POLSKA W REMONCIE! Antoni Macierewicz zdradza jak odrodzi polską armię! - zdjęcie
16.01.16, 19:00Minister obrony A. Macierewicz w 35.Dywizjonie Rakietowym Obrony Powietrznej w Skwierzynie/Twitter

POLSKA W REMONCIE! Antoni Macierewicz zdradza jak odrodzi polską armię!

4

Antoni Macierewicz podkreślił, że Polsce zależy na zacieśnianiu współpracy sojuszniczej, a w szczególności na wzmacnianiu wschodniej flanki NATO, co stanowi priorytet negocjacyjny na Szczyt NATO w Warszawie, który odbędzie się w lipcu br. Szef MON poinformował także o toczących się negocjacjach ws. wyposażenia polskich Sił Zbrojnych w systemy obrony powietrznej.

– Jesteśmy po demonstracji końcowej fazy ćwiczeń. Pozostajemy pod wrażeniem skuteczności działania rakiet Patriot oraz polskiego sprzętu. Ale również pod wrażeniem szybkości przemieszczenia baterii, sprawności działania obu stron, co daje nadzieję na dobre współdziałanie w sytuacji ewentualnego zagrożenia bezpieczeństwa – powiedział podczas briefingu Macierewicz. I dalej: - Oczywiście rzeczywistym, długofalowym celem naszych zamierzeń w tej sprawie jest po pierwsze trwałe stacjonowanie na terenie Polski sił NATO, jak i amerykańskich oraz trwałe posiadanie skutecznej obrony przeciwlotniczej. Mamy nadzieję, że będzie to być może system Patriot - powiedział minister obrony. 

Ministrowi obrony towarzyszył także ambasador USA w Warszawie Pol Jones. – Polska pozostaje ważnym sojusznikiem, który poważnie podchodzi do wzmacniania własnych zdolności obronnych. Codziennie współpracujemy razem nad wzmocnieniem NATO. Jesteśmy sojusznikami i to zostanie na zawsze – zapewnił amerykański dyplomata. O swoich wrażeniach Pol Jones poinformował także na Twitterze. "Polscy i amerykańscy żołnierze świetnie współpracują!" – napisał. 

Odrodzenie polskiej armii w toku!

philio

<<< KUP JUŻ DZIŚ! ENCYKLOPEDIA KOŃCA ŚWIATA! WARTO! >>>

Komentarze (4):

anonim2016.01.16 20:49
To akurat truizm. Antek i PIS od lat postulują powstanie baz amerykańskich w Polsce. Tylko jak to się ma do suwerenności, której chcą bronić? Ja tam wolę powstanie polskich baz i 300 tysięczną armię plus pól miliona obrony terytorialnej (z właściwym sprzętem ma się rozumieć).
anonim2016.01.16 22:50
Tylko system izraelski jest w stanie zapewnić Polsce bezpieczeństwo czyli Naród= Armia, 38mln ludności = 38 mln żołnierzy
anonim2016.01.17 5:45
A co tam z offsetem w związku z F-16?
anonim2016.01.28 12:53
Trzeba zrozumieć to, że stroną dla nas jest Rosja. A w związku z tym, i tak samodzielnie nie jesteśmy w stanie stawić czoła. Rosja putinowska, stawia drugą stronę przed faktami dokonanymi, stosując najbardziej zaawansowaną technikę i tu na tym polu jesteśmy zmuszeni do współpracy z USA. Tu nawet system izraelski nam nic nie pomoże. Dzisiejsze pole walki to nie ilościowe, chociaż ma znaczenie, ale jakościowe. A z tym to długo, długo jeszcze będziemy za Rosją. Zresztą potencjał Rosji a Polski ! Więc musimy mieć za plecami silniejszego i pewnego który nieco zniweluje różnice. Jak chcesz liczyć - to licz najlepiej na siebie. Ale nie zawsze jest to dosłownie możliwe.