Polska przejmuje przewodnictwo w OBWE!  - zdjęcie
04.12.21, 12:24Fot. screenshot - YouTube (PolandMFA)

Polska przejmuje przewodnictwo w OBWE!

4

Na zakończenie wczorajszej dwudniowej Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie szefowa szwedzkiej dyplomacji Ann Linde przekazała polskiemu ministrowi spraw zagranicznych Zbigniewowi Rauowi przewodnictwo w Organizacji. Formalnie Polska rozpocznie swoją prezydencję 1 stycznia.

Prof. Rau spotkał się w Sztokholmie z sekretarz generalną OBWE, prezydent Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE i swoimi odpowiednikami z Ukrainy, Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii i Uzbekistanu. Rozmawiał również z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską i wziął udział w konsultacjach z wiceprzewodniczącymi Grupy Mińskiej.

W ten pracowity sposób polski minister spraw zagranicznych nieoficjalnie zainaugurował polskie przewodnictwo w OBWE. Oficjalna inauguracja odbędzie się 13 stycznia na posiedzeniu Stałej Rady OBWE w Wiedniu. Kolejnq Rada Ministerialna odbędzie się w Łodzi w grudniu przyszłego roku.

kak/PAP

Komentarze (4):

Anonim2021.12.4 12:45
Szykuje się ciąg kompromitacji w wykonaniu PiSdzielcow.
Co ty piszesz "anonimku"??2021.12.4 20:47
Przecież ciąg kompromitacji cały czas, to ty tworzysz, ale zawsze przeciw sobie? Nie widzisz tego? Dałeś się poznać swoimi wpisami! Widać, że MASZ BARDZO NISKĄ SAMOOCENĘ! PONIŻASZ INNYCH, ABY SIĘ SAMEMU DOWARTOŚCIOWAĆ! - Niestety, to ci się nie udaje!
Do znanego "anonima"!2021.12.4 21:41
To ty się kompromitujesz takimi wpisami! Na nic lepszego cię nie stać? Chyba nie trzeba pisać o tobie, co wcześniej robiłeś dzieciom?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.4 12:43
rząd szwedzki przekazując przewodnictwo PiSdzielcom, nasRau krajom zrzeszonym w OBWE , w twarz!