Polska oparta na Prawdzie, Polska naszych marzeń - zdjęcie
02.12.17, 20:30

Polska oparta na Prawdzie, Polska naszych marzeń

,, Człowiek bez prawdy żyć nie potrafi. Z kłamstwem nie chce się pogodzić. Ani dobra, ani szczęścia ani świętości nie osiągniemy wbrew prawdzie '' - powiedział dziś w Toruniu biskup włocławsi Wiesław Mering. W mieście Kopernika gościł przy okazji 26. urodzin Radia Maryja.


,,Dziękujemy Radiu Maryja za stworzenie tego, jak to określam, prawdziwego ewenementu za stworzenie Rodziny Radia Maryja. Nie ma, czegoś podobnego w świecie, nie ma tak dużej liczby osób utożsamiających się, miłujących, wspierających często swoim wdowim groszem'' - podkreślił hierarcha.


,, Jeżeli chcemy być dziećmi Boga, odpowiedzialnymi patriotami, prawdziwymi Europejczykami musimy nauczyć się mądrze kształtować naszą miłość. To właśnie w tym zadaniu służy pomocą Radio Maryja'' - dodał.


Hierarcha mówił następnie o istocie prawdziwego patriotyzmu. ,, Prawdziwym patriotą jest każdy, kto dba o dobro całego społeczeństwa. Kto przeciwstawia się szerzeniu zła, a dąży do jedności i zgody'' - powiedział.


,, Ludzi mówiących w prawdzie nie trzeba wielu. Chrystus wybrał małą grupę do głoszenia prawdy. Tylko słów kłamstwa musi być dużo - ono zmienia się jak towar na półkach'' - dodał.


Swój list na 26. urodziny Radia Maryja wystosował też prezes PiS Jarosław Kaczyński.


,,Wierzę, że z tej toruńskiej służby Panu Bogu i ojczyźnie wyrośnie lepszy świat oraz Polska naszych marzeń. Życzę więc Ojcu Dyrektorowi, nam wszystkim oraz ojczyźnie by jak najdłużej patronował temu dziełu, by był inicjatorem i inspiratorem jeszcze wielu twórczych przedsięwzięć, rozszerzających sferę prawdy i dobra'' - napisał między innymi.

mod/tvp info, polskie radio