Policja rozbiła kolejny gang. Przejęto narkotyki i broń - zdjęcie
31.12.20, 11:50fot. policja.pl

Policja rozbiła kolejny gang. Przejęto narkotyki i broń

2

Funkcjonariusze CBŚP i prokuratury ustalili, że członkowie gangu przez kilka lat działań mogli rozprowadzić 400 kg narkotyków. Podczas akcji zatrzymano 24 osoby i 2 doprowadzono z zakładów penitencjarnych oraz przejęto pistolet maszynowy, amfetaminę, marihuanę, a nawet imitacje odznak policyjnych. W działaniach wsparcia udzieli policjanci z KSP i BOA. Śledztwo jest rozwojowe.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzą wielowątkowe śledztwo dotyczące funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Czynności w sprawie są prowadzone od kilku miesięcy. W ich efekcie śledczy ustalili, że członkowie grupy rozprowadzali na terenie województwa mazowieckiego znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Według funkcjonariuszy, w latach 2011-2019 mogli rozprowadzić ponad 400 kg narkotyków. Z ustaleń policjantów wynika także, że gang zajmował się kradzieżami, rozbojami i innymi przestępstwami o charakterze kryminalnym.  

Podczas akcji policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstwami Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz SPKP w Warszawie zatrzymali 24 osoby, a kolejne 2 doprowadzili do prokuratury z zakładów penitencjarnych. Działania zostały przeprowadzone w Warszawie, Pruszkowie i Grudziądzu. Podczas przeszukań miejsc zamieszkania i użytkowania przez podejrzanych, policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. broń palną maszynową, amfetaminę, marihuanę, a nawet sygnalizację świetlną koloru niebieskiego czy imitacje odznak policyjnych.    

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. posiadania czy wprowadzania narkotyków do obrotu oraz rozbojów. 15 osób usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, w tym 3 osoby są podejrzane o kierowanie tą grupą.

 

mp/policja.pl

Komentarze (2):

Mateo2020.12.31 14:28
A kiedy rozbiją gangi PO,SLD,PSL,PIS???????????Ci to dopiero zorganizowane gangi.Na tysiące milardów nas okradają.
rebeliant2020.12.31 12:23
A teraz pozostaje kluczowa sprawa - czy trud policji oraz krzywdy ludzi (bo z krzywd takie sku...yny mają lymuzyny, za które ludzie ich chwalą jako porządnych bo dzień dóbry mówio) będą pocieszone (bo na pewno nie wynagrodzone) wyrokami dożywocia ? Jeśli nie to i niech te pielęgniarki yebną służbę, skoro państwo zdradza ich z tymi, którzy dokonują napaści np. na dzieci takiej pielęgniarki.