Po ćwiczeniach wojska rosyjskie pozostają w pobliżu granic Ukrainy – Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy - zdjęcie
26.09.21, 16:30fot. flickr.com/osce.usmission.gov

Po ćwiczeniach wojska rosyjskie pozostają w pobliżu granic Ukrainy – Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy

17

Mimo oficjalnego zakończenia rosyjsko-białoruskich ćwiczeń Zapad-2021, ukraińskie dowództwo nie odnotowuje masowego powrotu wojsk rosyjskich do miejsc stałego rozmieszczenia – powiedział w wywiadzie udzielonym Radio Swoboda gen. Walerij Załużny, Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak poinformował Załużny, rosyjskie grupy batalionowo-taktyczne nadal realizują zadania w Południowym Okręgu Wojskowym Federacji Rosyjskiej.

Nie stoją z karabinami maszynowymi wzdłuż naszej granicy. Znajdują się na odpowiednich obszarach w pobliżu granicy państwowej”

zaznaczył.

Niektórzy wojskowi wrócili do swoich miejsc rozmieszczenia, aby głosować w wyborach do rosyjskiej Dumy Państwowej, więc niektóre ruchy są rejestrowane, ale nie mamy prawa tracić czujności – dodał Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy.

Przypomnijmy, kilka dni temu w Odessie odbyły się wspólne ćwiczenia Ukrainy i NATO pn. Coherent Resilience – 2021.

Z kolei, rzeczniczka misji USA przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Courtney Austrian oskarżyła Rosję o wstrzymanie prac misji OBWE na granicy z Ukrainą, donosi Radio Swoboda.

Rosja ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamknięcie misji, ponieważ jej sprzeciwy wobec przedłużenia mandatu misji są jedynym powodem jej zamknięcia”

oświadczyła Courtney Austrian.

Rzeczniczka misji USA przy OBWE wyraziła również zaniepokojenie niechęcią Rosji do wypełniania międzynarodowych zobowiązań i konstruktywnej współpracy z Ukrainą.

Jagiellonia.org

Komentarze (17):

oficer LWP2021.10.6 11:11
według dendrofilii z Frondy Rosja nie może mieć swoich wojsk na terytorium Rosji, to gdzie, na terenie Ukrainy czy Polski?
Fumfel2021.09.26 18:11
No i co z tego, co mnie obchodzi jakaś neobanderowska kloaka ?
Po 11 ... Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW2021.09.26 18:02
"A może by tak wybudować mur dookoła Polski?" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW: Passent, Hertrich-Woleński, Hartman. ŻADEN z nich NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. Ulubiona praktyka żydka z M16, strzelanie do dzieciaków palestyńskich.
Po 11 ... lukasz_patrykus pisze CYT.:2021.09.26 18:01
"jeżeli wygra SPD to oleją pis ciepłym mo... tak jak się olewa kundla szczekającego zza płotu..." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. Jakie konieczne "wykształcenie" aby olewać ciepłym moczem gramatykę polską, a raczej tu chodzi o POCHODZENIE. Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW: Passent, Hertrich-Woleński, Hartman, Urbach . . . . . . . . . . . . . . . . . i dalej Po 11... lukasz_patrykus pisze CYT.: "Niemcy niczego od nas nie potrzebują, jak im będziemy podskakiwać to montownie swoich aut zbudują sobie np w Rumunii i jeszcze na tym zaoszczędza." . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ... . . . . Rzeczywiście Niemcy NIC od nas NIE potrzebują, NIGDY ... no może oprócz LEBENSRAUM! A swoją drogą te K URWY żydowskie mają czelność mówić, pisać "NAS" - gówno i okręt mi przychodzi do głowy.
matis892021.09.26 17:33
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
katolicka deratyzacja Polski2021.09.26 17:43
Konfederacja to POwrot KOmuny i Tuska.
Fumfel2021.09.26 18:36
Wszystko lepsze od pisu
Po 11 ... Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW2021.09.26 17:08
"A może by tak wybudować mur dookoła Polski?" - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW: Passent, Hertrich-Woleński, Hartman. ŻADEN z nich NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. Ulubiona praktyka żydka z M16, strzelanie do dzieciaków palestyńskich.
Grizzly2021.09.26 17:01
Ruskie! Do domu!
Po 11 ...Daniel Passent ...lukasz_patrykus2021.09.26 16:59
pisze m.in. CYT.: "pis już wyżej 30% nie podskoczy, nawet im już głodzenie na śmierć uchodźców na Białoruskiej granicy nie pomaga w tym katolickim kraju, ..... " . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Tak pisze Kwartet Żydków PATO-HEJTERÓW: Passent, Hertrich-Woleński, Hartman. ŻADEN z nich NIGDY i ANI słówkiem nie bąknął o MURZE w Izraelu i o "metodach" jakie Izrael stosuje wobec tych za tym murem. Ulubiona praktyka żydka z M16, strzelanie do dzieciaków palestyńskich.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.09.26 16:58
Niesamowite !!!! Jeżeli Rosja rozmieszcza swoje wojska NA SWOIM TERENIE to jest to niebezpieczne działanie ale jeżeli USA rozmieszczają swoje wojska tysiące kilometrów od swoich granic to nie ma sprawy !!!!!! Jak Izrael atakuje SUWERENNE państwa na ich terenie to "on się tylko broni" !!!!! Ile jeszcze można ludziom taki kit wciskać???
Keller-Krawczyk żydek-brudasek marzy o USA!2021.09.26 17:01
O USA NAWET NIE MASZ CO MARZYĆ, TY PARCHU! - - - - WYBIJ SOBIE USA z TEJ TWOJEJ ŻYDŁACKIEJ PAŁY, BRUDASIE!
Po 11 ...Daniel Passent ...lechtaczka_prezesa2021.09.26 16:51
pisze CYT.: "... przynajmniej niech wydrukuja ta "oferte" na miekkim papirerze - zeby pan premier czech mogl sobie tym d upe podetrzec" . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . żydku, żydku ty w twoim wieku to nawet ze srraniem masz poważny problem. Gówna wymiotły szare komórki!
Po 11 ...2021.09.26 16:44
Ukraina powinna rozciągnąć takie druty kolczaste jak my, na swojej granicy z Rosją. Bez tej bariery niepotrzebnie stresują się putinowską agresją.
Anonim2021.09.26 16:50
Nie stawiają zasieków bo ich zieloni dbają o zwierzęta.
Po 11 ...2021.09.26 17:02
A to szacun.
Anonim2021.09.26 16:40
Lepiej niech nie zadzierają z Teściową Tuska.