Kolejna szumnie zapowiadana akcja Platformy Obywatelskiej nie cieszy się powodzeniem wśród Polaków. W jednej z najważniejszych dla siebie kwestii, jaką jest marzenie zlikwidowania TVP Info, partii udało się zebrać do tej pory… 7 tys. podpisów.

Na początku miesiąca Platforma Obywatelska zorganizowała konwencję, na której plany na przyszłość partii zaprezentowali Borys Budka i Rafał Trzaskowski. Pierwszym „wielkim” pomysłem Platformy było powołanie Koalicji276, która miałaby skupić wokół Platformy całą polską opozycję. Pomysł umarł zaraz po zakończeniu konwencji, kiedy okazało się, że niedoszli koalicjanci nic wcześniej o koalicji nie wiedzieli.

Drugi przełomy projekt Platformy ogłoszony na konwencji dotyczył telewizji publicznej. Rafał Trzaskowski zapowiedział rozpoczęcie zbiórki pod projektem likwidacji TVP Info.

- „W kampanii mówiłem, żeby zlikwidować TVP, dosyć tej fabryki kłamstw i manipulacji. Szczucie Polaków na Polaków - tego nie może być”

- mówił prezydent Warszawy.

Dziś Borys Budka pochwalił się, ile zdołano do tej pory zebrać podpisów. Liczba nie robi specjalnego wrażenia. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia zbiórki podpisów pod jednym z najważniejszych projektów Platformie udało się zebrać ich 7 tys.

- „Udało nam się zebrać 7 tys. podpisów pod założeniem komitetu inicjatywy ustawodawczej, by zlikwidować TVP Info. Żadna telewizja publiczna nie może służyć jednej partii. Dzisiaj, zamiast rzetelnej informacji, mamy fabrykę hejtu, nienawiści, ale przede wszystkim biuletyn partyjny, zamiast normalnej telewizji informacyjnej”

- przekazał lider PO na dzisiejszej konferencji prasowej.

kak/DoRzeczy.pl