Wczoraj portal TVP.Info poinformował o tym, że w jednym z lokali na terenie Warszawy zbierane są już podpisy poparcia pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Stacja opublikowała również nagranie, na którym widzimy, jak reporter otrzymuje listę do podpisu. Dziś w rozmowie z portalem TVP.Info radny PiS z Pragi-Południe Marek Borkowski poinformował, że klub złoży zawiadomienie do prokuratury, PKW oraz UODO.

Portal ustalił, że biuro, w którym można było podpisać listę poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej prowadzone jest przez radną KO Bożenę Manarczyk. To właśnie Trzaskowski udzielił jej poparcia w kampanii samorządowej. Jak poinformował radny PiS:

Mieliśmy liczne sygnały, że zbiórki podpisów odbywają się w licznych instytucjach samorządowych. Twierdzono, że listy są wypełniane w zakładzie gospodarowania nieruchomościami, w administracjach czy urzędach”.

Borkowski dodał, że trudno było złapać kogoś za rękę. Na nagraniu TVP Info widać jednak zarówno listę, jak i pudełko z naklejonym wizerunkiem prezydenta Warszawy.

Poniżej można obejrzeć wspomniane nagranie, które TVP Info zamieściło również na swoim kanale w serwisie YouTube:

dam/TVP.Info,Fronda.pl