PO-KO chce nam zafundować 'ograniczoną eutanazję'? Niepokojąca wypowiedź kandydata - zdjęcie
03.10.19, 14:26Zdj. Alberto Biscalchin, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons

PO-KO chce nam zafundować 'ograniczoną eutanazję'? Niepokojąca wypowiedź kandydata

15

Niepokojący pomysł wyszedł od kandydata Koalicji Obywatelskiej na posła, Jerzego Hardie Douglasa. Polityk PO chce bowiem, aby w Polsce wprowadzono tzw. ograniczoną eutanazję.

"Ograniczona eutanazja to taka, gdzie decyzja może być podejmowana jedynie w sytuacji, gdy dalsze leczenie nie daje szans na poprawę losu pacjenta cierpiącego na śmiertelną chorobę"-tłumaczył w rozmowie z Polskim Radiem rzecznik partii Zieloni, Maciej Józefowicz. 

"Pacjent jest świadomy i sam jest w stanie podjąć taką decyzję, a świadkami tej decyzji jest rodzina, lekarz i urzędnik państwowy"-wskazał przedstawiciel jednego z ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej. 

Polityk Zielonych był pytany przez prowadzącego o sytuację z Holandii- na pacjentce w podeszłym wieku przeprowadzono eutanazję wbrew jej woli. 

"Trudno mi powiedzieć, czy to było morderstwo z premedytacją. To było z pewnością spowodowaniem śmierci wbrew woli tej kobiety. Jeśli otwieramy debatę o eutanazji, to chcemy wprowadzić takie procedury, aby takich sytuacji uniknąć"-ocenił Maciej Józefowicz. Jak wskazał gość Polskiego Radia, człowiek ma prawo zakończyć swoje życie, jeżeli jest ono wypełnione cierpieniem, ponieważ ma "przyrodzoną godność".

yenn/PR1, Fronda.pl

Komentarze (15):

