Polska i Niemcy połączą siły. Wspólnie wypowiedzą wojnę przemytnikom migrantów - zdjęcie
21.10.21, 18:07Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka, Jung & Naiv)

Polska i Niemcy połączą siły. Wspólnie wypowiedzą wojnę przemytnikom migrantów

10

W liście skierowanym do szefa niemieckiego MSW minister Mariusz Kamiński zapewnia o polskiej gotowości do współpracy z Niemcami w zakresie walki z przemytnikami migrantów. Podkreśla również, że Polska i Niemcy powinny wspólnie udzielać pomocy Litwie i Łotwie, których również dotyka presja wywierana przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

Kilka dni temu niemiecki minister spraw zagranicznych Horst Seehofer skierował list do swojego polskiego odpowiednika, w którym dziękował za ochronę zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.

- „Szczególnie mając na uwadze trudne uwarunkowania polityczne w stosunkach z Białorusią dziękuję Panu oraz polskiej Straży Granicznej za ochronę naszej wspólnej granicy zewnętrznej. Celem tej ochrony jest zapobieżenie w miarę możliwości nielegalnej migracji przez Białoruś do krajów UE”

- podkreślał.

Wskazując, że problem migracji dotyka również jego kraju zaproponował wzmocnienie granicy polsko-niemieckiej wspólnymi patrolami służb w celu zapobiegania nielegalnej migracji i zwalczania przestępczości.

Teraz list do niemieckiego ministra spraw wewnętrznych skierował Mariusz Kamiński. Szef MSWiA przypomniał, że sytuacja na granicy Polski, Litwy i Łotwy z Białorusią jest efektem działań reżimu Aleksandra Łukaszenki.

- „To element wojny hybrydowej prowadzonej przeciw Polsce i Unii Europejskiej, przy pełnej akceptacji Władimira Putina. Niestety doskonale widać, że służby białoruskie cynicznie wykorzystały doświadczenia z kryzysu migracyjnego, którego Europa doświadczyła w 2015 roku. Wówczas to właśnie Republika Federalna Niemiec była jednym z krajów najbardziej dotkniętych problemami związanymi z masową nielegalną migracją. Cieszy mnie Pana zrozumienie dla naszych działań, mających na celu obronę nienaruszalności zewnętrznej granicy Unii Europejskiej”

- podkreślił minister.

Podziękował za propozycję zintensyfikowania współpracy polsko-niemieckich służb zauważając, że „jedną z kluczowych ról w napędzaniu kryzysu migracyjnego odgrywają zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się przemytem ludzi”.

- „Migranci ekonomiczni płacą olbrzymie kwoty, aby dostać się do Unii Europejskiej. Jestem przekonany, że zdecydowane uderzenie w ten haniebny proceder, zmieni sytuację na naszej wspólnej granicy”

- wskazał.

Zapewnił, że polskie służby są gotowe do udzielenia wszelkiego wsparcia w zakresie walki z przestępczymi organizacjami. Zwrócił przy tym uwagę, że „wielu organizatorów tego przestępczego procederu przebywa legalnie na terenie Niemiec”.

Minister Kamiński podkreślił również, że Polska liczy na głos Niemiec na arenie międzynarodowej w tej sprawie. Dodał, że wsparcia potrzebują również mierzące się z podobnymi problemami Litwa i Łotwa.

kak/PAP

Komentarze (10):

Japa2021.10.27 19:50
Pewno się mylę ale cała ta draka na granicy z Białorusią nie jest robiona przeciw Unii Europejskiej .Wyeliminowanie Polski może nie z Unii , chociaż i to możliwe ,ale z polityki decyzyjnej oto główny cel co tu ukrywać Rosji Niemiec których II W. Ś nic nie nauczyła . I właśnie ta granica z Białorusią doskonale świadczy o intencji tej " koalcji" . Na granicy Białoruskiej ,Litewskiej a może i Ukraińskiej, powinna stanąć cała Unia Europejska .A nie stoi . Komplementam można sobie podetrzeć symboliczną część ciała,\. . Nie daj Boże aby z polskiej strony padł strzał . Oni na to tylko czekają
Skrzypek na dachu2021.10.24 15:03
Trzeba pomoc tym biednym ludziom przedostac sie do Bundesrepubliki .
Granica z Białorusią niczym mur berliński2021.10.21 22:47
I tu i tu strażnicy graniczni ponoszą odpowiedzialność za śmierć ludzi próbujących się przedostać przez granicę. Tyle że tym razem, to wy cebulacy jesteście w roli "policjantów" a nie "złodziei".
katolicka deratyzacja Polski2021.10.21 20:36
Drodzy towarzysze jewreje, zaśpiewajmy wspólnie hymn naszej utraconej, ukochanej ojczyzny radzieckiej: . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Гимн Советского Союза Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! . . . . . . . . . . . . . . . . Urraaa .... !!! . . .. za Putinu .. . .!!! Urraa . . . . . !!! . . . . . Ty job twoju mać jewrej s*kinsyn!
katolicka deratyzacja Polski2021.10.21 18:55
Polska znowu na kolanach.
janton2021.10.21 18:51
plujecie tutaj i plujecie na Niemcy i nagle macie wspólne zdanie??????? hhahahhahahah tylko dla idiotów.....przestańcie jezdzić niemieckimi autami, czeskimi czy francuskimi ......wsiadać do elektryków Morawieckiego i Europa padnie na kolana hahhhhaha
hassan2021.10.21 18:35
wydalo by mi sie ze niemcy powinni miesiecznie pol mil. euro kary placic za unikanie wpuszczania na teren niemiec emigrantow tusek twardo tego chcial w 2015 jak sie polska nie zgadzala na handel tymi ludzmi straszyl dlugi czas dzis slowa o tym nie slychac z ust donalda szczuja nr 1
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.10.21 18:21
piSSowskie służby oraz partyzanci z WOT będą ganiać po lasach uchodźców i wydawać ich w niemieckie łapska tak jak podczas II wojny ich dziadkowie wydawali żydów!
hassan2021.10.21 18:37
ty mule oni nie chca w polsce zostac
Portofino2021.10.21 18:15
Naprawdę mam duże wątpliwości czy jest to dobry pomysł. Co może nas obchodzić kto przekracza niemiecka granice.