Podpisy dla Trzaskowskiego. PiS zawiadomi prokuraturę - zdjęcie
28.05.20, 13:20Screenshot Youtube - TVP Info

Podpisy dla Trzaskowskiego. PiS zawiadomi prokuraturę

8

Wczoraj portal TVP.Info poinformował o tym, że w jednym z lokali na terenie Warszawy zbierane są już podpisy poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Stacja opublikowała również nagranie, na którym widzimy, jak reporter otrzymuje listę do podpisu. Dziś w rozmowie z portalem TVP.Info radny PiS z Pragi-Południe Marek Borkowski poinformował, że klub złoży zawiadomienie do prokuratury, PKW oraz UODO.

Portal ustalił, że biuro, w którym można było podpisać listę poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej prowadzone jest przez radną KO Bożenę Manarczyk. To właśnie Trzaskowski udzielił jej poparcia w kampanii samorządowej. Jak poinformował radny PiS:

Mieliśmy liczne sygnały, że zbiórki podpisów odbywają się w licznych instytucjach samorządowych. Twierdzono, że listy są wypełniane w zakładzie gospodarowania nieruchomościami, w administracjach czy urzędach”.

Borkowski dodał, że trudno było złapać kogoś za rękę. Na nagraniu TVP Info widać jednak zarówno listę, jak i pudełko z naklejonym wizerunkiem prezydenta Warszawy.

Poniżej można obejrzeć wspomniane nagranie, które TVP Info zamieściło również na swoim kanale w serwisie YouTube:

dam/TVP.Info,Fronda.pl

Komentarze (8):

Łukasz Nieznany2020.05.29 13:20
Ta PiSowska desperacja przerażonych polityków nabiera karykaturalnych barw ,co prawda jest to prymitywna prowokacja ale na nic aksamitnego liczyć nie należy, Ciekawie co wymyśli kurski za co oczywiście z podwiniętym ogonem przeprosi , moim zdaniem uderzy w awarię sieci ściekowej ścieki, fekalia i inne gó wno to to środowisko w którym politycy członkowie i sympatycy PiS czyją się jak szczupak w krystalicznej wodzie
Walter2020.05.29 8:06
Politycy z PiS-u są przerażeni możliwością wygrania wyborów przez Rafała Trzaskowskiego. Porównanie Rafała Trzaskowskiego i Andrzeja Dudy jest zdecydowanie korzystniejsze dla tego pierwszego. Rafał Trzaskowski ma doktorat i zna pięć obcych języków. Zna język francuski, angielski, hiszpański, włoski i rosyjski. Wygrał wybory na Prezydenta Warszawy w pierwszej turze. Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190 i jest posłusznym wykonawcą poleceń Jarosława Kaczyńskiego. Wybór Małgorzaty Manowskiej na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, ma w przyszłości uratować go przed Trybunałem Stanu, za wielokrotne złamanie ustawy zasadniczej. Wybór Rafała Trzaskowskiego na Prezydenta Polski będzie oznaczał koniec władzy absolutnej Jarosława Kaczyńskiego.
MaxFiend2020.05.28 20:22
Jakie prawo złamano zbiórką podpisów? Przecież Morawiecki nie opublikował uchwały PKW i żadnych wyborów ani terminu nowych nie ma :-D
tere2020.05.28 14:18
PO nie ma kandydata na prezydenta. Kidawa zrezygnowała a Trzaskowski jest kandydatem nielegalnym. PO wybiera kandydata w głosowaniu powszechnym wszystkich członków PO. Trzaskowski jest kandydatem Budki na kandydata na prezydenta. Kandydatem na prezydenta może zostać dopiero jeżeli zostanie wybrany w głosowaniu powszechnym wszystkich członków PO i zbierze 100 tyś. podpisów po ogłoszeniu terminu wyborów. PKW po ogłoszeniu wyborów powinna wydać nowy wzór kart poparcia i uznać tylko podpisy na tych nowych kartach a zebrane wcześniej wyrzucić do kosza. PO to wszystko wie i dlatego chce odłożyć wybory prezydenta na później, żeby z tym wszystkim zdążyć. Jeżeliby Trzaskowski wygrał wybory teraz, to będzie nielegalnym prezydentem i SN nie powinien go uznać a sejm nie powinien go zaprzysiąc.
Łukasz Nieznany2020.05.29 13:24
Proponowałbym raz jeszcze przeczytać logikę swoich intelektualnych szczytów
franek2020.05.28 14:07
Zmienić formularz. Stare unieważnić i tyle!
SZUKASZ KACAPA? "LESZEK" RADZISZEWSKI KELLER2020.05.28 13:55
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 1) 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 2) 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 3) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 4) 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 5) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 6) 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! Obejrzyj nasz widea a dowiesz się nie tylko "prawdy" ale złapiesz prawdziwego chińskiego wirusa i wraz ze Sputnikiem zniszczymy ci komputer. A wiesz dlaczego? 𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐓𝐘𝐍𝐀 !
Micha\\\\\\\\305\\\\\\\\202 Jan2020.05.28 13:45
Czy prokuratura będzie równie sprawna, jak w przypadku p. marsz. Grodzkiego i w sprawie zbierania przez PiS podpisów dla p. Jakubiaka (wg zawiadomienia - też przed terminem)?