Na łamach „Dziennika Polskiego” opublikowany został felieton wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, w którym opowiedział on o planie, jaki Jarosław Gowin miał mieć na obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy. Wyjaśnił też, że bezpośrednim powodem dymisji Gowina, na którą zdecydował się premier Mateusz Morawiecki, była „demagogiczna krytyka Polskiego Ładu”.

Podobno plan był taki: w odpowiednim momencie Jarosław Gowin ze swoją grupą posłów (miało ich być jedenastu, potem już tylko dziewięciu) opuszcza Zjednoczoną Prawicę, przyłącza się do opozycji i przesądza o pozbawieniu Prawa i Sprawiedliwości większości w Sejmie”

- opisuje wspomniany plan Terlecki.

Dalej dodaje, że opozycyjna większość miałaby wówczas odwołać marszałek Elżbietę Witek i wybrać swojego kandydata. Plan miał zostać udaremniony przez podział Porozumienia, co osłabiło pozycję Gowina w totalnej opozycji. Gowinowi zostało wówczas zaledwie czworo posłów.

Terlecki nie szczędził słów krytyki Gowinowi i stwierdził, że PiS udało się "pozbyć szkodnika wewnątrz rządu". Ma to być jego zdaniem jedną z wielu przyczyn wzrostu poparcia w sondażach.

dam/"Dziennik Polski",wprost.pl