,,Polityczne banialuki'' - Schetyna o technicznym rządzie opozycji - zdjęcie
17.02.21, 20:55fot. flickr.com

,,Polityczne banialuki'' - Schetyna o technicznym rządzie opozycji

3

- Nie ma możliwości zbudowania innej koalicji rządzącej, niż ta obecna, w tym parlamencie – powiedział Grzegorz Schetyna w wieczornym wywiadzie dla Polsat News.

Jego zdaniem KO nie będzie w stanie zgromadzić 231 posłów i powołać rządu technicznego czy alternatywnego dla rządu Zjednoczonej Prawicy, a podawanie takich informacji określił jako „polityczne banialuki”.

Zageklarował także, że on zrobi „wszystko, żeby Zjednoczona Prawica straciła większość 231 posłów w tym Sejmie”, ale nie widzi możliwości stworzenia innej koalicji i powołania rządu technicznego. Taki scenariusz były przewodniczący Platformy Obywatelskiej uznał na obecną chwilę za niemożliwy.

Schetyna stwierdził również, odpowiadając na pytanie o możliwość zaproponowania Jarosławowi Gowinowi stanowiska premiera w rządzie technicznym, że „wszystko warto zrobić, żeby odsunąć PiS od władzy”.

 

mp/polsat news/pap/portal tvp info

Komentarze (3):

Nowak ze WSI2021.02.18 6:07
Schetyna przywalił Budce i Trzaskowskiemu "banialukami". Walczy w chlewie o przywództwo stada.
...2021.02.18 5:41
Ciągnie go do koryta po trupach do celu. Dewiza opozycji totalnej ?
Prawda2021.02.18 4:52
Konfidenci --Z PO Tuska --Schetyna wprost mówią Naród Polski ich nie interesuje aby mieli wyzsza stope życiowa --Tylko Obalenie rzadu Polski PIS ==dla dobra Niemiec ==