Polonia w Kanadzie: Niech Bóg błogosławi prezydentowi Andrzejowi Dudzie - zdjęcie
10.05.16, 15:20(fot. Hrechorowicz, KPRP)

Polonia w Kanadzie: Niech Bóg błogosławi prezydentowi Andrzejowi Dudzie

Transparent z hasłem: God Bless prezydent A. Duda trzymali Polacy zamieszkujący Kanadę, którzy witali w ten sposób prezydenta. 

W kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w mieście Mississauga prezydent dziękował rodakom, że nie zapominają „o wielkim dziedzictwie, któremu na imię Polska”. Andrzej Duda mówił, że wdzięczny jest też za to, że Polacy w Kanadzie są doceniani jako ludzie rzetelni i pracowici.


Z kolei podczas spotkania z rodakami w Polskim Centrum Kultury im. św. Jana Pawła II zaznaczył, że wielką zasługą Polonii jest, że Kanada jako pierwsza ratyfikowała protokół akcesyjny Polski do NATO. Mówił, że wsparcie jest Polsce nadal potrzebne, „nie tylko, by Polska była w NATO, ale i NATO było w Polsce”.


Podkreślał, że Polacy za granicami kraju są najlepszymi ambasadorami RP. - Wystawiacie świadectwo Polsce i polskości – podkreślił prezydent. Andrzej Duda dziękował rodakom także m.in. za pilnowanie dobrego imienia Rzeczypospolitej.


Polonia zgromadzona w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe przywitała prezydenta okrzykami: „Andrzej Duda wszystko się uda!”, „Nasz prezydent!”. Proboszcz parafii o. Janusz Błażejak zaznaczył, że po raz pierwszy gości ona polskiego prezydenta. Podkreślił, że parafia licząca 40 tys. osób jest największą polską wspólnotą wiernych poza granicami kraju. 

za: prezydent.pl

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZIN W NASZEJ GALERII HANDLOWEJ FRONDA! TE KSIĄŻKI MUSISZ POZNAĆ:


<<< PRAWDA O HOLOKAUŚCIE! KONIECZNIE PRZECZYTAJ! >>>


<<< CZYM JEST PRAWDZIWA MIŁOŚĆ, CZYLI O ZAKOCHANIU SŁÓW KILKA >>>


<<< NIESAMOWITA KSIĄŻKA ŻYDA, KTÓRY SPOTKAŁ JEZUSA I STAŁ SIĘ KATOLIKIEM! >>>


<<< 12 TAJEMNIC CHRZEŚCIJAŃSTWA PRZED KTÓRYMI NAUKA JEST ... BEZRADNA! >>>


<<< JAK DOBRZE PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA CZASY OSTATECZNE! KONIECZNIE PRZECZYTAJ! >>>