Max Fiend2019.10.3 19:10
Obecny stan opieki zdrowotnej to "ograniczona eutanazja" pacjentów.
lolek kremowka2019.10.3 19:07
Proszę sobie porównać rosyjski spot wyborczy z PiSowskim :) Rosyjski: https://youtu.be/c0WHTlLwJIk PiSowski: https://youtu.be/2BQjBXutdFY a tu amerykański: https://youtu.be/wJbn7oAXaDc Od kogo PiS zrzyna? :) :) :)
kamila2019.10.4 4:02
kazdy ubek zrzyna wtoja matke ....
taro2019.10.3 18:20
no jasne, wprowadzic taki syf-iaty przepis o prawie do eutanazji, a po 10-ciu latach ideologiczne sw-iry beda wystawiac cale dzielnice wielkich miast do selekcji raz w roku, aby przetrzebic ,,problem,, spoleczno-gospodarczy.
POlityk2019.10.3 17:19
Pragnę uspokoić wyborców ,że każdy kto POpiera LGBT i ochronę korników z Puszczy Białowieskiej oraz przyjmowanie do POlski muzułmańskich imigrantów nie będzie zagrożony ograniczoną EUtanazją.
katolik2019.10.3 17:11
Czy prokuratura zajmie się faszystowskimi hasłami jak za hitlera o podżeganiu do samobójstwa i zabójstwa eutanazji i aborcji w swietle prawa -które sa głoszone przez dno moralno-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna obyw rp.DNO powinno być zawieszone.bo Poilska nie jest krajem faszystowskim,aby w wyborach zabójstwo było jako propozycja nie do odrzucenia--chyba już część Polaków jest tak pogięta,że nw takim razie niech od razu się podda uśmierceniu -będzie spokój spoleczny. Polska może liczyć TYLKO na osamotnionych wyborców PIS!! ALE nie samotnych-Tak nam dopomóż Boże i MatkoBoska
Toni2019.10.3 16:59
Jak rzadziło PO i PSL to podpuścili Owsiaka by przekonał Polaków,że eutanazja jest super. Ten pajac w czerwonych gaciach zachwalał to i mówił,że on jezt za.POKO by samotnych starszych emerytów wykończyło by im emerytury nie płacic.
Maria Blaszczyk2019.10.3 17:06
Tylko że emeryci coraz krócej to żyją za PiS. Udało się to osiągnąć praktyczną likwidacją publicznej służby zdrowia, refundacji na leki oraz obniżenie wieku emerytalnego, skutkujące pauperyzacją tej grupy. W efekcie w zeszłym roku umarło najwięcej osób od czasów wojny. https://www.donald.pl/artykuly/un6PkbQN/miasta-w-ktorych-w-ciagu-48-godzin-zamknieto-oddzial-szpitala https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dluznicy-emeryci-pieniadze,79,0,2423631.html Za PO ludzie żyli coraz dłużej - z wyjątkiem roku 2015. A Owsiak, ze swoimi programami dla nich skierowanymi, w tym pomagał,
Waarnemer2019.10.4 7:48
Nie całkiem, a raczej całkiem nie. PiS wprowadził bezpłatne leki dla seniorów, a listy refundacyjne leków stale są poszerzane To za PO wprowadzono rzecz na świecie nieznaną - kary dla lekarzy za tzw. "błędy na recepcie" - przy czym dla urzędnika NFZ kontrolującego recepty (który może być z wykształcenia geodetą albo polonistą) błędem uprawniajacym do nałozenia kary na lekarza jest np. ... brak numeru PESEL pacjenta na każdej stronie karty poradnianej. Oczywiscie chodziło o to aby lekarzy zastraszyć i wyperswadować im przepisywanie leków refundowanych. Uderzenie w pacjentów rękami lekarzy. Nie zapomnimy im tego. Także za PO zmuszono lekarzy do sprawdzania czy pacjent jest ubezpieczony (czy to rola lekarza?), a jeśli nie był (a figurowało w systemie że jest) - wprowadzono kolejne kary dla lekarzy. To za PO wprowadzono zasadę, że jeśli pacjent ma w szpitalu wykonanych kilka zabiegów, NFZ płaci tylko za JEDEN! Przy takich zapisach nie da się nie zadłużać. A Owsiak? Jego działalność przez długie lata dla ludzi inteligentnych była oznaką porażki systemu ochrony zdrowia w Polsce. Cały ten sprzęt kupowany przez WOŚP szpitale powinny kupować sobie same za wypracowane przez siebie pieniądze. Całe to zamieszanie w ogóle nie powinno być potrzebne. Czemu nie robiono ogólnopolskiej żebraniny na wojsko / sędziów / nauczycieli / policję / straż miejską i inne słuzby opłacane z budżetu?
Lolek Kremówka2019.10.3 16:27
#Kaczyński z Kłameuszem już fundują (niedobrowolną) eutanazję setkom tysięcy emerytów.
Jaka ku... mać, tak ku... nać. 2019.10.3 16:01
To nie ma żadnego znaczenia czy "dzielnicowy" to Albert, Stachu-goldenboy, Keller-Krawczyk, pedał, Nowak i taką czy inną ku..wa. To kur...stwo wyniósł z kur... kiego domu, żył całe swoje życie jak ku ..,wa, więc trudno oczekiwać, że powoli zdychając przed komputerem, będzie inna ku...ą. Jaka ku... mać, tak ku... nać.
anonim2019.10.3 15:46
Ojojoj.... a pamiętacie "niepokojące wypowiedzi" ob.Kunia który w 2003 jeszcze w imieniu LPR straszył Polaków "unijnymi lotnymi komandami eutanazyjnymi" które pojawią się na ulicach polskich miast jak tylko przystąpimy do Unii Europejskiej? Gdzie dzisiaj jest ob.Kuń i gdzie jest Fronda, ciesząca się z orzeczenia unijnego Trybunału w sprawie "frankowiczów" ?
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.10.3 15:43
Prawo do eutanazji tylko dla tych - którzy takiego prawa chcą!!!!! NAM!!! PO_KO nic nie chce zafundować. Taki tytuł to zwyczajne - pospolite łgarstwo!!!! Na tym portalu norma.
katolik 2019.10.3 15:39
Jak na razie od PiS mamy mordowanie dzieci nienarodzonych!
kamila2019.10.4 3:58
masz szczescie ,ze ciebie matka tez nie zamordowala ...zaden lekarz nie zrobic aborcji bo ubeckimi fekaliami smierdziala