Polak po raz pierwszy w historii prezesem globalnego koncernu - zdjęcie
14.12.20, 17:14fot. materiały prasowe

Polak po raz pierwszy w historii prezesem globalnego koncernu

11

- Jestem zaszczycony możliwością kierowania Philip Morris International. Współpracując z André nad transformacją PMI stworzyliśmy warunki, które pozwolą nam dalej realizować wizję świata bez dymu papierosowego, a nawet wykraczać poza nią. Jestem gotów do dalszej współpracy zarówno z André w jego nowej roli, jak i z całym zespołem PMI, w celu zbudowania przyszłości wolnej od dymu papierosowego. To stwarza nam ogromną szansę biznesową oraz przynosi korzyść naszym konsumentom, akcjonariuszom i społeczeństwu - powiedział nowy prezes koncernu Philip Morris International Jacek Olczak.

Jacek Olczak pochodzi z Łodzi i jako pierwszy Polak w historii został on międzynarodowego koncernu. Dotychczas zajmował on stanowisko prezesa ds. Operacyjnych (COO).

Z kolei ustępujący dotychczasowy prezes André Calantzopoulo w rozmowie z mediami oświadczył:

- Bardzo się cieszę, że nowym CEO będzie Jacek. Współpracuję z nim od dekad i doskonale wiem, że jego podejście do firmy, pracowników, a także jego nastawienie na osiąganie wyników oraz dogłębna znajomość naszych produktów, wartości i inwestorów, czynią go idealnym liderem, który jest gwarantem dalszego rozwoju naszego biznesu.

 

mp/money.pl/parkiet.pl/materiały prasowe

Komentarze (11):

Jan2020.12.16 5:25
Nie ma się z czego cieszyć, płakać trzeba: Polak stanął na czele firmy produkującej truciznę odpowiedzialną za choroby i śmierć tysięcy ludzi - palenie papierosów powoduje nie tylko raka układu oddechowego (por. np. casus prof. Religi, który zmarł na raka płuc), ale też szereg innych chorób przewlekłych np. układu krążenie, serca, POCHP itd. długo by można wymieniać. Podaje się, że w dymie papierosowym jest ok. 40 trucizn, których same nazwy przyprawiają o ból głowy. Ten produkt powinien być całkowicie zakazany jako trujący. Nie wiem z jakiego powodu Fronda podaje tę informację, raczej powinna spuścić zasłonę milczenia. Że Polak? A gdyby Polak został prezesem globalnego obozu koncentracyjnego, gdzie morduje się ludzi, to też byście się cieszyli? Wstyd!
hehehe2020.12.15 9:14
Himalaje hipokryzji wymuszonej poprawnością. To tak jakby burdelmama walczyła o zakaz prostytucji :-)
Krak2020.12.15 7:17
Z czego się cieszyć? dla kogo ta nic nie znacząca informacja?
Po 11 ...2020.12.14 18:39
Tylko, że Philip Morris to firma produkująca narkotyki, odbierające ludziom zdrowie, pieniądze, a czasem życie. Portal katolicki się cieszy, że Polak stoi na czele takiej firmy? Bardzo dziwne.
Po 11...2020.12.14 18:40
Co roku na świecie z powodu palenia umiera około 7 milionów osób, a Philip Morris ma 16% rynku światowego. UPS
Radziszewski-matis89-rebeliant zaprasza2020.12.14 18:19
Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" połączył swoje siły z tzw. "księżmi patriotami" w jedną kretyńską sektę starych zgredów, imbecyli i popłuczyn UB. Nasz "Polski Narodowy Kościół Katolicki" to stowarzyszenie pijaków w USA w liczbie kilkudziesięciu na żołdzie Kremla podobnie jak "księża patrioci" z kościoła pod wezwaniem NKWD-UB-SB.
Radziszewski-matis89-Walter-rebeliant2020.12.14 18:17
Kogo kremlowska Konfiedieracja NIE lubi? Konfiedieracja na rozkaz Kremla twierdzi, że: Watykan to heretycy i masoni, PO - masoni i heretycy, PIS to masoni i heretycy, Merklel to lewaczka, Macron to lewak, Biden to lewak i mason... - - - A KOGO ONI LUBIĄ! - - - KREML I PUTINA!
matis892020.12.14 17:56
Obecnie większy wpływ na raka od papierosów ma sztuczna, chemiczna żywność z zagranicznych supermarketów wspieranych przez lewactwo i PIS by wybijać z rynku Polaków. Także walka z dymem papierosowym jest obecnie dla lewackich POPISowskich i masońskich ciot idących po najłatwiejszej, kłamliwej i obecnie mało istotnej drodze.
matis892020.12.14 17:44
Co to za kolejny lewacki debilizm wspierany przez POPIS. Z artykułu wynika jakby głównym zadaniem była walka z dymem papierosowym. To szczyt lewackiego debilizmu. Dla środowiska bardziej szkodliwy mają wpływ bąki ludzi i oddychanie, nie mówiąc o multikorporacjach zagranicznych supermarketów. Pierdnie byle wulkan i mogą się schować nawet bobki Czajkowskiego i zielonych do Wisły, Bałtyku. W tle miliardowe zabijanie dzieci w aborcji, propagowanie przez lewactwo legalizacji narkotyków, LZPKNTB+ i wspieranie pornobiznesu. Nie mówiąc już o tym że do wysokich stanowisk w multikorporacjach dochodzi się przez lewacki światopogląd i sprzedanie się lewactwu, przykładem Morawiecki. Ale to się już dzieje na studiach, lewackie nagabywanie. Także zapewne to urobiony lewak wspierany przez POPIS.
Nonsens Fronda!2020.12.14 17:28
W USA pełno jest Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia CEO - CFO - COO globalnych korporacji.
Polonia Semper Fidelis2020.12.14 17:16
Uwaga! Nasz stary znajomy "Anonim" (czasem AAAtomek) oraz tenże pod wieloma innymi nickami jest chory z nienawiści i pogardy do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. To beneficjent starych układów z czasów rządów PO, który nie może się pogodzić z nieodwracalnością obecnych rządów w kraju. Uporczywie wieszczy ich upadek, w co zresztą sam nie wierzy. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk dla ćpuna lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu złudne wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy, pełen bełkotu cykl się powtarza ze zdwojoną siłą. Brak reakcji administracji Frondy na jego chamstwo i bluzgi to oczywisty skandal, ale na nich nie ma rady – udają głuchych. Może mają z nim jakąś cichą umowę? A może się boją oskarżenia o straszną zbrodnię antysemityzmu? Tak, czy inaczej: NIE WCHODŹCIE W ŻADNE SŁOWNE PRZEPYCHANKI Z TYM TYPEM, BO JEMU WŁAŚNIE O TO CHODZI. To jest sadomasochista, który atakowany czuje lubieżną satysfakcję. W jego przypadku logika nie działa. Jego „argumenty” to Talmud w czystej postaci – pokrętny, złośliwy, pełen fałszywych oskarżeń. Mózg wyprany przez lekturę Wyborczej, Newsweeka i Onetu. Potomek ewangelicznych faryzeuszy, którego obłudnie „smuci” los dzieci molestowanych przez księży. Dobro wywołuje w nim furię. Skandale, prawdziwe, naciągane lub wręcz urojone go cieszą. Niech więc prowadzi ten swój maniacki, bełkotliwy dialog sam ze sobą. To żałosny, nieszczęśliwy, godny politowania typ, któremu bardzo śpieszy się do piekła i rad by tam zaciągnąć też innych.