Po odejściu z PiS posłowie koła „Wybór Polska” dołączą do Gowina? - zdjęcie
29.06.21, 15:09Fot. screenshot - YouTube (RMF24)

Po odejściu z PiS posłowie koła „Wybór Polska” dołączą do Gowina?

8

W ub. piątek klub Prawa i Sprawiedliwości opuściło trzech posłów: Małgorzata Janowska, Arkadiusz Czartoryski i Zbigniew Girzyński, którzy założyli nowe koło „Wybór Polska”. Ostatni z tej trójki gościł na konwencji Porozumienia Jarosława Gowina. Czy właśnie z Porozumieniem parlamentarzyści wiążą swoje plany na przyszłość? Na pytanie to odpowiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł Arkadiusz Czartoryski.

- „Reprezentujemy wspólnie ze Zbigniewem Girzyńskim stanowisko polegające na tym, że chcemy sami budować własną przyszłość polityczną i własne koło. To nie oznacza jednak, że nie zachowujemy się w sposób cywilizowany. Na zaproszenie odpowiadamy”

- stwierdził polityk.

- „Warto rozmawiać ze wszystkimi, którzy są po prawej stronie i dobrze życzą Polsce. Tylko tak należy odczytywać obecność mojego kolegi na kongresie Porozumienia”

- dodał.

Zapewnił jednak, że obecność Zbigniewa Girzyńskiego na konwencji Porozumienia nie oznacza, że posłowie po opuszczeniu PiS chcą dołączyć do ugrupowania Gowina.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (8):

Anonim2021.07.3 23:59
1 lipca weszła w życie Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://polskatimes.pl/edukacja-domowa-ustawa-zakrzewskiego-rewolucja-w-polskim-szkolnictwie/ar/c5-15594553
Ada2021.06.30 6:43
Będą dwa Gówiny:)))
Filip2021.06.30 5:33
Jarosław Kaczyński wszedł do rządu jako wicepremier, po to żeby pilnować koalicjantów Zjednoczonej Prawicy. Odejście trzech posłów z klubu PiS wskazuję, że nie upilnował koalicjantów. W najbliższej przyszłości można spodziewać się następnych odejść. Inteligentniejsi uciekają z tonącego okrętu. Opozycja cierpliwie czeka, aż do statku prezesa PiS-u dostanie się więcej wody. Jarosław Kaczyński nie dostanie nawet szalupy ratunkowej.
kibic2021.06.29 19:37
Wszystkie świnie do jednego chlewa !!!
widz2021.06.30 8:14
Tj do Porozumienia
Filip2021.06.29 16:14
Porozumienie urośnie w siłę? Prof. Antoni Dudek o politycznej przyszłości Jarosława Gowina W sobotę odbył się kongres programowy Porozumienia. Podczas konwencji głos zabrał m.in. Zbigniew Girzyński, który w ostatnich dniach odszedł z klubu parlamentarnego PiS. - Nie wykluczam, że poseł Girzyński może się przyłączyć do Porozumienia, ale nie będzie to jakieś radykalne wzmocnienie potencjału tej partii. Nie widziałem w dziejach sondaży, w których Porozumienie samodzielnie przekraczałoby 5-procentowy próg wyborczy. (...) Nawet jeśli ta trójka zbuntowanych posłów przyłączy się do Porozumienia, to nie zmienia to faktu, że Jarosław Gowin musi sobie poszukać nowego koalicjanta, jeśli chce trwać w polityce - komentował w programie "Newsroom WP" prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW. Jego zdaniem kolejnym koalicjantem wicepremiera Gowina może stać się Polskie Stronnictwo Ludowe. Były członek Rady IPN zaznaczył jednak, że jego zdaniem w najbliższym czasie nie będzie przyśpieszonych wyborów. - Żadnych jesiennych przedterminowych wyborów nie będzie. Być może będą wybory wiosną, ale pod warunkiem, że notowania PiS-u wzrosną, że Polski Ład da ten efekt, którego się prezes Kaczyński spodziewał. (...) Jeśli notowania PiS-u będą bliższe 30 proc. w sondażach, to żadnych przedterminowych wyborów nie będzie. PiS ciągle rządzi, więc dlaczego ma ten okres skracać i wystawiać to na próbę? - dopytywał retorycznie prof. Dudek.
­2021.06.29 15:35
17 marca o godz. 22:23 Michał Dworczyk pisze do Waldemara Budy, posła PiS i sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej: „Zobacz co ona rozesłała... K...wa zrobiła z nas debili a ja mam kolejną jazdę na DŚ”.
­2021.06.29 15:14
Girzyński za odwołaniem Czarnka.