PiS zwyciężył na Podkarpaciu. Zdzisław Pupa senatorem - zdjęcie
09.09.13, 07:37Logo PiS (www.pis.org.pl)

PiS zwyciężył na Podkarpaciu. Zdzisław Pupa senatorem

21

Po przeliczeniu głosów ze wszystkich  lokali wyborczych Zdzisław Pupa uzyskał 61 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazł się Mariusz Kawa z wynikiem 21 proc., a trzecie miejsce zajął  Kazimierz Ziobro który uzyskał   11 – procentowe poparcie.

 O mandat ubiegało się siedmiu kandydatów: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory zostały zorganizowane w związku z tym, że pod koniec maja dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Wcześniej z tego stanowiska został odwołany Mirosław Karapyta, który szefował koalicji PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Prokuratura postawiła mu siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych.

ED/niezalezna.pl

Komentarze (21):

anonim2013.09.9 8:04
Wielka szkoda, że nie wygrał reprezentant prawicy. To wszystko schodzi na złą stronę. Ale jak to sam Pis sugerował że wybory w Polsce są fałszowane to może jest jakaś nadzieja....
anonim2013.09.9 8:09
@arbiter "GPC", którego hasłem przewodnim jest"oni informują, my kłamiemy".-jak, jak, jak?
anonim2013.09.9 8:12
Co tam arbiter, a ty skąd jesteś, świetlista kreaturo? Z dworca centralnego, ale w Warszawie? Fajnie jest szufladkować ludzi, bo nie trzeba dużo myśleć. Tak się produkujesz na frondzie, a tu taki cios, tyle pracy i efektów nie widać... .
anonim2013.09.9 8:35
Z trollami na frondzie już nawet specjalnie nie ma co walczyć. Sami się niszczą swoimi komentarzami... vide @arbiter
anonim2013.09.9 8:41
Kocham Cię,Podkarpacie Tam czuje się Polskę. Najwyższy procent chodzących do kościoła, zdawalności matur, najniższy rozwodów i dzieci nieślubnych, konkubinatów. Drodzy i kochani mieszkańcy Podkarpacia. Bądźcie z tego dumni i nigdy nie pozwólcie,by z was drwiono, nie pozwólcie się nazywać Polską B, bo to jest Polska A.
anonim2013.09.9 8:57
Drogi arbitrze, można inaczej, PiS wygrywa w regionie o NAJDŁUŻSZEJ tradycji demokracji w Polsce .... a może to POdobro tak się daje we znaki ???
anonim2013.09.9 9:00
Drogi arbitrze, K. Ziobro i owszem coś tam zrobił, a kiedy został członkiem SP? Jakby nie było wyboru ... Jak widać Podkarpacie to nie ciemny lud co na nazwisko i plakacik z wodzem da się złapać ...
anonim2013.09.9 9:19
Kocham Podkarpacie, gdzie, tak jak napisał sinobrody79 rzeczywiście czuje się Polskę, tę przez duże "P", i mimo, że cała "Warszawka" ma w poważaniu ten cały południowo-wschodni "zaścianek", mimo, że dla wielu jest to po prostu ta mało znacząca "Polska B", to ja będąc młodym człowiekiem, chcę tu pozostać, wrócić po studiach, byle tylko PO takich rządach było jeszcze do czego wracać...
anonim2013.09.9 9:22
Solidarna Polska pogrążyła się sama i pogrąża dalej, a od kłamstw jest PO i jej media czyli GW,TVN itd.
anonim2013.09.9 9:29
@arbiter Masz wejścia smoka !!Oj masz!!!.Hehehheehehe!!
anonim2013.09.9 9:33
Coraz bardziej widać, że komentujący na Frondzie mają cechy sekty. Nie ważne, jaka jest prawda o kłamstwach GPC, ważne, że nasz wygrał. Po tych komentarzach widać kim dla Was jest Bóg, a kim polityk - obrzydliwe. GPC tak walczyła o honor śp.Prezydenta, a teraz wmawia ludziom, że dawał medale komunistom. Ot, logika.
