów, to też winiłbyś szczepienie? Z tego tekstu w żaden sposób nie da się wywnioskować, co było przyczyną choroby dziecka. A tego się nie dowiemy, jeśli rodzina nie ujawni - bo tajemnica lekarska...
mea2019.06.18 15:14
Kobieto, Ty jesteś jakaś mało rozgarnięta. W styczniu zachorował 4 dni po szczepieniu, teraz miał 11 m-cy, więc wtedy, gdy miał zapaść, liczył sobie ok. 4 miesiące. Jak mógł spaść ze schodów ? O podobnych przypadkach zapaści i nagłej śmierci, lub zatrzymaniu lub spowolnieniu rozwoju po szczepieniach mamy coraz więcej informacji. Jesteś mocno zmanipulowana, albo piszesz na zamówienie, że nie dopuszczasz prawdy do siebie.
kapiszon Kaczynskiego2019.06.18 18:59
Przecież Maria podała przykład z tymi schodami, a ty zaraz takie głupie teksty. Jesteś mało rozgarnięta i nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Zerr02019.06.18 15:27
Przeciez zapalenie CUN to typowe, opisywane w literaturze medycznej i badaniach powikłanie poszczepienne. Ono wynika z samej zasady działania szczepionek i jego groźba jest nieuchronna. Oczywiście nikt sie nie przyzna, jeszcze by się Huxleyowskie "wybutlowywanie" plebsu rypło.
Maria Blaszczyk2019.06.18 17:42
Tak. Tylko że kwestia skali zjawiska. Najczęstszą przyczyną zakażenia OUN są INFEKCJE. Czyli to, przeciwko czemu szczepienia chronią. Np. polio, meningokoki oraz pneumokoki, czy wirusy - np. KZM, VZV, EBV, EBV, VZV, wirus odry, różyczki, grypy, świnki. Jedno jest ułamkiem procenta zachorowań drugiego typu - np. szczepienie przeciwko odrze - które najczęściej wywołuje to powikłanie - to PZM w 1 przypadku na milion szczepień. Samo SSPE - to 1 na 1600 zachorowań.
Lublinianka2019.06.18 21:17
Co to jest OUN, analfabetko? Piszesz o Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów?
Francisco Franco to faszystowska szmata2019.06.18 11:26
Pewnie kolejny pier.dolony fake news chorych umysłowo katolików. Alfie Evans był de facto fake newsem. Odłączyli ponieważ już nie żył i tak naprawdę aparatura wentylowała zwłoki, które tak czy srak się zaczynają rozkładać. KATOLICY KŁAMIĄ!
Darek2019.06.18 11:33
Fake news to jest twój, Alfie żył gdy go odłączyli, po odłączeniu nie podamo mu wody ani jedzenia!!! Jeśli chrzescijanie kłamią to nie wiem co ty robisz!!!
Dżaki-Dżunk2019.06.18 18:35
Capisz nawet przez internet ŚMIECIUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ala2019.06.18 11:15
To są lekarze ???? Słów brakuje, niedouczeni, pyszni, ............