anonim2013.09.9 10:05
Wolę pupę niż łańcuchowego burka ( kaszebszczi ) ...
anonim2013.09.9 10:22
Panowie i Panie a jak ocenicie ostatnią wypowiedz prezesa i jego wywiad w rzepie o podatkach karnych i lustracji small biznesu? bo ja sobie dedukuje tak że coś musi być w powiedzeniu że jak PIS-owi słupki rosną prezes zawsze musi sobie w stopię przywalić by czasem nie zyskać większej przewagi nad przeciwnikami.
anonim2013.09.9 11:42
arbiter -> Tak zwalaj winę polszewio na to że gazetka codzienna o nakładzie bodajże 30 tysięcy egzemplarzy (czyli kilkukrotnie mniej niż główny tygodnik) przebił się masowo do wyborców w konkretnym rejonie. Inna sprawa że prawie nie znam tej sprawy z przeszłością tamtego gościa tym nie mniej warto pamiętać że wasz Salon z Adasiem jąkałą na czele prawie zawsze wygrywa w sądach chociaz widać że to on łga jak najęty. Stary Ziobro to był typowy spadochroniarz zrzucony by nazwiskiem zdobyć posadę. Mieszkańcy Podkarpacia okazali się na tyle mądrzy że wybrali kogoś stamtąd a nie kogoś kto nie jest im zupełnie znany. Ale nic to i teraz będzie u was mit o "ciosie w plecy" zadany "potężnej" SP kiedy była na drodze do zwycięstwa:).
anonim2013.09.9 11:44
Domejko - na szczęście ludzie uczą się na błędach i błąd z oddaniem władzy w 2007 roku przez co zamordowano dotąd ze 100 - 150 osób w tym kraju nie powtórzy się w przyszłości. "Dupokracja" nie jest potrzebna narodowi który nie umie z niej korzystać więc trzeba będzie przy pierwszej okazji z nią skończyć i zrobić powtórkę z 1926 :).
anonim2013.09.9 11:56
Pupa, hihihi.
anonim2013.09.9 12:14
[email protected] Nudny jesteś i żałosny. Nie możesz pogodzić się, że rzeczywistość to nie Twoje zachcianki, a sprawa owego kłamstwa została, jak sam napisałeś, wyjaśniona przez sąd. Więc o co Ci kolego chodzi. Już Ci kiedyś pisałem, żebyś się leczył ze swoich obsesji bo się zagubisz i marnie skończysz.
anonim2013.09.9 12:54
@pan cogito Cieszę się z Twojej opinii i zazdroszczę Ci miejsca zamieszkania, choć ja na szczęśćie też mieszkam w miejscu gdzie patriotyzm jest silny.Nie dajcie się!!! Serce Polski bije właśnie u was. @arbiter Może nie najdłuższe, ale największe tradycje demokratyczne. W dawnym zaborze austriackim, do którego należała zdecydowana większość obecnego woj. podkarpackiego i małopolskiego oraz część śląskiego (Zywiecczyzna, okolice Bielska-Białej) mieliśmy autonomię galicyjska, podczas gdy w zaborze pruskim czy rosyjskim był zamordyzm. Elity i masy galicyjskie mogły brać regularnie udział w wyborach do parlamentu austriackiego i sejmu galicyjskiego. To tam ukształtowali się tacy ludzie jak Witos, Stojałowski czy Daszyński. I to widać do dzisiaj. Świetny przykład to moje strony, okolice BB i Zywca. Mimo że są w woj. sląskim głosują zupełnie inaczej niż Śląsk a podobnie jak Małopolska.
anonim2013.09.9 13:06
[email protected] Kolejny obsesjonista. [email protected] Widocznie ludzie w Polsce przestali ufać sądom, które nie są wiarygodne, bo jedne kłamstwa zauważają, a innych nie. W ten sposób powstaje zamęt moralny w państwie, które raz bywa państwem prawa, a raz nie.
anonim2013.09.9 13:48
A frekwencja?
anonim2013.09.10 1:16
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cf6uykBKNtA oooops. pis dal czadu.